Evet, OnePlus 9 bir şarj cihazıyla gelecek. Ne yazık ki, bu şimdi endişelendiğimiz bir şey!


OnePlus 9 sızıntıları dikkate alınacak bir şeyse, telefonun perakende paketinde 65W hızlı şarj tuğlası alabiliriz.


Bugün erken saatlerde OnePlus, OnePlus 9 serisi akıllı telefonların 23 Mart’ta düzenlenecek bir etkinlikte piyasaya sürüleceğini duyurdu. Hatta şirket, Hasselblad ile olan ortaklığı sayesinde bize yaklaşmakta olan telefonlardan birine bir göz attı ve bazı kamera performansı yükseltmeleri sözü verdi. Sızıntılar sayesinde yaklaşan telefonların özellikleri ve hatta tasarımı hakkında zaten çok şey biliyoruz, ancak OnePlus 9 serisi telefonların kutuda bir şarj cihazıyla gelip gelmeyeceği belli değildi. Neyse ki, perakende paketinde bir şarj cihazı alacaksınız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Aslında, alıcılar perakende kutusunda 65 W’lık bir şarj cihazı bulabilir.

Resmi OnePlus forumundaki bir kullanıcının sorgusunu yanıtlayan kurucu ortak ve CEO Pete Lau, gelecek telefonların gerçekten de kutuda bir şarj cihazıyla gönderileceğini açıkladı. Sızıntılara göre, OnePlus 9 Pro, 65W hızlı şarj desteği sunacak ve aslında perakende paketinde 65W güç tuğlası alabiliriz. OnePlus, geleneksel olarak, telefonun kendisi tarafından desteklenen en yüksek watt ile aynı kapasiteye sahip bir şarj tuğlası sunmuştur. Örneğin, OnePlus 8T’ler (AMAZON’DAN GÖRÜNTÜLE) perakende paketi 65W şarj adaptörü içeriyordu.

OnePlus 9 Şarj Cihazı CEO'su Pete Lau

Apple ile başladı, Samsung izledi, ancak şarj dramasını yalnızca Xiaomi başardı!

Bu, potansiyel alıcılar için iyi bir haber gibi görünse de, kullanıcıların endişelenmesi gereken bir şey olması, en hafif tabirle cesaret kırıcı. Apple, şarj cihazını iPhone 12 serisinden çıkararak topu yuvarladı ‘ (BEST BUY’DA GÖRÜNTÜLE) perakende paketi, e-atığın azaltılmasına yardımcı olacağını iddia ediyor. O zamanlar, birçok alıcının evde zaten bir şarj cihazı olduğu iddia edildi.

Şimdi 1.000 dolarlık bir telefonun şarj cihazıyla gelip gelmeyeceğinden endişe etmeliyiz!

Apple’ın yaptığı seçimle dalga geçen Samsung, aslında onun izinden giderek Galaxy S21’lerin şarj cihazını çıkardı. (SAMSUNG’DAN GÖRÜNTÜLE) perakende paketi. Her iki şirketin de endişeleri meşru olsa da, uygulama en iyisi değil. Xiaomi ise burada çok daha iyi bir yaklaşım benimsedi. Mi 11 amiral gemisinin piyasaya sürülmesiyle şirket, telefonu aynı maliyetle biri şarj cihazıyla birlikte, diğeri şarjsız olmak üzere iki paket halinde satacağını duyurdu.

Xiaomi, tartışmalı bir hamle yapmak yerine sorumlu seçimi yapmayı müşterilerinin ellerine bıraktı. Evde bir şarj cihazı varsa, bu süreçteki e-atık ayak izini azaltmaya yardımcı olarak, şarj cihazı olmayan paketi tercih edebilirler. Masasında yedek bir şarj cihazı olması gerekmeyen alıcılar ise, fazladan para ödemeden parlak yeni telefonlarıyla bir tane alabilirler.