Çift ekranlı bir Surface Duo 3’ü katlanabilir hale getirmek, Microsoft için akıllı bir harekettir.


Microsoft, artık bildiğimiz gibi Surface Duo serisiyle bitebilir. Şirket, çift ekran form faktörünü taahhüt eden tek büyük OEM oldu, ancak en son söylenti, şirketin bir sonraki Surface Duo modeliyle işleri değiştirmek istediğini gösteriyor.

Windows Central’a göre Microsoft, çift ekran form faktörünü terk ediyor, bunun yerine katlanabilir ekrana sahip bir cihazı tercih ediyor. Kaynaklarına göre şirket, dahili katlanır ekranı ve harici kapak ekranı ile piyasadaki en iyi katlanabilir telefonlardan bazılarını taklit eden bir telefon yapmayı hedefliyor. Görünüşe göre bu yeni katlanabilir telefon, 2023’ün sonunda piyasaya sürüleceği bildirilen çift ekranlı Surface Duo 3’ün yerini alacak.

Surface Duo 2 düz bir şekilde masanın üzerinde yüzü aşağı dönük

(İmaj kredisi: Daniel Rubino / Android Central)

Elbette bu haber, tek bir katlanır panel yerine iki ayrı ekrana sahip olmayı tercih eden Surface Duo hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Ne de olsa ilki, Galaxy Z Fold 4 gibi cihazlarda bulunan kırılgan katlanan ekranlardan tartışmasız daha dayanıklı bir kurulum. görünüşte yeterince takdir edilmeyen form faktörü.