Dizüstü Bilgisayarlar, Oyun Konsolları ve daha fazlası


Tatil sezonu yaklaşıyor ve küresel çip kıtlığı dünyadaki her üreticinin başına bela olduğundan, bu yıl doğru teknoloji ürünlerini almak bir görev olabilir. Bu nedenle, hayatınızı kolaylaştırmak ve hediyelerinizi erken satın alma şansı vermek için, yılın bu zamanında alabileceğiniz en iyi gadget’lara ilişkin rehberimiz burada!


Not: Telefon, tablet veya giyilebilir cihazlar gibi biri için belirli bir ürünü satın almakla daha çok ilgileniyorsanız, bu alıntıdaki altı çizili metne tıklayarak (veya dokunarak) erişebileceğiniz, bu ürünler için özel tatil rehberlerimiz var.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

M1 MacBook Air

Masada Apple M1 MacBook Air

Tüm gün süren pil ömrü ve hiçbir görevin sorulmayacağından emin olan performansı, M1 MacBook Air’i bu tatil sezonu için en iyi dizüstü bilgisayar önerimiz olarak değerlendirmemizi sağlıyor.

Apple’ın kendi silikonuyla desteklenen 13,3 inçlik Retina Ekran, son bir buçuk yılda en verimli cihazlardan biri olduğunu kanıtladı ve çeşitli yazılımlarla artan uyumluluğu yalnızca değerine katkıda bulunuyor. Aklınızda üniversiteye giden bir aile üyesi veya yeni bir bilgisayar isteyen biri varsa, bu cihaz harika bir seçimdir.

Ancak yelpazenin Windows tarafında seçenekler arıyorsanız, bu cihaz pahalı olmasına rağmen Surface Pro 8 en iyi deneyimlerden birini sunuyor. 2’si 1 arada makine, size Intel’in Xe Graphics tarafından desteklenen 11. nesil i5 ve i7 işlemcileri arasında bir seçim sunar; bu, biraz hafif video düzenleme ve bağımsız oyun başlıklarının keyfini çıkarma yeteneği içeren iş akışlarına izin verir.

Lenovo Legion 5 Pro

Lenovo Legion 5 Pro Önden Görünüm

Kaynak: Lenovo

Oyun koleksiyonunuzda gezinmenize veya içerik oluşturmanıza yardımcı olacak cihazlar arıyorsanız, Lenovo Legion 5 Pro, yeterli güce sahip bir dizüstü bilgisayar ve bu iki amaca da iyi hizmet edecek bir ekrandır.

16 inç QHD (2560×1600) özelliğine sahiptir ve onu güçlendiren yeni Ryzen 5 5600H (veya Ryzen7 5800H) işlemci ve Nvidia’nın 3050 grafik kartıdır (Ryzen 7 ile RTX 3060 veya 3070’e yükseltebilirsiniz).

Bilgisayar donanımına aşina olanlar için, özel GPU kullanımının faydalı olması durumunda dizüstü bilgisayarın tümleşik grafik kartına bağlı kalmamasını sağlayan bir MUX anahtarına bile sahiptir.

Lenovo Legion 5 Pro'nun önden görünümü

Lenovo Legion 5 Pro

Lenovo Legion 5 Pro, içerik oluşturucular veya oyun tutkunları için harika bir donanım kombinasyonu sunar.

Oculus Görevi 2

Oculus Quest 2 kulaklığı

Bir süredir sanal gerçeklik alemini izliyorsanız, ister sadece oyun yönü için, ister bazı antrenmanlara katılmaya çalışıyorsanız, Oculus Quest 2, alışveriş listenizde olması gereken bir cihazdır. 299 $ gibi makul bir giriş fiyatıyla sunulan bu hepsi bir arada kulaklık, oyunlarınızın veya egzersizlerinizin keyfini farklı bir bakış açısıyla çıkarmanıza yardımcı olabilir. Aldığınız anda yola koyulabilmeniz için paketinde iki kontrol cihazı ile birlikte gelir.

Unutulmaması gereken bir nokta, temel model yalnızca 128 GB depolama alanıyla gelir, bu nedenle size büyük bir kitaplık bırakan bir ton oyun paketi satın aldıysanız, 256 GB birimi almak size iyi hizmet edebilir.

Kumandalı Oculus Quest 2

Oculus Görevi 2

Oculus Quest 2, yeni bir ortamda oyunların veya antrenmanların keyfini çıkarmak istiyorsanız edinmeniz gereken VR başlığıdır.

Nintendo Anahtarı Lite

Yeni mavi renkte Nintendo Switch Lite görüntülendi

Nintendo Switch’i olmayan bir tatil alışveriş rehberi, alışılmadık olarak adlandırılabilecek bir şeydir. Evinizin çevresinde çocuklarınız varsa veya kendinizi yeniden oyunlara döndürmek istiyorsanız, Nintendo Switch Lite satın almak için mükemmel bir elde taşınır cihazdır. Satışta olan diğer Switch modelleriyle bir işlemciyi paylaşır, yani daha düşük maliyet için masada herhangi bir performans bırakmazsınız ve aynı eShop başlıklarına erişebilirsiniz.

Konsol hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse, görseller için, iki kalıcı olarak takılı Joy-Cons ve altta bir USB-C bağlantı noktası ve üstte bir kulaklık girişi bulunan 5,5 inçlik bir LCD ekrana bağlıdır. Böylece, 199 $’a, 299 $’lık Switch ile neredeyse aynı olan bir deneyim sunuyor ve yalnızca bir TV’ye çıkış olanağını kaçırıyor, bu da onu hareket halindeyken oyun oynamayı sevenler için “alışveriş” haline getiriyor.

Mavi Nintendo Switch Lite

nintendo anahtarı lite

Nintendo Switch Lite, makul pil ömrü ve taşınabilir boyutları sayesinde satın almak için mükemmel bir hareket halindeyken oyun cihazıdır.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 önden görünüm

Uçan insansız hava araçlarına girmeyi planlıyor musunuz? DJI Mini 2, cüzdanı çok zorlamadan çok yönlü bir deneyim sunan en iyi seçenektir. Akıllı telefonunuzla istikrarlı bir bağlantı sunar ve gezinmesi kolay harika bir yazılım deneyimiyle birlikte gelir, bu da insansız hava aracı uçurma dünyasına adım atmayı çok daha basit hale getirir.

Dikkate alınması gereken diğer tek şey, sensörün küçük boyutu ve uçuş özellikli muhafazası ile sınırlı olmakla birlikte, ayrıntıları tutan ve keskinliği koruyan çekimler üreten, çıktısının görüntü kalitesi olacaktır. DJI’nin algoritmalarındaki iyileştirme aynı zamanda, daha küçük sensör boyutu nedeniyle dikkate alınması gereken bir faktör olan gürültünün daha iyi işlendiği ve her yakalamayı bozmadığı anlamına gelir.

Yani, bir kez daha, bu tatil sezonunda dronlara girmek istiyorsanız, DJI Mini 2 kesinlikle listenizde olması gereken bir satın almadır.

DJI Mini 2

DJI Mini 2

DJI Mini 2, bu uçan makinelerde sıklıkla görülen yüksek fiyat etiketleri olmadan düzgün çekimler yapma yeteneği ile ilgili alıcılara harika bir drone deneyimi sunuyor.

Sony ZV-1

Açılır kapanır ekranlı Sony ZV-1

Gezilerini veya günlük yaşamını belgelemeye ilgi göstermiş biri için bir hediye arıyorsanız, Sony ZV-1 açık ara piyasadaki en kolay önerilen seçeneklerden biridir. Sony’nin popüler otomatik odaklama teknolojisine sahip olması, onu kendi ağırlık sınıfındaki cebe kolayca sığabilen cihazların en iyilerinden biri yapıyor. Ünite ayrıca ortalamanın üzerinde pil ömrüne sahiptir, yani 60 dakikadan biraz fazla kesintisiz kayıt mümkündür.

Görüntü açısından, bu ünitedeki lens, erişimi kolay odak dışı bırakma düğmesiyle zahmetsizce etkinleştirebileceğiniz, iyi bokeh ile parlak çekimler sağlar. Yandan çevirmeli ekran, çekiminiz için mükemmel kareyi elde etmede de büyük bir rol oynayabilir.

Bu seçenekle ilgili herhangi bir endişemiz varsa, bu, USB C yerine bir mikro USB konektörüne bağlı olması olacaktır.

Sony ZV-1 Kamera Gövdesi

Sony ZV-1

Sony ZV-1, tomurcuklanan bir video yaratıcısı veya hayatlarının kaydını tutmayı seven biri için mükemmel bir vlog arkadaşıdır.

Withings Vücut+

Withings Body Plus Beyaz

Sağlığınıza göz kulak olmak istiyorsanız, temel ölçütlere erişim sahibi olmak genellikle iyi bir şeydir. Withings Body+ size bu konuda ve daha fazlasında yardımcı olabilecek bir cihazdır. Bu tartı, kullanıcılara WiFi uyumluluğu sayesinde akıllı telefonda görüntülenebilen bir vücut kompozisyonu analizi sunabilir (ağırlık geçmişine de erişebilen sekiz adede kadar benzersiz kullanıcı kaydedebilirsiniz).

Akıllı tartı, verileri Apple Watch ve Apple Health, Fitbit ve Google Fit gibi fitness uygulamalarıyla da senkronize edebilir. AAA hücrelerini üniteye güç sağlamak için elinizin altında bulundurmanız gerekse de, üretici tek bir setle 18 ay dayanabileceğini iddia ediyor.

Withings Vücut Artı

Withings Vücut+

Withings Body+, sağlık odaklı olanlar için mükemmel bir akıllı ölçektir ve ilerlemenizi takip etmek için gerekli ölçümleri sağlar.

Roborock S7

iPhone ile Roborock S7

Kaynak: Roborock

Robot elektrik süpürgesi, evinizde dolaşana kadar ihtiyaç olmadığını düşündüğünüz bir şeydir. Roborock S7, gün boyunca kiri, çamur izlerini ve evcil hayvan tüylerini zeminden uzak tutan 2500PA ve 5200mAh emiş gücüne sahip akıllı asistan uyumlu bir makinedir.

Hiçbir zaman dolu olmamasını ve gerektiğinde temizlenememesini sağlamak için sulu ve tozsuz kalmasını sağlayan bir yerleştirme istasyonuna sahiptir. Paspasının dakikada 3000 defaya kadar fırçaladığı bildirilir ve 300 ml’lik bir su deposuyla beslenirken, çöp kutusu 470 ml kir tutabilir (şarj yuvasına takılı 3L toz torbasına boşaltılır).

Roborock S7

Roborock S7

Roborock S7, evinizi toz ve çamurdan temiz tutmak için mükemmel bir cihazdır. Çeşitli asistanlarla uyumluluğu, onu kullanmayı da uygun bir ilişki haline getirir.

Amazon Yankı Serisi

Bir masada Amazon Echo

Yaşam alanınızı güzelleştirmek istiyorsanız, Amazon Echo serisinin tamamı bu tatil sezonuna başlamak için harika bir yer. Dördüncü nesil Amazon Echo, evinizi müzikle canlı tutabilen hoparlörlere ve sizi haberler ve hava durumu hakkında güncel tutmak için komutları duyabilen bir mikrofon dizisine sahiptir ve cihazlarınızı kullanmanın sadece birkaç kelime gerektiren bir görev olduğundan emin olur. birlikte.

  • Amazon Yankı 4. Nesil

    Amazon Yankısı

    Amazon Echo, evinizi bağlantılı ve kontrol edilmesi kolay bir eve geçiş için hazırlamaya yönelik ilk adımdır.

  • Amazon Echo Show 8'in önden görünümü

    Amazon Yankı Gösterisi 8

    Echo Show 8, akıllı evinizi kontrol etmenize, mutfakta tariflere göz atmanıza, görüntülü aramaları yanıtlamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanıyan, kullanışlı boyuttaki sekiz inçlik ekranıyla akıllı ev deneyimine katkıda bulunuyor.

Amazon Fire TV Çubuğu 4K Maks

Amazon Fire TV Stick Kumandası ve Donanım Kilidi
Kaynak: Amazon

Kaynak: Amazon

Zaten evinde Smart TV’si olan ve yavaş performans nedeniyle kesintiye uğramayan biriyseniz veya daha eski bir üniteniz olduğu için ek işlevsellik almak istiyorsanız, Fire TV Stick 4K Max harika bir ektir.

Cihaz, öncekinden daha fazla RAM (2 GB) ve en son WiFi 6 standardı ile paketlenmiş olarak gelir; bu, kullanıcı arayüzünün çeşitli menülerinde çalışmanın akıcı olduğu ve özellikle WiFi 6’ya geçtiyseniz içeriğin sunulmaya hızla hazır olduğu anlamına gelir. evinizin çevresinde uyumlu ekipman.

Fire TV Stick ayrıca, evinizin akıllı ev bileşenlerini takip etmenizi sağlayan, birlikte verilen Uzaktan Kumandası aracılığıyla Alexa işlevselliği sunar.

Alexa özellikli uzaktan kumandalı Amazon Fire TV Stick 4K Max

Amazon Fire TV Çubuğu 4K Maks

Amazon Fire TV Stick 4K Max, Amazon’un hizmetlerini sonuna kadar kullanan haneler için harika bir eklenti ve eski nesil TV’lerinden daha fazlasını isteyenler için hoş bir değişiklik.

Alternatif: Google TV ile Chromecast

TCL 6 Serisi R635 (65 inç)

TCL Series 6 öne çıkan görsel

Kaynak: Pocketnow

Piyasadaki çok sayıda seçenek nedeniyle bir TV satın almak kafa karıştırıcı bir görev olabilir, ancak kendinize yaklaşık 1000 $’lık bir bütçe belirlediyseniz, TCL 6 Serisi, özellikle 65 inç R635, TV için harika bir cihazdır. Ev. 4K paneli ayrıca, renk bütünlüğünden ödün vermeden kontrast sağlamak için 240 yerel bölgeli Dolby Vision HDR desteğine sahiptir.

Kullanıcı arabirimi için TCL, birimi Roku TV ile birlikte gönderir. Ayrıca Amazon Alexa veya Google Assistant ile de çalışır. Bağlantı noktaları hakkında bilgi arayanlar için, 4 HDMI girişi içerir ancak HDMI 2.1 için tam desteği yoktur.

Lenovo Legion 5 Pro'nun önden görünümü

TCL 6 Serisi R635

Fiyatına göre büyük değer sunan dengeli bir görüntüleme deneyimi için TCL 6 Serisi R635’i edinin.

Alternatif: Amazon Fire TV 65″ Omni Serisi