Chromebook’lar için Telefon Merkezi, mesajlara yanıt vermeyi ve dosya paylaşmayı kolaylaştıracak


Güncelleme (12 Mayıs 12:00 ET): Android 13 Beta 2 çalıştıran bir telefonunuz olduğu sürece, güncellenmiş Telefon Merkezi zaten Chrome OS Dev Channel’da kullanıma sunuluyor.

Ne bilmek istiyorsun

  • Chromebook’lar yakında Phone Hub’ın güncellenmiş bir sürümünü görecek.
  • Bu, çeşitli mesajlaşma uygulamalarınızdan mesaj göndermeyi ve yanıtlamayı kolaylaştıracaktır.
  • Android 13, Chromebook’lar ve tabletler arasında bağlantı ve resim paylaşımını da kolaylaştıracak.

Google’ın çeşitli uygulamalarına ve hizmetlerine gelen tüm değişiklikleri görebilmek oldukça güzel. Elbette duyuru, denklemin yalnızca bir parçası ve bu, Chromebook’lara ve Chrome OS platformuna gelmesi planlanan yeni özellikler için de geçerli.

En iyi Chromebook’lar için planlanan en büyük ve en heyecan verici yeni özelliklerden biri, yenilenen Telefon Merkezi ile ilgilidir. Google, “Birlikte Daha İyi” girişiminin bir parçası olarak, “mesajlaşma uygulamalarını doğrudan Chromebook’unuza aktararak tüm sohbetlerinizi takip etmeyi” kolaylaştırmayı planlıyor. Ancak, mesajlaşma uygulamasını doğrudan yüklemeniz gerekmeyeceğinden, bunun en önemli kısmı “akış” kısmıdır. Bunun yerine içerik ve konuşma, Android 13 destekli akıllı telefonunuzdan alınacaktır.

Chromebook'ta Phone Hub geliştirmeleri

(İmaj kredisi: Google)

Bu sadece daha fazla depolama alanı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli cihazlarınız arasında gelen potansiyel yinelenen bildirimleri de azaltır. Bildirimleri kendiniz manuel olarak budamayı deneyebilirsiniz, ancak bu çözüm genel olarak çok daha iyi bir seçenek gibi görünüyor.