Echo Show 8 ve Nest Hub: Hangisini satın almalısınız?


Echo Show 8 ile Nest Hub’ı (2. Nesil) karşılaştırırken en iyi akıllı hoparlörün hangisi olduğunu seçmek oldukça zor bir egzersizdir. Bu cihazların her ikisi de harika ses çıkarır, iyi görünür, karşılaştırılabilir boyutta ekranlara sahiptir ve her ikisi de tüm temel akıllı ekran işlemlerini yapabilir. Her iki cihazda da akıllı ev cihazlarınızı kontrol edebilir, ev güvenliğinizi izleyebilir, video izleyebilir veya hava durumunu kontrol edebilirsiniz. Karar sürecinde önemli bir faktör şüphesiz hangi akıllı asistan ve hangi ekosisteme daha fazla dahil olduğunuz olacaktır. Yine de dikkate almak isteyebileceğiniz başka faktörler de var.

Echo Show 8 vs. Nest Hub (2. Nesil): Orta sıklet şampiyonları

Android Central’a neden güvenebilirsiniz?
Uzman incelemecilerimiz, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcıyor. Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Amazon, Echo Show serisini daha geniş bir yelpazede başlattı ve kademeli olarak daha küçük bir Echo Show 5 ve orta ölçekli bir Echo Show 8’i piyasaya sürdü. Öte yandan, Google Nest, akıllı ekran yolculuğuna orta ölçekli Nest Hub ile başladı ve daha sonra Nest Hub Max’in kullanıma sunulmasıyla ölçeği büyütüldü. Her iki durumda da, her iki şirket de çeşitlendirilmiş akıllı ekran boyutları stratejisine yöneldi. Nasıl karşılaştırdıklarına bir göz atalım ve sizin için en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olalım.

Yatay olarak kaydırmak için kaydırın
Başlık Hücresi – Sütun 0 Yankı Gösterisi 8 Nest Hub (2. Nesil)
Boyut 7,9 inç x 5,4 inç x 3,9 inç 7,0 inç x 4,7 inç x 2,7 inç
Ağırlık 36.6 ons 19.7 ons
Konuşmacılar 2 1
Ekran 1200x800p çözünürlükte 8 inç dokunmatik ekran 1024x600p çözünürlükte 7 inç dokunmatik ekran
mikrofonlar 4 3
akıllı asistan Alexa Google Asistan
Gizlilik kontrolleri Fiziksel kamera deklanşörü ve sessiz anahtarı Fiziksel sessiz anahtarı
Renkler 2 (kömür, kumtaşı) 4 (tebeşir, odun kömürü, kum, buğu)

Echo Show 8 ve Nest Hub (2. Nesil): Hub-a hub-a

Nest Hub (2. Nesil)

(İmaj kredisi: Andrew Myrick/Android Central)

Nest Hub, Google’ın akıllı ekranlı bir hoparlöre yönelik ilk girişimiydi ve parlak, renkli ekranı ve Google Asistan dünyasına kolay arayüzü nedeniyle büyük beğeni topladı. İlk incelememizde, bunun mutfaktan yatak odasına evin herhangi bir odasına koymanızı önerebileceğimiz ilk akıllı cihaz olduğunu belirtmiştik. İncedir, endişelenecek bir kamerası yoktur ve rengi ve aydınlatmayı odanın hissine uyacak şekilde ayarlayan kullanışlı bir Ambient EQ moduna sahiptir. Sadece teknolojiyi yüzünüzden alır ve çevresiyle güzel bir şekilde uyum sağlar.