Facebook Reels, TikTok rekabetini ikiye katlamak için dünya çapında piyasaya sürülüyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Meta, yeni düzenleme özellikleri ve reklam fırsatlarıyla birlikte Facebook Reels’in küresel lansmanını duyurdu.
  • Reels platformu, kullanıcıların halihazırda Instagram Reels’te bulunan çeşitli özelliklere erişebildiği hem Android hem de iOS’ta mevcuttur.
  • Meta ayrıca, afiş ve çıkartma reklamları da dahil olmak üzere içerik oluşturucuların para kazanmasına yardımcı olacak yeni yolları test ediyor.

Meta, TikTok klonunu Instagram’da piyasaya sürdükten bir yıldan uzun bir süre sonra Reels’i “açık ara en hızlı büyüyen içerik formatı” olarak görüyor. Kısa biçimli video platformu, doğal olarak geçen yılın Eylül ayında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Facebook kullanıcılarına tanıtıldı ve bu özellik artık küresel olarak yayılıyor.

Sosyal ağ devi, en iyi Android telefonlar ve iPhone’lar da dahil olmak üzere mobil cihazlarda Facebook Reels’in daha geniş lansmanını duyurdu ve 150’den fazla ülkede kullanıma sunuldu. Genişletmenin yanı sıra Meta, yeni düzenleme araçlarını ve reklam seçeneklerini de tanıttı.

Facebook Makaraları

Kaynak: Meta (İmaj kredisi: Kaynak: Meta)

Bu yaratıcı özellikler ABD’de Instagram Reels ve Facebook Reels’de zaten yayında. En son duyuru, artık dünyadaki herkesin diğer içerik oluşturucular tarafından herkese açık olarak yüklenen videoları yeniden düzenleyebileceği anlamına geliyor. Bu, platformda mevcut bir genel videonun yanı sıra kendi videonuzu oluşturmanıza olanak tanıyan TikTok’un Duet özelliğine benzer.