Fast Pair genişletme ve bilgisayar entegrasyonu ile Google, ekosistemdeki hayati boşlukları dolduruyor, ancak daha fazlasını görmek istiyoruz


İster macOS’ta iMessage entegrasyonu, ister AirDrop aracılığıyla hızlı dosya paylaşımı veya AirPod’ların anında eşleştirilmesi olsun, Apple’ın ekosistemini birden fazla cihaz kategorisinde satın almanın avantajları açıktır. Yine de, Google’ın dünya çapında mobil cihazlardaki hakimiyetine ve Chromebook’lar ile Android TV’nin artan popülaritesine rağmen, şirket tüm bu cihazları yan yana kullanırken sorunsuz bir deneyim sunamadı.

Bu durum 2022’de değişmek üzere çünkü Google, ekosisteminin farklı parçalarının birlikte daha iyi çalışmasını sağlamaya çalışıyor ve Windows ile daha yakından entegre olmak için telefon ve bilgisayar arasında Apple benzeri işlevsellik sunuyor.

Hızlı Kurulum Chrome Os'tan Android'e

Kaynak: Google (İmaj kredisi: Kaynak: Google)

Bu ayın başlarında CES 2022’de Google, Android ve hızlı eşleştirmeye odaklanan bu hayati ekosistem boşluğunu kapatmak için tasarlanmış bir dizi yeni özelliği duyurdu. Yeni özellikler geniş kapsamlı: Android telefonunuz aracılığıyla Chromecast tarzı bir kurulum işlemiyle yeni Chromebook’larda otomatik oturum açmadan Android telefonunuzdan Matter akıllı ev cihazlarının anında kurulumuna kadar her şey.