Çocuğunuzun Facebook Messenger Kids hesabını nasıl kurar ve yönetirsiniz?


Benim gibiyseniz ve çocuk sahibiyseniz, muhtemelen pandeminin başlangıcına yakın bir yerde, gönülsüzce pes etmiş ve çocuklarınızı Facebook Messenger Kids’e kaydetmiş olabilirsiniz. Ne de olsa bu, sanal eğitim sırasında okul arkadaşlarıyla sohbet edebilmelerinin tek yollarından biriydi. Şimdiye kadar, bunun o kadar da kötü olmadığını ve uzaktan olanlar da dahil olmak üzere arkadaşları ve aileleriyle iletişim halinde kalmaları için harika bir yol olduğunu fark etmişsinizdir. Görüntülü veya metin sohbeti yapabilir, fotoğraf gönderebilir, birlikte oyun oynayabilir ve daha fazlasını yapabilirler.

Facebook Messenger Kids nedir?

Facebook Messenger Kids, popüler mesajlaşma uygulamasının ebeveyn hesabına bağlı özel bir çocuk versiyonudur ve belirli Android, iOS ve Amazon Fire mobil cihazlarına indirilebilir. Çocuklar, tümü hesabı yöneten ebeveyn tarafından onaylanan kendi kişi gruplarına sahip olabilir. Çocukların kendi kişilerini eklemesine izin vermeyi veya onay için önce sizden bir istek göndermeyi seçebilirsiniz. Diğer ebeveynlerle bağlantı kuran ebeveynler aracılığıyla veya başkalarıyla paylaşmak için hatırlaması kolay dört, dört harfli kelimelerden oluşan özel bir Messenger Kids kodu kullanarak kişiler eklerler.

Çocuklar bir kez ayarlandıktan sonra bir fotoğrafla profillerini oluşturabilir ve tıpkı yetişkinler için Facebook Messenger’da olduğu gibi metin tabanlı mesajlar, fotoğraflar ve görüntülü sohbetler yoluyla kişilerle iletişim kurabilir. İnsanlarla bireysel olarak konuşabilir veya grup sohbetleri kurabilir ve onlara “okul arkadaşları”, “kankalar” veya “kuzenler” gibi adlar verebilirler.

Facebook Messenger Çocuk Oyunları

Kaynak: Christine Persaud / Android Central (İmaj kredisi: Kaynak: Christine Persaud / Android Central)

Sohbetleri devam ettirmek için birbirlerine önceden belirlenmiş eğlenceli sorular sorabilirler, örneğin “Bunu mu tercih edersiniz…” gibi ve arkadaşlarının tahmin etmesi için Pictionary tarzında çizimler oluşturabilirler. Çocukların sınavlar, oyunlar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerin keyfini çıkarabilecekleri bir Keşfet sekmesi var. Doğal olarak her şey yaşa uygun içeriklerle çocuk dostu. Tatil sezonu için Facebook Messenger Kids deneyimleri gibi özel özellikler de var.