Fitbit Sense ve Versa 3: Hangisini satın almalısınız?


Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3: Büyük farklar ve nasıl seçilir?

Fitbit Algısı

Kaynak: Joe Maring / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Joe Maring / Android Central)

Yeni Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3 arasında nasıl seçim yaparsınız? Yan yana bir karşılaştırma, ikisi arasında birçok benzerlik olduğunu gösterir. Bazı örnekler arasında yerleşik GPS, gelişmiş kalp atış hızı takibi için yeni PurePulse 2.0 sistemi, yerleşik bir mikrofon ve hoparlör ve seçtiğiniz Amazon Alexa veya Google sesli yardımcıları yer alır. Tüm bu yeni özellikleri hem Fitbit Sense hem de Fitbit Versa 3’te bulacaksınız.

Birkaç fark muhtemelen kararınıza rehberlik edecek olanlardır. Fitbit Sense için fazladan 100$ harcamak, sağlığınıza daha derinlemesine bakmanızı sağlayan, EDA ve EKG sensörleri ve yeni bir cilt sıcaklığı sensörü dahil olmak üzere gelişmiş sensörler almanızı sağlar. Bu sensörlerin ekstra paraya değip değmeyeceğine karar vermeniz için gereken tüm ayrıntılar aşağıda özetlenmiştir. Bununla birlikte, Fitbit Sense, daha fazla sağlık ölçümü izlemek isteyenler için daha iyi bir seçimdir. Günlük bir fitness akıllı saat deneyimi istiyorsanız, Fitbit Versa 3’ü tercih edebilirsiniz.

Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3: Sense, sağlığınızı daha iyi görmenizi sağlar

Fitbit Algısı

Kaynak: Joe Maring / Android Merkezi (İmaj kredisi: Kaynak: Joe Maring / Android Central)

Yeni cilt sıcaklığı sensörü, ateşi, hastalığı veya yeni bir adet dönemini gösterebilecek değişiklikleri algılayabilir. Yeni elektrokardiyogram (EKG) sensörü, kalp ritminizi atriyal fibrilasyon (AFib) işaretleri açısından analiz eder. Fitbit’e göre, bu kalp rahatsızlığı dünya çapında 33,5 milyondan fazla insanı etkiliyor. Parmaklarınızı saatin köşelerinde 30 saniye sabit tutarak bu özelliğe erişebilirsiniz. İndirilebilen ve doktorunuzla paylaşılabilen bir okuma alacaksınız.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Başlık Hücresi – Sütun 0 Fitbit Algısı Fitbit Versa 3
Görüntülemek 1,58 inç AMOLED 1,58 inç AMOLED
Boyutlar 40x40x12mm 40x40x12mm
sensörler GPS + GLONASS, EKG, EDA, cilt sıcaklığı, optik kalp atış hızı sensörü, jiroskop, 3 eksenli ivmeölçer, altimetre, ortam ışığı sensörü GPS + GLONASS, optik kalp atış hızı sensörü, jiroskop, 3 eksenli ivmeölçer, altimetre, ortam ışığı sensörü
bağlantı Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n
Su direnci 5ATM 5ATM
Pil ömrü 6+ gün 6+ gün
EKG ve EDA ✔️
Cilt sıcaklığı ✔️
NFC ödemeleri ✔️ ✔️
Amazon Alexa ve Google Asistan ✔️ ✔️
mikrofon/hoparlör ✔️ ✔️