Currents uygulaması Spaces ile birleştirileceği için Killed by Google’ uyarısı yine geldi


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, iş arkadaşlarının birbirleriyle fikir ve bilgi paylaşmasına olanak tanıyan kurumsal bir uygulama olan “Google Currents’ı sona erdirmeyi planlıyor”.
  • Google, Currents’ı 2023 yılına kadar Google Workspace uygulamalarınızla senkronize olan bir çalışma odası uygulaması olan Google Spaces’a aktaracaktır.
  • Currents, beta sürümünden yalnızca 2020’nin ortalarında ayrıldı ve bu da onu özellikle kısa ömürlü hale getirdi.

Google, uygulamaları duvara atmayı, hangilerinin yapıştığını görmeyi, ardından başarısızlıkları kazıyıp başarıların üzerine garnitür olarak atmayı sever. Diğerlerinin yanı sıra mesajlaşma uygulamaları, okuyucu uygulamaları ve üretkenlik uygulamaları ile bu yaklaşımı benimsiyor. Perşembe günü Google, Google Currents’ın başka bir hizmete geçiş yapmak için en son araç olacağını duyurdu.

Başlangıçta 2013’te Google Play Gazetelik ile değiştirilen bir sosyal dergi uygulamasının markası olan Currents, daha sonra kullanıcıların ortak bir alanda (Slack kanalına benzer) bilgi paylaşarak ve insanları etiketleyerek “anlamlı tartışmalar ve etkileşimler” gerçekleştirebildiği bir G Suite uygulaması haline geldi. ). 2019’da duyuruldu, Temmuz 2020’de Google+’nın yerini aldı.

Şimdi Google, çabalarının çoğunu Google Spaces’a odaklamayı ve Currents kullanıcılarını yeni ekosistemine geçirmeyi planlıyor. Belirli bir ay verilmemesine rağmen, 2023 yılına kadar “kalan içeriği ve toplulukları yeni Spaces deneyimine getirecek”.

Google Currents

Kaynak: Google (İmaj kredisi: Kaynak: Google)

Google, “Kuruluşunuz Currents kullanıyorsa, önümüzdeki aylarda veri taşımayı ve diğer kilometre taşlarını etkinleştirmeye yönelik bir zaman çizelgesinin yanı sıra geçişe yardımcı olacak rehberliği paylaşacağız” diyor.