Fitbit Sense 2 ve Versa 4: Hangisini satın almalısınız?


Fitbit Sense 2 ve Fitbit Versa 4, markanın iki yıl içindeki ilk fitness akıllı saatleri ve çok açık bir şekilde birlikte geliştirildiler. Farklı isimlere rağmen, her iki saat de neredeyse aynı özelliklere ve tasarımlara ve ayrıca yeniden tasarlanmış bir işletim sistemi ve yeni bir fiziksel yan düğme gibi aynı yeni özelliklerin çoğuna sahiptir. Öyleyse neden daha pahalı olan Sense 2’ye karşı, daha uygun fiyatlı Versa 4’ü satın alasınız? Ekstra sağlık izleme avantajlarının buna değip değmeyeceğine karar vermenize yardımcı olacağız.

Fitbit Sense 2 ve Versa 4: Farklı olmaktan çok benzer

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fitbit Versa 4 ve Sense 2 birlikte

Fitbit Versa 4 ve Sense 2 birlikte. (İmaj kredisi: Fitbit)

Sense 2 ve Versa 4 arasındaki farkları açıklamadan önce, aralarındaki uzun benzerlikler listesine bir göz atalım. Aşağıdaki tablo, iki akıllı saatin birbirine benzer tüm yönlerini vurgulamaktadır:

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Kategori Fitbit Sense 2 Fitbit Versa 4
Fiyat 300 dolar 230 dolar
Görüntülemek 1,58 inç, 336×336 1,58 inç, 336×336
boyutlar 1,5×1,5×0,45 inç 1,5×1,5×0,45 inç
sensörler Optik kalp atış hızı, kan oksijeni, elektriksel cilt iletkenliği (cEDA), çok amaçlı elektrik (EKG), cilt sıcaklığı, altimetre, ivmeölçer, ortam ışığı, jiroskop, dahili GPS/GLONASS Optik kalp atış hızı, kan oksijeni, altimetre, ivmeölçer, ortam ışığı, dahili GPS/GLONASS
Mikrofon ve hoparlör ✔️ ✔️
NFC ✔️ ✔️
Pil ömrü 6+ gün 6+ gün
%100 şarj süresi 2 saat 2 saat
Su direnci 5ATM 5ATM
Bant boyutu 24mm 24mm
Renkler Gölge Gri / Grafit Alüminyum; Ay Beyazı / Platin Alüminyum; Mavi Sis / Yumuşak Altın Alüminyum Siyah / Grafit Alüminyum; Şelale Mavisi / Platin Alüminyum; Pembe Kum / Bakır Gül Alüminyum; Pancar Suyu / Bakır Gül Alüminyum