Facebook Portalları Meta yeniden marka sirkine giriyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Eskiden Facebook Portal olarak bilinen akıllı görüntülü arama cihazları, Meta Portal olarak yeniden adlandırılıyor.
  • Adlandırma değişikliği, cihazın arayüzünü veya hesap erişimini etkilemez.
  • Portal ile birlikte, Quest 2 VR kulaklığı ve daha önce Facebook markalı diğer cihazlar da Meta adı değişikliğine gidiyor.

Pandemi sayesinde görüntülü görüşme son birkaç yılda çok daha yaygın hale geldi. Bu, hizmet sunan daha fazla uygulamaya ve görüntülü sohbetlerinizi daha keyifli hale getirmek için geliştirilmiş donanıma yol açtı. Böyle bir donanım parçası, Facebook Portal dizisidir. Bugünden itibaren, akıllı görüntülü arama ekranı yeni bir ad alıyor: Meta Portal.

Ekim 2021’de Facebook, kaçırdıysanız şirket adını resmi olarak Meta olarak değiştirdi. Bugünden itibaren, Facebook Portal+ ve Portal Go dahil olmak üzere önceden adlandırılmış tüm Facebook Portal cihazları, Facebook’un yerine Meta takma adını alacak. Kuruluşun sosyal medya bölümü kolu yeni bir isim almayacak olsa da, bir zamanlar alan cihazlar güncellemeyi görmeye başlıyor.

Bu yazı itibariyle, kullanıcı arabiriminde veya işlevsellikte ad takasına ek olarak herhangi bir önemli değişiklik görülmeyecek gibi görünüyor. Sahip olduğum Portal+’yı keşfederken, yazılım güncel olduğunu söylüyor ve her şey cihazı Ocak 2022’de incelediğimdeki gibi görünüyor. piyasadaki en iyi Alexa hoparlörleri.

Meta Mağaza

(İmaj kredisi: Gelecek)

Portalların yeni bir isim almasıyla birlikte Meta, bugün yeniden markalaşan Facebook mağazasını da hizmete açtı. Ad değişikliğini Facebook etiketinin ve görüntülü arama ürünlerinin ötesine taşıyan çok popüler Quest 2 VR kulaklığı da bir ad güncellemesi aldı. Eskiden Oculus Quest 2 olarak bilinen bu model, ilerleyen zamanlarda Ray-Ban Stories akıllı gözlükleriyle birlikte Meta etiketini de taşıyacak.