Eski G Suite ücretsiz kullanıcıları yakında Google Workspace için ödeme yapmak zorunda kalacak


Ne bilmek istiyorsun

  • G Suite’in eski ücretsiz sürümü kullanıcılarının, mevcut hizmetlerini kullanmaya devam edebilmek için ücretli bir Google Workspace aboneliğine geçmeleri gerekir.
  • Eski ücretsiz abonelik, 1 Temmuz’dan itibaren sona erecek ve kullanıcıların 1 Mayıs’a kadar bir Workspace aboneliği seçmesi gerekiyor.
  • Bu tarihe kadar yeni sürüme geçemezseniz, Google, şu anda kullanmakta olduğunuz hizmetlere bağlı olarak bunu sizin yerinize yapacaktır.

Google, 2012’de yeni müşterilere ücretsiz sürümü sunmayı bıraktıktan sonra bile eski ücretsiz G Suite kullanıcılarının hizmetlerini ücretsiz olarak kullanmaya devam etmesine izin verdi. Ancak, ücretsiz eski ofis yazılımı uygulamalarıyla geçirdikleri balayı dönemi yakında sona erecek.

Hâlâ G Suite’in eski ücretsiz sürümüne abone olan kuruluşlar, Temmuz ayından itibaren bir Google Workspace aboneliği için ödeme yapmak zorunda kalacak veya Google’ın Gmail ve Meet gibi hizmetlerine (9to5Google üzerinden) erişimlerini kaybedecekler. Bu ofis uygulamalarını kullanmaya devam etmek için, G Suite’in eski ücretsiz kullanıcılarının 1 Mayıs’a kadar ücretli bir Workspace aboneliğine geçmesi gerekecek.