Chrome OS 102, genişletilmiş Google El Yazısı uyumluluğu ve daha iyi USB-C kablo tanıma özelliği sunar


Ne bilmek istiyorsun

  • Google, Chrome OS sürüm 102’yi kararlı kanala yayınladı.
  • Güncelleme, Google’ın Chrome OS’ye özel el yazısı uygulaması Cursive’i tüm “uygun” Chromebook’lara getiriyor.
  • Chrome OS 102 ayrıca USB-C kablolarının büyütülmesi ve daha iyi tanınması için daha fazla özelleştirme getiriyor.

Chrome OS sürüm 101’i piyasaya sürdükten yalnızca birkaç gün sonra Google, Chrome OS 102’nin sağladığı yeni kararlı sürümle tekrar iş başında. hata düzeltmeleri.

Chrome OS 102’ye yapılan en büyük ekleme, Google’ın el yazısı uygulaması Cursive için genişletilmiş uyumluluktur. Bu uygulama, belirli Chromebook modelleri için yayınlandığı yıl, ancak bu son güncelleme uygulandıktan sonra yüklenmesi gerekir. Görememeniz durumunda, PWA’yı (Progressive Web App) sadece cursive.apps.chrome adresine gidip düzenlemek Chrome’un araç çubuğundaki düğme.

Google Cursive uygulaması

(İmaj kredisi: Google)

Adından da anlaşılacağı gibi Cursive, en iyi not alma uygulamaları için başka bir yarışmacıdır, ancak Chromebook’lar düşünülerek tasarlanmıştır. Cursive’i en iyi USI kalemi ve en sevdiğiniz Chromebook’la eşleştirmek, not alma veya çizimler için sonsuz bir tuvalle sonuçlanacaktır. Belgeyi içe aktarabileceğiniz, imzalayabileceğiniz ve ardından Cursive uygulamasından dışa aktarabileceğiniz için, PDF’leri imzalamak gibi şeyleri her zamankinden daha kolay hale getirir. Ve bir teaser olarak Google, “kalem darbesinin kalınlığını, stilini ve rengini daha kolay değiştirmek gibi daha fazla kişiselleştirmeye yönelik özelliklerin” “önümüzdeki aylarda” yolda olacağını söylüyor.

Chrome OS 102 ile gelen bir diğer değişiklik, işletim sisteminde yerleşik olarak bulunan büyütme özelliğinde yapılan iyileştirmelerdir. Büyüteç özelliğini kullanırken, yakınlaştırılmış içeriği üstte ve altta “normal” ekranla gösteren bölünmüş bir ekran arayüzü görünecektir.

Chrome OS 102 büyütme örneği

(İmaj kredisi: Google)

Güncelleme yüklendikten sonra Google, büyütme özelliğini kullananlara daha fazla özelleştirme seçeneği getiriyor. Kullanıcılar, ihtiyacınız olan şeye bağlı olarak ekranın yakınlaştırılmış bölümünü büyütebilir veya küçültebilir.