En İyi Prime Day NAS fırsatları 2022


Prime Day tüm hızıyla devam ediyor ve tasarrufların ikinci gününe başlarken pek çok harika fırsat var.

Synology, ASUSTOR, WD ve Buffalo arasında, yeni bir NAS muhafazası seçmek söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz var ve 100$’dan başlayan bütçeli modellerle, almak için çok para harcamanıza gerek yok. bir ev medya sunucusuyla başladı.

Ağa bağlı bir depolama (NAS) sunucusu, yerel olarak depolanan medyanızı Plex gibi bir hizmet kullanarak ev ağınızdaki tüm cihazlarda yayınlamanıza olanak tanır. Ayrıca dosyaları otomatik olarak yedekleme, kendi ses ve video akış sunucunuzu barındırma ve çok daha fazlasını yapma becerisine de sahip olursunuz.

Öyleyse, şu anda mevcut olan tüm fırsatlara ve hangi NAS sunucusunun satın alınacağına bir göz atalım.

  • Tüm Prime Day fırsatlarını görün: Amerika Birleşik Devletleri (yeni sekmede açılır) | Birleşik Krallık (yeni sekmede açılır) | Kanada (yeni sekmede açılır) | Hindistan (yeni sekmede açılır)

En iyi Synology NAS fırsatları

Dört sürücü bölmeli Synology DiskStation DS920+ önden görünüm

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Synology, NAS sunucularının en büyük üreticisidir ve çeşitli kategorilerde düzinelerce ürün satmaktadır. Synology, yüksek kaliteli teklifleriyle bilinir ve ürünleri uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Ancak Synology’nin NAS modellerinin tanımlayıcı özelliği, bu kategori için standardı belirleyen web tabanlı DiskStation Manager ile yazılımdır.

4 yuvalı DiskStation DS920+ yeniden 450$’a düştü (yeni sekmede açılır), bu model için gördüğümüz en düşük değer. DS220+ indirimli olarak 245$’a (yeni sekmede açılır), her zamanki satış fiyatından 55$ indirim. DS220j bütçesi 189$’a düştü (yeni sekmede açılır)yeni başlıyorsanız iyi bir seçimdir.

En iyi Buffalo NAS fırsatları

Buffalo, ilk kez alıcılara yönelik bütçe odaklı NAS sunucuları sunan bir üreticidir. NAS sunucuları, paketlenmiş sabit sürücülerle birlikte gelir, böylece kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır, hepsi bir arada bir çözüme sahip olursunuz.

Buffalo’nun NAS sunucuları, diğer markalarda bulacağınız daha gelişmiş özelliklerden bazılarını kaçırır, ancak temel bilgileri istiyorsanız – verileri yedekleme, yerel müzik ve video kitaplığınızı akışla oynatma – bunlar iyi bir alternatiftir.

En iyi NAS sabit disk fırsatları

Asustor AS6604T NAS incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Artık aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir NAS sunucusu seçiminiz olduğuna göre, dikkate alınması gereken diğer faktör sabit sürücülerdir. Bu kasalar 7/24 çalışacak şekilde tasarlandığından, NAS’ınız için doğru sabit diski seçmek çok önemlidir.

Sıradan tüketici sabit diskleri NAS ortamı için ideal değildir, ancak titreşim direnci sunan ve NAS sistemleri için özel olarak tasarlanmış çok sayıda NAS odaklı model vardır. Bunlar, şu anda mevcut olan en iyi Prime Day NAS sabit disk fırsatlarıdır.

Prime Day’de hangi NAS’ı satın almalısınız?

Synology DiskStation DS920+ incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

Şu anda 150 TB’lık bir medya sunucusu çalıştırıyorum ve son on yılda düzinelerce NAS muhafazası kullandım, bu nedenle ihtiyaçlarınıza (ve bütçenize) uyan bir NAS sunucusu seçme konusunda iyi bir fikrim var. Kendinize sormanız gereken ilk soru, ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olacağıdır. Bu, iki yuvalı mı, dört yuvalı mı yoksa daha büyük bir NAS muhafazası mı alacağınızın temelini oluşturur.

4K Plex akışı için en iyi NAS, DiskStation DS920+’dır; toplamda 64 TB depolama alanı, 4 GB RAM, sağlam dahili donanım, tonlarca yazılım özelliği ve gelecekte ihtiyaç duymanız durumunda daha fazla sürücü yuvası ekleyebilen dört sürücü yuvası alıyorsunuz.

İlk kez bir NAS satın alıyorsanız ve bir kasaya çok para yatırmak istemiyorsanız, DiskStation DS220+ harika bir seçimdir. Hala Synology’nin sunduğu en iyi yazılım özelliklerinin tümüne sahip oluyorsunuz ve donanım DS920+ kadar sağlam olmasa da, ilk kez satın alanlar için harika bir seçim.

NAS’ınız için doğru sabit diski nasıl seçersiniz?

Asustor AS6604T NAS incelemesi

(İmaj kredisi: Harish Jonnalagadda / Android Central)

NAS’ınız için doğru sabit sürücüyü seçmek, doğru kasayı seçmek kadar önemlidir. NAS muhafazaları 7/24 çalışacak şekilde tasarlandığından, piyasada NAS odaklı sabit diskler mevcuttur. Bu modeller, titreşim direncine sahiptir ve 7/24 ortamın stresini kaldıracak şekilde tasarlanmıştır ve normal sabit sürücülerinizden farklıdır.

NAS sabit disk seçerken göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör de hızdır. HDD’ler genellikle 5400rpm veya 7200rpm’de bulunur ve iş mili dakikada 7.200 devirle hareket ettiği için ikincisi daha iyi performans sağlar. Yıllardır medya akışı için uyarlanmış NAS muhafazalarında 5400rpm sürücüleri sorunsuz kullandım, ancak daha meraklı odaklı bir NAS kuruyorsanız ve daha iyi performans arıyorsanız, 7200rpm’lik bir model seçin.

Satış listelerinde WD Red Plus ve Seagate IronWolf’un hakim olduğu birkaç NAS odaklı sabit disk ürün serisi vardır. 1 TB’tan başlayan ve 20 TB’a kadar çıkan disklerle, her iki ürün hattında da seçenek sıkıntısı yoktur.

NAS’ınız için bir SSD satın almanız mı gerekiyor?

NAS’ınıza mekanik sabit sürücüler yerine SSD’ler ekleme seçeneği her zaman vardır, ancak maliyet sınırlayıcı bir faktördür. 2 TB’lık bir IronWolf sabit diskinin maliyeti 80 ABD dolarıdır, ancak 2 TB’lık bir SSD satın almak istiyorsanız yaklaşık 200 ABD doları ödemeniz gerekir. Sabit sürücü ile gigabayt başına maliyet 0,04 ABD Doları ve bir SSD ile giderseniz 0,09 ABD Dolarıdır.

Bu maliyet, daha yüksek depolama hacimlerinde katlanarak artar. 4TB IronWolf Pro 140$, 4TB Samsung 870 QVO SSD ise 400$. Sabit sürücü için gigabayt başına maliyet 0,03 ABD dolarıdır, ancak 4 TB seçeneğiyle giderseniz SSD için 0,10 ABD dolarına kadar çıkabilir.

Sonra bir SSD’nin aslında daha iyi performans sağlamadığı gerçeği var. Birincil kullanım durumunuz bir Plex medya sunucusu oluşturmaksa, geleneksel bir NAS sabit diskiyle gitmek size bir SSD ile aynı düzeyde performans verecektir. Dolayısıyla, kendi web sitenizi barındırmayı veya NAS’ta sanal makineler çalıştırmayı düşünmüyorsanız, geleneksel bir HDD ile daha iyi durumdasınız.