EA, gelecek oyunlardan ‘FIFA’ unvanını kaldırabilir


EA, sanal futbol oyununun gelecekteki sürümlerinden ‘FIFA’ markasını çıkarmayı düşünüyor.


Electronic Art’ın FIFA oyunu, dünyadaki en popüler oyunlardan biridir. EA FIFA 22, kısa süre önce 1 Ekim’de kullanıma sunuldu ve Ekim ayının en çok indirilen oyunlarından biri haline geldi. Şimdi, EA oyun için ciddi bir makyaj yapmayı düşünüyor.


EA’nın resmi bir raporuna göre şirket, “her yerdeki futbol taraftarları için en iyi deneyimleri yaratmak” amacıyla FIFA markasını sanal futbol oyununun gelecekteki sürümlerinden çıkarmaya istekli. Şirket, amacının otantik bir sanal futbol deneyimi oluşturmak olduğunu ve lisans ortaklarının bunun gerçekleşmesinde önemli olduğunu söylüyor. FIFA unvanlarında UEFA Şampiyonlar Ligi, Premier Lig ve diğer ligleri oynayabilmenizin nedeni budur.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Ancak şirket, FIFA markasını bırakmayı planlıyor. EA, FIFA isim markalama lisansının, örneğin UEFA Şampiyonlar Ligi veya FA Kupası için verilen lisanslardan farklı olduğunu söylüyor. Bunun anlamı, EA FIFA markasını kaldırsa bile teknik olarak favori takımlarınız olarak ve favori oyuncularınızla oynayabileceğinizdir – oyuncular, FIFA markasından farklı olarak FIFPro lisansının bir parçasıdır.

EA FIFA 22

EA’nın Amazon’daki en son FIFA 22 oyununa göz atın!

Başka bir deyişle, FIFA markasının kaldırılması, bireysel ligler, takımlar veya oyuncular için lisans pazarlığı yapmak için daha fazla fon sağlanmasına neden olacaktır. Şirket, isimlerden ziyade oyuncular için “en anlamlı” olan kaynaklara yatırım yapmayı planlıyor. Şirket, FIFA markasının yerini almayı düşündüğü ismi henüz açıklamadı.

Son zamanlarda FIFA’nın rakibi PES de PES’ten eFootball’a isim değişikliğini duyurdu. Ancak yakın zamanda piyasaya sürülen eFootball 2022, çok iyi olmayan grafikler nedeniyle pek iyi karşılanmadı.

Kaynak: EA

Yoluyla: Hedef