Emoji bugün 20 yaşına giriyor – işte en çok kullanılan 20


Emojiler her yerde ve özel karakter kombinasyonlarının duygularımıza dair bir ipucu verdiği T9 klavye çağından bu yana ne kadar yol kat ettiğimizin açık bir işareti. Bugün 20. Dünya Emoji Günü, Emojipedia’nın mucidi Jeremy Burge’a borçlu olduğumuz bir kutlama. Ve bu olayı anmak için en çok kullanılan 20 emojinin bir listesini sergilemeye karar verdik.


Burada sunulan veriler, Unicode Consortium’un Emoji Sıklığı sayfasından alınmıştır. Konsorsiyumun ne olduğunu bilmiyorsanız, modern cihazlarda metnin görüntülenmesinin arkasındaki kâr amacı gütmeyen kuruluştur ve kamuoyunu değerlendirdikten sonra yeni emojileri uygulayan grup olarak hizmet eder.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu oturumu biraz daha eğlenceli hale getirmek için, etrafta bir kalem ve biraz kağıt varsa veya karşılaştırma yapmanın daha kolay bir yolu varsa, neden bu listeyle nasıl eşleştiğini görmek için telefonunuzda en son kullanılan emojileri açmıyorsunuz? favorilerinizden biri zirveye yaklaştı.


İşte en çok kullanılan 20 emoji

Sevinç Gözyaşlarıyla Yüzleşin

Emoji 1 Sevinçten Gözyaşları Olan Yüz

Kaynak: Pocketnow

Unicode Konsorsiyumu Emoji Frekans sayacı, 2019 ve 2021 olmak üzere iki yıllık veriye sahiptir ve ikinci kez çalıştırıldığında, Sevincin Gözyaşlarıyla Yüz emojisi listenin başında gelir. Büyük olasılıkla bu ifadeyi kahkahayı ifade etmek için kullanmışsınızdır ve bir mem gördüğümüzde hepimizin onu ezme sayısında ilk sırada yer almak zorunda olduğunu düşünüyoruz.

Kırmızı kalp

Emoji 2 Kırmızı Kalp

Kaynak: Pocketnow

Listede ikinci sırada Red Heart ifadesi var. Dijital dünyada sevgiyi ifade etmenin en basit yolu olarak en üste yakın olan bu sevimli küçük vektörü görmek şaşırtıcı değil. Sevimli bir evcil hayvan fotoğrafı mı, sevgi dolu bir mesaj mı yoksa sevdiğiniz birinin başarılı olduğunu mu görüyorsunuz? Kırmızı kalp, desteğinizi ve ilginizi göstermek için yanıt vermek için mükemmel bir pakettir.

Gülerek Yerde Yuvarlanmak

Emoji 3 Yerde Yuvarlanarak Gülüyor

Kaynak: Pocketnow

Yerde Yuvarlanan Gülen ifade, yalnızca 2016’dan beri kullanılabilen bir ifadedir, ancak daha önce bildirilen 4. sıradan listede 3. sıraya yükseldiği için alaka düzeyi açıktır. Bunun komik bir mime daha iyi bir tepki olduğunu düşünüyoruz ve önümüzdeki yıllarda mevcut liderin yerini alma yolunda olabileceğine inanıyoruz.

Başparmak havaya

Emoji 4 Beğenme

Kaynak: Pocketnow

4 numarada Thumbs Up var. Bir krizle başa çıkacağınızı veya zaten kontrol altına alacağınızı doğrulamanız mı gerekiyor? Bu ifade, şu andaki konumunuz ve güven seviyelerinizin mükemmel bir göstergesidir. 2019’da emoji 10. sırada yer aldı ve o zamandan beri altı sıra atlayarak onu İnsanlar ve Vücut alt kategorisinde en çok kullanılan emoji haline getirdi.

Yüksek sesle ağlayan yüz

Emoji 5 Yüksek Sesle Ağlayan Yüz

Kaynak: Pocketnow

Son derece baskıcı bir durumdan sonra bir rahatlama hissine mi ihtiyacınız var veya olanlardan dolayı ne kadar üzgün olduğunuzu göstermek mi istiyorsunuz? 5. sırada yer alan Loudly Crying Emoji sizi korudu. Sorunlu durumlar için ideal olsa da, biraz bağlam verildiğinde olumlu bir dönüşe sahip olabileceğinden memnunuz.

katlanmış eller

Emoji 6 Katlanmış Eller

Kaynak: Pocketnow

Birisi size açıkça söylemese bile, bir minnettarlık işareti asla takdir edilmeden kalmaz. Katlanmış eller emojisi (daha önce beşlik çakmakla da karıştırılıyordu), bunu metin üzerinden yapmanın mükemmel bir yolu. Ama hey, oraya bazı kelimeler eklemeyi unutma. Emoji 2019 tablosuna göre 6. sıradaki yerini koruyor.

Bir Öpücük Üfleme Yüz

Emoji 7 Bir Öpücük Üfleyen Yüz

Kaynak: Pocketnow

Kırmızı kalbin ardından, bu listede bir sevgi işareti gösteren bir sonraki ifade, Öpücük Üfleyen Yüz’dür. Özellikle de ihtiyaç duydukları bir iyiliği yerine getirdiyseniz, bunun önemli diğer arkadaşlarınızdan, ailenizden ve yakın arkadaşlarınızdan geldiğini görmeniz muhtemeldir. Emoji ayrıca listede 9. sıradan 7. sıraya yükselen bir sıralama sıçraması görüyor.

Kalpli Gülen Yüz

Emoji 8 kalpli gülen yüz

Kaynak: Pocketnow

Sonra, sevgi aleminde, Kalpli Gülen Yüz var. 16. sıradan 8. sıraya önemli bir sıçrama yapıyor ve birisine karşı besleyebileceğiniz sevginin yumuşaklığını mükemmel bir şekilde ifade eden harika bir ek olduğunu düşünüyoruz. Bu emojinin cihazlara yalnızca 2018’de eklendiğini ve önümüzdeki yıllarda en iyi yerlerden biri için yarışmacı olabileceğini unutmayın.

Kalp Gözlü Gülen Yüz

Emoji 9 kalp gözlü gülen yüz

Kaynak: Pocketnow

Diğer ikisinin ardından Kalp Gözlü Gülen Yüz gelir. Bu emojinin, resmini aldığınız herhangi bir öğeye olan sevginizi ifade etmenin mükemmel bir yolu olduğunu düşünüyoruz. Dağlar, bir evcil hayvan, bir aile fotoğrafı ya da o şık tasarımcı çantası (ya da Pocketnow’daki en son teknoloji) olun; bu emoji tam yerine oturacak!

Ne yazık ki, bildirilen verilere göre, emoji 3. sıradan 9. sıraya düşerken merdivenden aşağı iniyor.

Gülen Gözlerle Gülen Yüz

Gülen gözlerle Emoji 10 gülen yüz

Kaynak: Pocketnow

İlk 10’u tamamlayan ise Gülen Gözlü Gülen Yüz oldu. İfade 2019’da 5. sırada yer aldı ve gücünü kaybediyor gibi görünüyor, ancak aşırıya kaçmadan sizin için yaptıklarını takdir ettiğinizi birine göstermek istiyorsanız, elinizin altında olması harika bir emoji.

Parti Popper

emoji 11 parti popper

Kaynak: Pocketnow

Sonraki ondan başlamak Party Popper ifadesidir. Bir doğum günü yemeği mi atıyorsunuz yoksa bir kilometre taşını mı kutluyorsunuz? Bu emoji, ne olmak üzere olduğunu göstermenin mükemmel bir yoludur. Aynı zamanda, birinin metin üzerinden aldığınız neşeli haberine kutlama hissi katabilen ideal bir emojidir.

Party Popper, sıralamada önemli bir sıçrama yaparak 2019’da 35. olduktan sonra 14 sıra yükselerek 11. sıraya yükseldi. Belki bilinçli olsaydı, başarısını kutlamayı seçebilirdi 🎉.

Gülen Gözlerle Gülen Yüz

emoji 12 gülen gözlerle ışıldayan yüz

Kaynak: Pocketnow

12 numarada, daha önce bildirilen 13 sıralamasından biraz sıçrayan bir ifade olan Gülen Gözlerle Işıldayan Yüz var. Aşırıya kaçmadan veya küstahça bazı mutlu haberler vermeden mutluluğunuzu belirtmek ister misiniz? Bu emoji, bu tür senaryolar için mükemmel bir seçimdir.

İki kalp

emoji 13 iki kalp

Kaynak: Pocketnow

Sevgi duygusuna geri dönersek, listede 13. sırada yer alan İki Kalp emojisi. Kırmızı kalbe benzer, birine olan sevginizi göstermek için hoş bir küçük grafik. Ne yazık ki, daha önce tuttuğu 7. sıradan aşağı indiği için konumunu kaybetmiş görünüyor.

Yalvaran Yüz

emoji 14 yalvaran yüz

Kaynak: Pocketnow

Listede sırada, 2019’da cihazlara giren tartışmasız en şirin kreasyonlardan biri olan Yalvaran Yüz emojisi var. Birinden bir iyilik mi istiyorsunuz yoksa birini zor bir duruma soktuğunuz için mi kötü hissediyorsunuz? Yalvaran Yüz, pişmanlığınızı kolayca gösterebilir ve birinin durum hakkında ne hissettiğinizi bilmesini sağlayabilir.

Pleading Face ayrıca listedeki sıralamalarda en büyük sıçramayı yaparak 2019’da bildirilen 97. sıradan 14. sıraya yükseldi.

Terli Gülen Yüz

emoji 15 ter içinde sırıtan yüz

Kaynak: Pocketnow

15. pozisyonda Terli Sırıtan Suratımız var. Hiç kendinizi zor bir durumda buldunuz ve dar bir farkla oradan kurtuldunuz mu? Terli Sırıtan Yüz, hikayeyi birine anlatırken rahatladığınızı göstermek için mükemmel bir emoji görevi görecek. Tersine, sorunlu bir durumda tuttuğunuz gerginliği bile gösterebilir.

Ne yazık ki Terli Sırıtan Yüz için sıralamada bir düşüş oldu ve bu da onu 11. yerine 15. sırada görüyor. Bunun nasıl bir his olduğunu merak ediyoruz 😅

Ateş

emoji 16 ateş

Kaynak: Pocketnow

16. sırada, Ateş emojisini bulacaksınız. Ne anlama geldiğini açıklamak oldukça basit; sadece öğeyi belirtmek için kullanılır, değil mi? Şaka yapıyoruz. Başlatılmamış olanlar için Ateş emojisi, yalnızca gerçek bir yangına atıfta bulunmanın bir yolu olarak değil, aynı zamanda değer açısından veya başka bir şekilde bir şeyin çekici veya harika olduğunu belirtmenin bir yolu olarak hizmet eder.

Yine de Ateş emojisi, sıralamadaki düşüşünün ateş olduğunu düşünmezdi – emoji 15. sıradan 16. sıraya düştü.

Gülen yüz

emoji 17 gülen yüz

Kaynak: Pocketnow

Sırada basit gülen yüz emojisi var. 2010 yılında piyasaya sürülen bu, muhtemelen emoji klavyenizde bulabileceğiniz bir gülümsemenin en sade halidir. Herhangi bir rengi yoktur ve minimalist yaşam tarzını seviyorsanız muhtemelen gitmenin yolu budur. Gülen Yüz sıralamada da yükselerek 26. sıradan 17. sıraya yükseldi.

Kişinin yüzünü avuçlaması

emoji 18 kişinin yüzünü avuçlaması

Kaynak: Pocketnow

18 numarada Yüz Yüzünü Gösteren Kişi ifadesi var. 2019’da 34. sırada yer aldıktan sonra İlk 20’ye giriyor. Özellikle tüm aptalca şakalar ve biz insanların genellikle başardığı şeyler göz önüne alındığında, daha yüksek olmaması bizi şok etti.

Ama hayal kırıklığını göstermek istiyorsan, gitmen gerekenlerden biri bu mu? o benim

Kalp Takım

emoji 19 kalpli takım elbise

Kaynak: Pocketnow

Bu listedeki diğer kalplere katılmak Kalp Kıyafetidir. Bazı platformlarda, bu ifadeyi 2. sıradaki Kırmızı Kalp’te gördüğünüzden daha az parlak bir bitişle görebilirsiniz. Diğer ifadelere kıyasla benzersiz bitişi, ne yazık ki önceki zirvesi olan 14. sıradan hâlâ bir adım aşağıda olan yüksek sıralamasının ardındaki birincil neden olabilir.

kişi omuz silkme

emoji 20 kişi omuz silkiyor

Kaynak: Pocketnow

Ve bu listeyi tamamlayan Kişi Omuz silkme emojisidir. Kendinizi uygun bir bağlantı kuramadığınız ve bir cevap veya mükemmel bir cevap bulamadığınız bir konuşma veya durumda mı buldunuz? Pekala, bu emoji, senaryoya olan ilgisizliğinizi veya bilgi eksikliğinizi belirtmek için ideal bir yoldur.

Bununla birlikte, Unicode Konsorsiyumu tarafından yayınlanan rapora göre En İyi 20 Emojinin özetini tamamladık. Bir sonraki yinelemeyi yayınlamaya karar verdiklerinde, bu listenin 2022 veya 2023 için nasıl değişeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bu koleksiyon hakkında düşünceleriniz neler? En sevdiğiniz veya son kullandığınız emojilerden biri bir liste yaptı mı? Aşağıda bir yorum ile bize bildirin.