Chromecast ve Nest Hub ambiyans ekranları eski ihtişamlarına geri dönüyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, internet bant genişliğinden tasarruf etmek için daha önce COVID sırasında Nest Hub ve Chromecast ürünlerindeki ortam görüntülerini değiştirmişti.
  • Şirket, ortam ekranlarının “boruları tıkamasını” önlemek için slayt gösterisi zamanlamasını yavaşlattı ve çözünürlüğü düşürdü.
  • Google, bu uygulamayı geri alıyor ve ambiyans gösterimleri için fotoğrafların orijinal zamanlamasını ve çözünürlüğünü geri yüklüyor.

Son iki yılda, Chromecast ve Nest Hub ambiyans ekranları (bu, TV’nizde veya akıllı ekranınızda sürekli dönen güzel resim stoğu için kullanılan terimdir) orijinal olarak tasarlanandan biraz farklıydı. Google, bugünden itibaren bu uygulamayı geri alıyor ve bu ambiyans ekranlarını eski görkemine geri getiriyor. Bu, fotoğrafların her ekranda tam çözünürlükte görüntüleneceği ve resimlerin görünme ritminin bir kez daha hızlı olacağı anlamına gelir.

Google duyuruyu bir topluluk gönderisinde yaptı (yeni sekmede açılır)akıllı ekranlarda fotoğrafların dönme sıklığını azaltarak dünya çapında bant genişliğinden tasarruf edilmesine yardımcı olmayı amaçlayan önceki uygulamayı detaylandırıyor (yeni sekmede açılır) ve Chromecast’ler. Ayrıca Google, aynı nedenle bu fotoğrafların çözünürlüğünü düşürdü. Google, dünya çapında azalan internet trafiği nedeniyle bu uygulamanın artık gerekli olmadığını söylüyor. Pandemi sırasında Netflix gibi şirketleri görmek yaygındı (yeni sekmede açılır) aynı nedenle video akışlarının kalitesini düşürmek.