Etkinlik özeti ve bilmeniz gereken her şey


Snapdragon Zirvesi 2022 sırasında Qualcomm, AR gözlüklerinde devrim yaratmayı amaçlayan yeni Snapdragon 8 Gen 2 amiral gemisi SoC’yi, yeni Qualcomm S5 ve S3 Gen 2 Ses Platformlarını ve Snapdragon AR2 platformunu duyurdu. Qualcomm, sektörü değiştirecek ve gelecek ve gelecekteki ürünlere büyük değişiklikler getirecek çığır açan ve etkileyici yeni ürünleri duyuran iki günlük yoğun bir etkinlik geçirdi.


Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 amiral gemisi SoC

Yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platformu, yeni ve gelişmiş bir deneyimle “amiral gemisi akıllı telefonlarda devrim yaratmayı” hedefliyor. Amiral gemisi mobil platform, %25’e kadar daha hızlı GPU performansı sunar ve %40’a kadar daha fazla güç tasarruflu Kryo CPU’yu bir araya getirerek yoğun grafikli oyunlar oynarken daha uzun pil ömrü sağlar.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU
DSC02304

Yeni Snapdragon X70 5G Modem-RF Sistemi, yükleme ve indirme hızlarını iyileştirmek, gecikmeyi azaltmak, kapsama alanını iyileştirmek ve güç verimliliğini artırmak için AI özelliklerine sahiptir. Hatta Wi-Fi 7’yi destekler ve sürekli daldırma için çift Bluetooth bağlantısı bile vardır.

Yeni amiral gemisi mobil platform, tüm dünyaların en iyisini sunar ve daha güvenlidir, daha sürükleyici ses teknolojilerini destekler ve hatta daha fazla ayrıntı için 48kHz kayıpsız müzik akışını destekler. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, size yeni değişiklikler ve iyileştirmeler hakkında her şeyi anlattığımız özel Snapdragon 8 Gen 2 Mobil Platform sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Qualcomm S5 ve S3 Gen 2 Ses Platformları

Qualcomm Snapdragon S3 ve S5 ses platformu

Qualcomm bugüne kadarki en gelişmiş Bluetooth ses platformlarını, yeni Qualcomm S5 Gen 2 Ses Platformunu ve Snapdragon Sound teknolojisini destekleyen Qualcomm S2 Gen 2’yi duyurdu. Yeni platform, en yeni Snapdragon 8 Gen 2 çip üzerinde çalışacak şekilde optimize edildi ve dinamik baş izleme özellikli uzamsal ses, iyileştirilmiş kayıpsız müzik akışı ve daha sürükleyici bir deneyim için telefonlar ve kulaklıklar arasında 48 ms’lik düşük gecikme dahil olmak üzere gelişmiş yardımcı programları geniş kitlelere sunuyor. deneyim.

Platform ayrıca, hem kulak içi kullanıma hem de kullanıcının dış ortamına uyum sağlayarak dinleyici deneyimini iyileştiren üçüncü nesil Qualcomm Uyarlanabilir Aktif Gürültü Önleme özelliğini de destekler. Yeni Uyarlanabilir ANC teknolojisi, konuşma algılamayı tanıyabilen Uyarlanabilir Saydamlık özelliğini de içerir. Bu mod, gürültü engelleme ve doğal ses veren sızıntı özellikleri arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak kullanıcının çevrelerindeki ortamı duymasını sağlar.

Qualcomm S5 ve S3 Gen 2 Ses Platformlarının 2023’ün ikinci yarısında ticari olarak satışa sunulması bekleniyor.

Snapdragon AR2 Gen 1 Platformu

Snapdragon AR2 Gen 1 Platformu ve Gözlükleri

AR gözlükleri bir sonraki büyük şey ve Qualcomm, “yeni nesil şık, son derece yetenekli gözlüklerin kilidini açacak” yeni bir teknoloji sunuyor. Yeni Snapdragon AR2 Gen 1 Platformu, kulaktan kulağa yıpranmış cam form faktöründe devrim yaratmaya yardımcı olmak için sıfırdan oluşturuldu.

Qualcomm, küçük bir form faktörü elde etmeye yardımcı olmak için mümkün olan en ince, yüksek performanslı AR camını yaratmaya çalıştı. Şirket, özelleştirilmiş IP bloklarıyla birleştirilmiş çok çipli dağıtılmış bir işleme mimarisi oluşturdu. Qualcomm, bu alandaki ilerlemeler sayesinde bazı etkileyici sonuçlar elde etti.

Snapdragon AR2 Gen1 Dağıtılmış İşleme

Ana işlemci, cam üzerinde %40 daha küçük PCB alanı kaplar ve genel platform, %50 daha az güç tüketirken 2,5 kat daha iyi yapay zeka performansı sunar. Cam, 1 W’tan daha az güç tüketerek deneyimi hem tüketiciler hem de kurumsal kullanıcılar için daha rahat ve gerçekçi hale getirir.

Ağırlığı dengelemek ve gözlüklerin her iki tarafındaki kol genişliğini azaltmak için Snapdragon AR2, bir AR işlemcisi, AR yardımcı işlemcisi ve bağlantı platformu içeren çok çipli bir mimari kullanır. Düşük gecikme sağlamak için gözlük, gecikmeye duyarlı bilgileri doğrudan cihaz üzerinde işler. Aynı zamanda, gücün korunmasına ve daha verimli hale gelmesine yardımcı olmak için daha karmaşık veriler Snapdragon destekli bir akıllı telefona, PC’ye veya diğer uyumlu cihazlara aktarılır.

Özellikler ve Teknoloji

Snapdragon AR2 Gen 1 için Özet Slaydı

AR işlemci, hareketten fotona düşük gecikme süresi için optimize edilmiştir. Kullanıcı ve çevre anlayışı için dokuz adede kadar eşzamanlı kamerayı destekler. Kullanıcı hareket takibini ve yerelleştirmeyi iyileştiren özel bir donanım hızlandırma motoru kullanır. AI hızlandırıcılar, el izleme veya 6DoF (Altı serbestlik derecesi) gibi hassas giriş etkileşimleri için gecikmeyi ve daha akıcı bir deneyim için bir projeksiyon motorunu azaltır.

AR yardımcı işlemcisi, kamera ve sensör verilerini toplar ve foveated işleme için göz takibi ve iris kimlik doğrulaması sağlar. Bu, iş yüklerinin optimize edilmesini ve içeriğin yalnızca kullanıcı içeriğe baktığında veya gözlüğü kullandığında işlenmesini sağlar. Yardımcı işlemci, pil ömrünü daha da uzatarak güç tüketimini azaltmaya yardımcı olur.

Snapdragon AR2, AR gözlükleri ile kullanıcının akıllı telefonu veya diğer uyumlu cihazları arasında düşük gecikme sağlayan Wi-Fi 7’den yararlanmak için Qualcomm FastConnect 7800 bağlantı sistemini kullanır. FastConnect XR Software Suite 2.0, gecikmeyi iyileştiren ve performansı düşürebilecek titreşimi ve istenmeyen paraziti azaltan XR verilerinin daha iyi kontrolünü sağlar.

AR Ekosistemi

Snapdragon AR2 Gen 1'de Qualcomm FastConnect 7800

Qualcomm, uçtan uca uygun bir çözüm sağlamak için sürükleyici deneyimler oluşturmak üzere hem donanımı hem de yazılımı tamamlamanın önemli olduğunun farkındadır. Geliştiricilerin gelecek ve gelecekteki AR ürünleri için bu yeni teknolojinin üzerine inşa etmelerine yardımcı olmak için şirket, Snapdragon AR2 ve Snapdragon 8 Gen 2 Platformlarını Snapdragon Spaces Ready olacak şekilde optimize etti.

Snapdragon Spaces XR Geliştirici Platformu, geliştiricilerin başa takılan AR içeriğini yeniden tasarlamasının önünü açacak ve önümüzdeki yıllarda AR cam pazarını ilerletmeye yardımcı olacak temel olacak şekilde tasarlanmıştır.

Snapdragon Bilgi İşlem Platformları

Snapdragon hesaplama_ Mobil ve PC'nin Yakınlaşmasını Sağlıyor

Snapdragon Zirvesi etkinliği sırasında Qualcomm, mobil yenilikleri Windows 11 PC’lere getirmek için mobil ve PC’nin yakınlaşmasını sağlayan yenilikçi AI işbirlikleri ile mobil bilişimi ilerletme vizyonunu da özetledi. Qualcomm, yapay zeka ile geliştirilmiş deneyimleri ince ve fansız ürünlere sunmak için Microsoft, Adobe ve Citi gibi sektör lideri şirketlerle ortaklık kurdu. Bu şirketler ayrıca PC endüstrisinin en son teknolojilerle modernleşmesine yardımcı olmak için Snapdragon Bilgi İşlem Platformuna desteklerini ifade ettiler.

Qualcomm ve Microsoft, Snapdragon Bilişim Platformlarının güçlü performansı, sinirsel işlemesi ve sektör lideri verimliliğiyle modern dizüstü bilgisayarları dönüştürüyor. Bu işbirliği, Windows Studio Efektleri, Sese Odaklanma ve Arka Plan Bulanıklığı dahil olmak üzere Windows 11 kullanıcıları için yapay zeka ile hızlandırılmış yeni deneyimler sağladı. Otomatik Çerçeveleme ve Göz Teması, Snapdragon tarafından desteklenen (Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3 tabanlı) Microsoft SQ3 kullanan, yakın zamanda piyasaya sürülen Microsoft Surface 9 5G dizüstü bilgisayarda mümkün.

Snapdragon hesaplama_ Özel yapay zeka neden önemlidir?

Snapdragon yongası, hesaplama açısından yoğun ve pahalı görevleri akıllı bir şekilde özel bir yapay zeka motoruna yükleyebilir; bu da, artan performans ve daha iyi güç verimliliği ile daha da iyi bir deneyim sunmaya yardımcı olan CPU ve GPU kaynaklarını serbest bırakabilir.

Snapdragon 8cx 3. Nesil Bilgi İşlem Platformu Lider Yapay Zeka Sunuyor

Snapdragon 8cx Gen 3 tarafından desteklenen Windows Developer Kit 2023, geliştiricilerin özel yapay zeka motorunu kullanmasını ve oyun, üretkenlik veya yaratıcı bir uygulama oluşturma amacı fark etmeksizin deneyimlerini geliştirmesini kolaylaştırır.

Adobe ve Snapdragon 8cx Gen 3 destekli geliştirici kiti

Adobe, Creative Suite’in Adobe Sensei ile eşleşen daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için özel yapay zeka işleme yeteneklerini kullanmasını sağlamak için Snapdragon 8cx Gen 3 destekli geliştirici kitini kullandı. Adobe bugün ayrıca 2023’te şirketin önemli Adobe Creative Cloud uygulamalarını Snapdragon Bilgi İşlem Platformları tarafından desteklenen Windows 11 PC’ler için yerel hale getireceğini duyurdu.

Qualcomm ve Citi

Snapdragon Bilgi İşlem Platformları, sürdürülebilirlik hedeflerini ilerletirken yeni üretkenlik ve işbirliği düzeyleri sağlar. Citi bugün, 300.000 küresel kullanıcısının %70’inden fazlasının, Lenovo ThinkPad X13s gibi Snapdragon tarafından desteklenen cihazlar da dahil olmak üzere mobil bilgi işlem ürünlerine geçiş yaptığını duyurdu.