Daha fazla Galaxy Watch 4 sahibi sonunda bu uzun zamandır beklenen sağlık özelliklerine kavuşuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Yeni bir donanım yazılımı güncellemesi, Galaxy Watch 4 serisinde EKG ve kan basıncı izlemeyi etkinleştiriyor.
  • Yazılım güncellemesi, Kanadalı Samsung Galaxy Watch 4 sahiplerine sunuluyor.
  • Galaxy Watch 4’te EKG izleme ABD’de zaten mevcut, ancak BP hala etkin değil.

Uyku takibinden nabzınızı takip etmeye kadar sağlık takibi, bir akıllı saat veya fitness takipçisi satın almanın en popüler nedenlerinden biridir. Bazı yeni ürün lansmanları sağlık sensörlerine daha da fazla önem verdi ve Galaxy Watch 4 en gelişmişlerinden biri oldu. Bazı kullanıcılar, yeni bir güncelleme sayesinde Galaxy akıllı saatlerindeki Samsung Health Monitor uygulaması aracılığıyla EKG ve tansiyon takibi alıyor.

SamMobile bildirildi, Twitter kullanıcısından bir ipucu aracılığıyla @Da_Ali_G_ShowKanadalı Galaxy Watch 4 sahipleri, saatlerinde hem EKG’yi hem de tansiyon izlemeyi etkinleştiren R8xxXXU1FVC8 yazılım güncellemesini alıyor. Akıllı saatin ABD’li sahipleri, lansmanından bu yana saati bir Samsung Galaxy telefonla kullanırken EKG özelliğini kullanabilse de, tansiyon özelliği Kuzey Amerika’da eksik.

Samsung Galaxy Watch4 EKG ve BP

(İmaj kredisi: Twitter – @Da_Ali_G_Show)

En iyi Android akıllı saatlerden biri olan Galaxy Watch 4’teki BIA sensörü gibi gelişmiş sağlık sensörleri, onu sağlığınızı izlemek için mükemmel kılar. EKG’yi almak ve kan basıncını izlemek, saati yalnızca bu ölçümlerle ilgilenenler için daha iyi hale getirecektir. Güncellendikten sonra, yeni özelliklerin kullanılmaya başlanması için Samsung Health uygulamasında etkinleştirilmesi gerekir.