Fitbit Sense 2 ve Apple Watch SE 2 (2022) karşılaştırması


Apple Watch Series 8, çoğu iPhone sahibi için en ilgi çekici seçenektir, ancak 400 ABD doları ve üstü fiyatıyla, isteyebileceğinizden daha pahalıdır. Sense 2’nin Series 8’e kıyasla, esas olarak daha düşük fiyat nedeniyle sınırlamalarına rağmen çekici bir seçenek olduğunu yazdık. Bu nedenle, Sense 2’yi özel yapan tüm sensörleri budayarak, fiyat olarak Sense 2’nin altına düşen daha uygun fiyatlı Apple Watch SE ile karşılaştırarak devam etmeye karar verdik.

Apple Watch SE 2 ve Fitbit Sense 2 arasındaki kararınız çok basit: Bileğinize oturan ve tonlarca veri ölçen pasif bir saat mi yoksa uygulamaları kullanmak ve bildirimleri yanıtlamak için aktif bir saat mi istiyorsunuz?

Apple Watch SE 2 (2022) ve Fitbit Sense 2: Tasarım ve görüntüleme

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Fitbit Sense 2 kahraman görseli 16x9

(İmaj kredisi: Android Central)

Özelliklere geçmeden önce, bu saatlerden hangisi bileğinizde daha iyi durur? Apple Watch SE 2 (yeni sekmede açılır) aslında Apple Watch Series 8’in daha küçük bir versiyonudur (yeni sekmede açılır)41 ve 45 mm yerine 40 ve 44 mm ekranlarla, ancak bunun dışında sincap tasarımı ve dijital kurma koluyla onu yansıtıyor. Ekranı, Apple Watch Series 3’ten %30 daha büyüktür, ancak Series 8’den biraz daha büyük çerçevelere sahiptir.

Fitbit Sense 2, çok benzer bir sincap görünümüne sahiptir, ancak yalnızca bir 1,58 inç ekran seçeneği vardır. 1,57 inçlik Apple Watch SE 2 biraz daha uzun ve inç başına birkaç piksel daha varken, yalnızca Apple aynı ÜFE’ye sahip 1,78 inçlik bir seçeneği yalnızca 30 ABD Doları daha fazla (veya Sense 2’den 20 ABD Doları daha az) karşılığında sunuyor.

Farklı renk ve kayışlara sahip Apple Watch SE 2022

(İmaj kredisi: Elma)

Fitbit Sense 2, sensörlerin cildinize daha doğrudan oturmasına yardımcı olan yeniden tasarlanmış düz tabanıyla 11,2 mm’de bir spor saati için oldukça ince. Ayrıca, fiziksel bir geri düğmesi için orijinal Fitbit Sense’in güvenilmez kapasitif dokunmatik düğmesini de kaldırdı, ancak yine de kontroller için çoğunlukla dokunmatik ekrana güveneceksiniz.