Daha küçük markalar, çocuklara yönelik teknoloji alanında Google’ı geride bırakıyor


Teknoloji ve bilim, yetişkinlere bile birçok yönden sihir gibi görünür, ancak bir çocuğa, tablet gibi cihazları çalıştıran ekiplerden gelen tüm çabayı aktarmak zordur. Bu sektörde iki erkek çocuğu olan bir kişi olarak, gözlerinde her gün merakı görüyorum ve bu sürekli bir denge savaşı. Bu denge, yalnızca bir çocuğun tedavisine dayanmak için değil, aynı zamanda özel ve güvenli olanlara da güvenilen güvenli çocuk teknolojisi bulmaktır.

Ebeveynlerin karşılaştığı başlıca sorunlardan biri, çocukların teknolojisini çocuklarına verecek kadar güvenilir bulmaktır. Google bu şirketlerden biri olmalı, ancak yapması gereken baskıyı yapmıyor. Evet, Google’ın Family Link’i vardır, ancak birçok sınırlaması vardır. Bazıları şunları içerir: paylaşılan uygulama içi satın almalar, üçüncü taraf uygulama yüklemeleri yoluyla ebeveyn denetimleri için geçici çözümler, içerik izleme eksikliği ve daha fazlası. Ayrıca, kendi sınırlamaları olan tabletler için Google Kids Space var ve yalnızca minimum sayıda cihaz için kullanılabilir.

Google, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biridir ve rakipleri onu çocukların teknoloji alanında alıştırmaktadır.