Bunlar 2023’te İhtiyacınız Olacak Tüm iPad Aksesuarları


İPad, her yaş grubundan insana hizmet edebileceği için çok sayıda kullanım örneğine sahip çok yönlü bir araç haline geldi. Oyunlar, medya tüketimi, çalışmalar veya iş olsun, muhtemelen bir iPad’deki etkinliği tamamlamanın bir yolu vardır. Ancak bu faaliyet listesi sürekli genişlemektedir.


iPad’e daha fazla uygulama ve yazılım güncellemesi geldikçe tabletten en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaç duyabileceğiniz aksesuarlar gelişmeye devam edecektir. Bu nedenle, burada iPad deneyiminizi dönüştürmenize yardımcı olacak standart ürünlerin bir listesini ele alıyoruz.

POCKETNOW GÜNÜN VİDEOSU


Elma Kalemi

Apple Pencil Hover iPad Pro 2022
Kaynak: Apple

Bu listeden başlayarak, sahip olunması gereken bir aksesuar olduğunu düşündüğümüz bir aksesuar olan Apple Pencil, daha çok yaratıcı bir şekilde eğimliyseniz veya notlarını mobil tutmaya çalışan bir öğrenciyseniz. İmza gerektiren birçok belgeyle uğraşırken de kullanışlıdır.

Şimdi, cam üzerinde kullanma deneyimi, kağıda yazmanın mükemmel bir taklidi değildir, ancak basınç hassasiyeti gibi özellikler işlerin daha doğal hissetmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, yaptığınız her vuruşta neredeyse hiç gecikme süresi yoktur. İster birinci nesil ister ikinci nesil olsun, iPad ile sorunsuz çalışma, yalnızca deneyiminizi geliştiren özelliklerle dolu bir dünyanın kapılarını açar.

PBI Apple Pencil 2. Nesil

Apple Pencil (2. nesil)

Apple Pencil (2. nesil), geliştirilmiş bir tasarıma ve el içi hissine sahip. Daha temiz bir görünüm, dokunmaya duyarlı bir yüzeyle ek işlevsellik ve daha kolay depolama sunar. Hassasiyet, eğme ve avuç içi reddetme özellikleri, selefi tarafından belirlenen standartları korur ve pil ömrü uzun süreli kullanım için yeterince iyi kalır.

Anker 541 USB-C Hub

Anker 6'sı 1 arada USB Hub

Anker 541 USB-C Hub, iPad’inizi daha çok yönlü hale getirmenin ucuz bir yoludur. Altı farklı bağlantı noktasına sahiptir – USB-C, USB-A, HDMI, micro SD, SD ve bir kulaklık jakı – bunların hepsi iPad’inizi birçok harici donanıma bağlamanıza yardımcı olacaktır.

iPad modelinize bağlı olarak, HDMI bağlantı noktası üzerinden aktarılan çözünürlük değişir. Yine de, Anker 541 USB-C Hub, diğer birçok aksesuardan daha iyi bir standart olan 4K 60 FPS’ye kadar çıkış yapabilir. Bu hub’daki USB-C bağlantı noktası ayrıca USB-PD’yi (60 W’a kadar giriş) ve 5 Gbps veri aktarım hızlarını da destekler. Bazı videoları düzenlemek için iPad’inizde DaVinci Resolve’yi (veya başka bir uygulamayı) kullanmayı planlıyorsanız, birlikte verilen kulaklık jakı kulaklıkları eşleştirmeyi ve kullanmayı da kolaylaştırır.

PBI Anker USB C Hub

Anker 541 USB-C Hub

Anker 541 USB-C Hub, cihazınıza birden fazla aksesuar bağlamak için basit ve çok yönlü bir yol sunar. Tek bir USB-C bağlantı noktası, ekranlar, depolama ve ses aygıtları dahil olmak üzere çeşitli donanımlarla çalışacak şekilde genişletilebilir. Ayrıca iki farklı kaplamaya sahiptir: Gümüş ve Uzay Grisi.

Samsung T7 Taşınabilir SSD

Samsung T7 SSD

Bulut depolama hizmetlerinin büyümesiyle birlikte, günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz depolama donanımı kesinlikle azalıyor. Ancak donanım tabanlı depolama çözümleri, görüntüler, videolar veya diğer dosyalar biçiminde gigabaytlarca veri aktarması veya bunlarla çalışması gereken birçok profesyonelin hayatında önemli bir rol oynadıkları için önemini kaybetmemiştir.

iPad’inizin bu ortamda çalışmasını planladığınızı varsayalım. Bu durumda, Samsung T7 SSD, tablette bulunan sınırlı dahili depolama alanıyla başa çıkmaya yardımcı olacak en iyi aksesuarlardan biridir. USB-C bağlantı noktası, USB 3.2 Gen 2 standardını destekleyerek 10 Gbps’ye kadar veri aktarım hızlarına izin verir. Kutuda, yanlış kablo aktarım hızlarını etkileyeceğinden, ortak bir darboğaz noktasını ortadan kaldıran kablolar da vardır.

Apple’ın iPad perakende satış paketine dahil ettiği USB-C – USB-C kablosu, aktarım hızlarını 480 Mbps ile sınırlayan USB 2.0 standardını destekler.

PBI Samsung T7 SSD

Samsung T7

Samsung T7 SSD, büyük miktarda veri depolamak için harika bir araçtır, ayrıca 10 Gbps’ye kadar okuma ve yazma hızları sunar. Kompakt tasarımı ve yüksek depolama kapasiteleri, özellikle iş akışınız fotoğraflar, videolar veya diğerleri gibi büyük dosyalarla çalışmayı içeriyorsa, onu bir zorunluluk haline getirir.

DOCKCASE Kısa USB-C Kablosu

DockCase USB C Kablosu

iPad’inizle sık sık kullandığınız kabloyu yanlış yerleştirdiyseniz veya ek bir kabloya ihtiyacınız varsa, DOCKCASE Kısa USB-C Kablosu, gerekli işi yaptığını gördüğümüz ucuz bir aksesuardır. Uzunluğu, düz tasarımı ve USB 3.1 Gen 2 standart desteği önemli satış noktalarıdır.

Tasarım, karışıklık yaratmadan bir çantaya koymayı kolaylaştırırken, USB standardı dosyaları hızlı bir şekilde aktarmanızı sağlar (~ 10Gbps) iPad’e ve iPad’den. Kullanışlı bir güç bankanız varsa 100W’a kadar güç aktarımına bile izin verir.

PBI DockU USB C Kablosu

DOCKCASE Kısa USB-C Kablosu

DOCKCASE Kısa USB-C Kablosu, kompakt ve düz bir kabloya ihtiyaç duyulduğunda satın alabileceğiniz şık bir aksesuardır. USB 3.1 Gen 2 standardını destekleyerek 100W’a kadar güç aktarımı, 4K video rölesi ve 10 Gbps veri aktarım hızlarına izin verir.

Logitech MX Mekanik Kablosuz

Logitech MX Mekanik Tam Boyut

iPad’inizle çalışmak üzere bir klavye seçerken, kararın çoğu kısmı kişisel tercihinize bağlı olarak etkilenebilir. Mükemmel bir katkı sağlayan klavye Logitech MX Mechanical’dir.

Daha pahalı taraftayken, tuşları keyifli bir dokunsal his ve aksesuarı şarj etmeye ihtiyaç duymadan en az iki hafta önce yeterli pil ömrü sağlar. Ayrıca on anahtarsız bir tasarımda mevcuttur ve kullanıcıların satın alma sırasında çeşitli dokunsal geri bildirim seçenekleri arasında seçim yapmalarını sağlar.

Daha ucuz seçenekler arıyorsanız, Logitech K380 veya OMOTON İnce Bluetooth Klavye gibi başka bir adlandırılmış marka seçeneği seçmenizi öneririz.

PBI Logitech MX Mekanik

Logitech MX Mekanik

Logitech MX Mechanical, güvenilirliği mekanik anahtarların cazibesiyle birleştirerek keyifli bir aksesuar oluşturur. Bu kablosuz klavye, kullanıcılara çeşitli dokunsallık düzeyleri ve tuş kurulumları arasında seçim yapma olanağı sunan birden fazla yapılandırmada gelir. Pili 15 gün veya 10 aya kadar dayanacak şekilde derecelendirilmiştir – ikincisi anahtar arka ışığı kapalıyken uygulanabilir.

Logitech M720 Triatlon Kablosuz Fare

Logitech M720 Bluetooth Fare

Logitech, üretkenlikle ilgili aksesuarlar söz konusu olduğunda, geniş bir ürün yelpazesi sunar ve çeşitli fiyat noktalarıyla mücadele eder. Logitech M720 Triatlon Kablosuz Fare, MX Master serisinde gördüğümüz özelliklerin çoğunu sunan ucuz bir seçenektir.

Bluetooth üzerinden iPad’inizle veya birlikte verilen dongle ile eşleştirilebilir. Ayrıca, farklı bir bilgisayarla kullanacaksanız, bir düğmeye basarak iPad’inize sorunsuz bir şekilde geri dönebilirsiniz. Logitech’in donanımının bunu sorunsuz bir şekilde verimli bir şekilde yaptığını defalarca gördük.

PBI Logitech M720 Bluetooth Fare

Logitech M720 Triatlon

M720 Triatlon, birkaç cihaz arasında geçiş yaparsanız ve bunu bir bütçeyle yapmak istiyorsanız paranıza değer bir seçenektir. Logitech’in Kolay Geçiş Teknolojisi ile bu aksesuar üç cihaza bağlanabilir ve tek bir düğmeye basarak bunlar arasında geçiş yapabilir. Ayrıca, bir AA hücresi tarafından desteklenen 24 aylık iddia edilen bir pil ömrüne sahiptir. Bir Unifying Alıcı üzerinden bağlanır ve denetimlerinin Logitech Options Software tarafından değiştirilmesini sağlayabilir.

ELECJET Apollo Ultra A10X Güç Bankası

Elecjet Güç Bankası 10000

Sırada kompakt bir 10.000 mAh güç bankası olan ELECJET Apollo Ultra A10X var. Yaklaşık 5 inç uzunluğunda olan aksesuar, bir iPhone’dan çok daha büyük değil, ancak bir MacBook, iPad, iPhone veya onlarla kullanacağınız başka bir aksesuara güç verebilir. Herhangi bir zamanda 65W güç çıkışı ve 30 dakika içinde şarj etme yeteneği, bu deneyimin temel bileşenleridir.

Diğer avantajlarından bahsetmişken, ön tarafta mevcut şarj miktarını ve iki bağlantı noktasını, bir USB-C ve USB-A’yı gösteren bir ekrana sahiptir. USB-C 65W çıkış yapabilirken, USB-A saygın bir 18W’ı yönetebilir. İkincisini, güç bankası şarj olurken de kullanabilirsiniz.

Bu hızlı şarj sistemi ve çok yönlülük, iPad’inizi hareket halindeyken kullanmak ve pil ömrünün darbe aldığı özellikle ağır bir gün geçirmek istediğinizde mükemmel bir arkadaştır.

PBI Elecjet 10000 mAh Güç Bankası

Elecjet Apollo Ultra

ELECJET Apollo Ultra, çeşitli cihazlara güç sağlamak isteyen kullanıcılar için ideal olan, 65W çıkışlı 10.000 mAh’lik bir güç bankasıdır. OEM, yaklaşık 30 dakika içinde% 0’dan% 100’e kadar şarj olacağını iddia ediyor, bu da doldurmanın kolay olduğu ve pille ilgili herhangi bir endişeyi hafiflettiği anlamına geliyor. Bir USB-C ve USB-A bağlantı noktasına sahiptir; ikincisi, güç bankasını şarj ederken de kullanılabilir.

Oyun Kumandası

ipad-air-review-oyun

İPad, birçok kişi için bir iş bilgisayarının yerini alabilirken, aynı zamanda oyun oynayarak zaman öldürmek için harika bir araçtır; konsolunuza uzaktan bağlantı yoluyla veya Apple Arcade’de bulunan oyunlarla. Şimdi, çoğu oyun dokunmatik tabanlı girişleri destekliyor, ancak bazıları denetleyicilerle daha iyi. Bu nedenle, iPadOS’te yerel olarak desteklenen ve herhangi bir hata olmadan birçok oyunla eşleşecek Xbox Series X / S Kontrol Cihazını veya PlayStation DualSense’i almanızı öneririz.

 • Xbox Series X S kablosuz oyun kumandası

  Mıcrosoft Xbox Series X|S Kablosuz Oyun Kumandası

  Xbox Series X ve S oyun kumandası, oyun sırasında daha ergonomik bir his ve konfor için rafine bir geometriye sahiptir. 40 saatlik nominal bir bataryaya, hibrit bir D-pad’e ve tetik ve tamponlarda dokulu bir tutuşa sahiptir.

 • PlayStation 5 DualSense Kablosuz Kontrol Cihazı

  PlayStation 5 DualSense Kablosuz Kontrol Cihazı

  Varsayılan PlayStation 5 DualSense kablosuz kontrol cihazı, akıllı TV’ler, yayın cihazları ve daha fazlası dahil olmak üzere en sevdiğiniz cihazlara sorunsuz bir şekilde bağlanabilir. Dokunsal geri bildirime, uyarlanabilir tetikleyicilere, dahili bir mikrofona ve ergonomik bir hisse sahiptir.

Doğru iPad Kılıfı

En İyi iPad 10 Kılıfları Öne Çıkan Resim

İPad’ler söz konusu olduğunda, kullanmayı seçtiğiniz kılıf, tableti nasıl kullandığınızı biraz etkileyecektir. İPad için en iyi kılıfları ararken üç seçenekle karşılaşacaksınız: folio, sağlam ve klavye. Bu aksesuarların sunacağı özelliklerin türünü aşağıda ayrıntılı olarak açıkladık:

 1. Folio iPad Kılıfları: Folyo kılıf genellikle iPad’inizi iki şekilde desteklemeye yardımcı olan origami benzeri katlanır bir ön kapakla birlikte gelir. Biri içerik izlemek için idealdir, diğeri ise çizim yapmayı ve yazmayı kolaylaştırır.
 2. Sağlam iPad Kılıfları: Bu kılıflar, iPad’inizi zararlı etkilerden korumaya yardımcı olur. Genellikle tüm kenarları koruyan tamponlarla birlikte gelirler ve bazıları iPad’i desteklemeye yardımcı olmak için kickstandlar bile sunar. Bu kapakları kullanmanın con’u ağırlıktaki artıştır.
 3. Klavye Kılıfları: Son olarak, klavye kılıflarımız var. Bu aksesuarlar tabletinize her zaman koruma sağlamaz, ancak iPad’inizi işle ilgili görevler için kullanmayı planlıyorsanız göz önünde bulundurmaya değer.

iPad Kılıf Kılavuzları Pocketnow’da