Dünya yalnızca eSIM özellikli telefonlar için hazır değil


Ne bilmek istiyorsun

  • Apple, iPhone 14’ü Amerika Birleşik Devletleri için yalnızca eSIM özellikli bir modelle piyasaya sürdü.
  • Okuyucularımıza daha fazla OEM’in yalnızca eSIM özellikli akıllı telefonlara yatırım yapması gerekip gerekmediğini sorduk.
  • 2.000’den fazla oydan %46’sı fiziksel SIM kartlara bağlı kalmamız gerektiğini söylüyor.

Özellikle Apple, en yeni iPhone 14 serisi için yalnızca eSIM modellerine yatırım yapmaya başladığında, Android cihazlar arasında eSIM desteği artıyor. OEM’ler ve operatörler eSIM teknolojisinin faydalarını öne sürerken, Android Central’dan Andrew Myrick ve son deneyiminin de vurguladığı gibi, dünya yalnızca eSIM özellikli cihazlara geçişe hazır olmayabilir.

Geçenlerde okuyucularımıza daha fazla OEM’in yalnızca eSIM özellikli akıllı telefonlar yapması gerektiğini düşünüp düşünmediklerini sorduk. 2.051 oy aldık ve bunların %46’sı fiziksel SIM kartlara bağlı kalmamız gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, %32’si eSIM’in geleceği olduğu ve OEM’lerin yalnızca eSIM özellikli akıllı telefonlar yapması gerektiği konusunda hemfikir. Son olarak, %21’lik bir kesim bu tür akıllı telefonlar için henüz çok erken olduğunu söyleyerek ortada bir yerde.

OEM'lerin yalnızca eSIM özellikli telefonlar yapması gerekip gerekmediğini soran bir ankete verilen yanıtlar

(İmaj kredisi: Android Central)

Daha kolay seyahat, ABD’li taşıyıcıların ve OEM’lerin eSIM söz konusu olduğunda öne çıkarmayı sevdikleri avantajlardan biri olsa da, bir okuyucu olan David Chow, bunun aslında işi daha da zorlaştırdığını söylüyor”