En yeni Bir Bakışta Piksel özellikleri daha fazla kullanıcı için geliyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google daha önce Pixel At a Glance widget’ına gelen yeni özelliklerle dalga geçmişti.
  • Bazı kullanıcılar, Deprem uyarıları gibi bazı özellikleri zaten aldı.
  • Daha fazla Pixel kullanıcısı, Güvenlik kontrolü ve Bağlı cihazlar da dahil olmak üzere en yeni Bir Bakışta özelliklerini almaya başladı.

Piksel sahipleri, Bir Bakışta widget’ı için birkaç yeni özellik alıyor. Bu özellikler, yeni bir pil widget’ının ve daha fazlasının yanı sıra daha önce Mart 2022 Özellik İndirimi ile duyurulmuştu.

Bazı kullanıcılar, Pixel cihazlarında ara sıra deprem uyarıları ve “Güvenlik kontrolü” özellikleri alırken, bunlar herkese görünmüyordu. Ancak, yeni “Bağlı cihazlar” özelliğiyle birlikte daha fazla kullanıcının uyarıları (9to5Google’a göre) aldığı görülüyor.

Pixel 6 Pro’ma üstünkörü bir bakış gerçekten de bu özelliklerin artık yayında olduğunu gösteriyor. Her yeni özellik, Bir Bakışta ayarlarında görünür. Hızlı bir hatırlatma olarak Güvenlik kontrolü, Kişisel Güvenlik uygulamasına bağlanır ve özelliği açtığınızda Bir Bakışta pencere öğesinde geri sayımı görüntüler. Deprem uyarıları, yakınlarda 4,5 büyüklüğünden daha büyük bir deprem algılandığında sizi bilgilendirir. Bağlı cihazlar özelliği, Bluetooth cihazları için bağlantı durumunu ve pil yüzdesini gösterir.

Bir Bakışta Piksel ayarları ve bağlı cihazlar

Bir Bakışta Piksel ayarları ve Bağlı cihazlar, yeni pil widget’ının yanında yer alır. (İmaj kredisi: Android Central)

Ne yazık ki, Galaxy Buds 2’ye bağlandığında, cihazımdaki Bir Bakışta widget’ı kulaklıkların bağlı olduğunu ve pil yüzdelerini gösteriyor. Seattle’da yaşamama rağmen Deprem uyarılarını test etme şansım olmadı, bu sadece an meselesi. Ayrıca Güvenlik kontrolü geri sayımını çalıştırmayı başaramadım ama özelliği test etmeye devam edeceğim.