Facebook, Zoom’u Portal TV’ye getiriyor çünkü dev ekranlarda görüntülü aramaları seviyoruz


129 $ fiyatla satışa sunulan Portal TV, video görüşmeleri barındırmak için Zoom’a ek olarak GoToMeeting için de destek alıyor.


Facebook, TV’nizi dev bir görüntülü arama ekranına dönüştüren bir cihaz olan Portal TV’yi 2019’da piyasaya sürdü. Cihaz zaten Netflix yayınlayabilir, ön kapıda kimin olduğunu kontrol etmenizi sağlar, yerleşik Alexa’ya sahiptir ve daha da önemlisi videoya izin verir arama Şimdiye kadar WhatsApp, Messenger ve Messenger Rooms aracılığıyla görüntülü görüşme desteği vardı. Ve şimdi, pandemi döneminde tartışmasız görüntülü görüşmeyi tanımlayan başka bir platform olan Zoom için destek alıyor.


DAHA FAZLA OKUYUN: Facebook’un Clubhouse başarısını klonlamadaki ilk denemesi burada. Yardım Hattına merhaba deyin!

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Portal TV, Zoom’a ek olarak GoToMeeting için de destek alıyor. “Artık en sevdiğiniz Yakınlaştırma işlevi evinizdeki en büyük ekrana kadar uzanıyor, böylece hem koltuğunuzdan hem de masanızdan çalışabilirsiniz. Bu, daha küçük gruplarda beyin fırtınası yapmak için ara odalarına katılmayı, programınıza ayak uydurmanıza yardımcı olacak takvim entegrasyonunu, uzaktan işbirliğini geliştirmek için ekran paylaşımını ve genel deneyiminizi iyileştirmek için sanal arka planları içerir.” şirket blog gönderisinde söyledi.

portal tv donanımı

129 $ fiyatla, kamera, her zaman çerçevede olduğunuzdan emin olmak için otomatik olarak kaydırma ve yakınlaştırma yapar. Ayrıca, çerçeveye daha fazla kişinin sığabilmesi için görüş alanını ayarlar. Facebook ayrıca, arka plan gürültüsünü bastıran ve daha fazla netlik için konuşmacının sesini yükselten bir Akıllı Ses özelliği geliştirdi. Ve mahremiyet adına, kullanılmadığında ön kamerayı kapatan fiziksel bir kayar kapakla birlikte gelir.

DAHA FAZLA OKUYUN: Yarım milyardan fazla kullanıcının Facebook verileri sızdırıldı. Etkilenip etkilenmediğiniz nasıl kontrol edilir?

Görüntülü arama yönüne gelecek olursak, Portal TV kullanıcıları, içinde 50 kişiye kadar olan Messenger Rooms’ta görüntülü arama başlatabilir. Bir başka harika özellik de, arka plan müziği ve animasyon efektleriyle tamamlanan bir çocuk hikayesi okurken sizi bir hikaye kitabı karakterine dönüştürmek için bir AR kaplaması kullanan Story Time. Portal ürün grubu kağıt üzerinde umut verici görünse de, Google Nest ve Amazon’un Echo ürün yelpazesi gibi rakiplere karşı pek ilgi görmedi.

Amazon’da Portal TV’yi Görüntüleyin