Bunlar 2022’deki en iyi Chromebook’lar


Chromebook’lar tüm şekil ve boyutlarda gelir ve hepimiz evde çalışırken, ders çalışırken ve hayatımızı yaşamaya çalışırken, dünya çapında milyonlarca insan için birincil cihaz haline geldiler. Chromebook’lar çeşitli paketler halinde gelir ve bazıları tamamen ucuz ve oyuncak gibi hissettirirken, çok fazla övgüyü hak eden çok kaliteli ve yüksek kaliteli makineler de vardır. Bu kılavuzda, 2022’de paranın satın alabileceği en iyi Chromebook’lardan bazılarını bir araya getirdik.


Chrome OS, hâlâ Windows veya macOS kadar zengin özelliklere sahip değil, ancak yine de güçlü ve son birkaç yılda çok daha iyi hale geldi. Android uygulamaları daha iyi çalışıyor, Linux uygulamaları da artık uyumlu ve tamamen kullanılabilir ve Chrome OS, entegrasyonu daha sıkı ve keyifli hale getirmek için birkaç düzine süreklilik ve Android odaklı özellik aldı. Bir Android akıllı telefonu sallayanlar kendilerini evlerinde hissedecekler ve bu makineleri kullanmanın ne kadar basit ve kolay olduğuna muhtemelen aşık olacaklar, öldürmesi çok zor olan çok saatlik pil ömründen bahsetmiyorum bile.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook’u

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook, mükemmel bir premium 2’si 1 arada dizüstü bilgisayardır. AMD Ryzen 3000 Mobile serisi C serisi yongalardan güç alır ve 16 GB’a kadar DDR4 belleğe ve 256 GB’a kadar PCIe SSD’ye sahiptir. Daha düşük özellikli model için 64 GB eMMC depolama varyantı da mevcuttur.

Dizüstü bilgisayar, 13,3 inç FHD IPS ekrana sahiptir ve 300 nit parlaklığa sahiptir. Çalışmak ve film izlemek için yeterince büyük ve seyahat ederken veya işe giderken bir sırt çantasına kolayca sığabilecek kadar kompakt. Cihaz yalnızca 1,5 kg (3,3 lb) ağırlığındadır ve bir alüminyum kasaya, çift stereo hoparlöre ve gizlilik kapağı olan bir 720p HD web kamerasına sahiptir. Klavye ayrıca beyaz LED aydınlatma ile arkadan aydınlatılmıştır ve ayrıca klasik bir kırmızı Trackpoint vardır.

Bağlantı noktaları açısından, DP 1.4 destekli iki adet USB 3.2 Gen 1 Type-A, 2 adet USB 3.2 Gen 1 Type-C bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir MicroSD kart okuyucu ve bir kulaklık girişi vardır. Lenovo’nun tek bir şarjla 12,5 saate kadar dayanabileceğini iddia ettiği 51 Wh’lik bir pile sahiptir ve bu da onu ofis kullanımı için mükemmel kılar.

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook'u

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook’u

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook, mükemmel bir premium 2’si 1 arada dizüstü bilgisayardır. AMD Ryzen 3000 Mobile serisi C serisi yongalardan güç alır ve 16 GB’a kadar DDR4 belleğe ve 256 GB’a kadar PCIe SSD’ye sahiptir.

Acer Chromebook Döndürme 713

Acer Spin 713 güzel, modern ve birinci sınıf bir tasarıma sahip mükemmel bir dönüştürülebilir Chromebook’tur. 2’si 1 arada tasarıma ve form faktörüne sahiptir ve 3:2, 13,4 inç 2K ekrana sahiptir. Ekran parlak ve canlıdır ve en parlak ortamlarda mükemmeldir. Dizüstü bilgisayar, 8 GB bellek ve 256 GB SSD depolama ile birlikte 11. nesil Intel Core i3 ve core i5 işlemcilerden güç alıyor.

Chromebook Spin 713, işlerin yapılması için gereken tüm temel bağlantı noktalarına sahiptir ve bir Thunderbolt 4 bağlantı noktasına, bir HDMI bağlantı noktasına ve USB-C üzerinden DisplayPort ile bir USB-C bağlantı noktasına sahiptir. Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 da var, bu da onu çok az yer kaplayan veya hiç yer kaplamayan hafif bir iş dizüstü bilgisayarı olarak ideal kılıyor. Pil, tek bir şarjla kolayca sekiz ila dokuz saate kadar dayanabilir; bu, çoğu insan ve kullanım senaryosu için çok fazladır.

Acer Chromebook Spin 713 Dizüstü Bilgisayar

Acer Spin 713 güzel, modern ve birinci sınıf bir tasarıma sahip mükemmel bir dönüştürülebilir Chromebook’tur. 2’si 1 arada tasarıma ve form faktörüne sahiptir ve 3:2, 13,4 inç 2K ekrana sahiptir.

Asus Chromebook Flip CX5

ASUS Chromebook Flip CX5

Asus Chromebook Flip CX5, geniş bir 15,6 inç FHD ekrana ve 16:9 en boy oranına sahiptir. Panel, 250 nite kadar parlaklığa sahiptir ve kalemleri destekler. Büyük boyutuna rağmen cihaz 1,95 kg (4,30 lb) ağırlığında ve oldukça kompakttır. Çoğu sırt çantasına kolayca sığar ve harika görünümlü bir tasarıma sahiptir.

Flip CX5, Intel UHD Graphics ile 11. Nesil Intel Core i3, i5 ve i7 işlemcilerden güç alır. Daha yüksek özelliklere sahip modeller, daha iyi ve akıcı performans sağlayan Intel Iris X grafik kartıyla birlikte gelir. 16 GB’a kadar LPDDR4X bellek ve 512 GB’a kadar M.2 NVMe PCIe SSD vardır. Güvenli, bu Chromebook’un çok fazla gücü var, ancak aynı zamanda ortalamanın üzerinde bir fiyat etiketi var.

Dizüstü bilgisayarda bir USB-A, iki USB-C bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir microSD kart yuvası ve bir kulaklık girişi bulunur. Ayrıca 1,4 mm tuş mesafesine sahip arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahiptir ve 57 Wh pil içerir.

ASUS Chromebook Flip CX5

Asus Chromebook Flip CX5

ASUS Chromebook Flip CX5 Profesyonel Dizüstü Bilgisayar, ince ve hafif bir tasarıma sahip, Intel destekli bir Chromebook arayanlar için mükemmel bir seçenektir.

Asus Chromebook Ayrılabilir CM3

ASUS Chromebook Ayrılabilir CM3

Asus Chromebook Detachable CM3, çoğu zaman çok övülen Lenovo Duet 2’si 1 arada ürünün yerini alıyor. 16:10 en boy oranına sahip benzer bir 10,5 inç FHD ekrana, bir destek ayağına ve çıkarılabilir bir klavyeye sahiptir. Çok kompakttır ve hemen hemen her çantaya sığabilir. Her gün işe gidip gelenler ve çok seyahat edenler için mükemmeldir ve tek bir şarjla 13 saate kadar çalışmak için bol miktarda güç sağlar.

Asus CM3 birçok şekilde katlanabilir ve gücünü 4 GB’a kadar LPDDR4X bellek ve 128 GB eMMC depolama ile MediaTek Kompanio 500 çipten alır. Ayrıca ekran ve güç dağıtımı desteğine sahip bir USB-C bağlantı noktasına ve 3,5 mm birleşik ses jakına sahiptir. Lenovo Duet gibi, hareket halindeyken fotoğraf ve video çekmek için 2 MP ön kamerası ve 8 MP arka sensörü var.

Mükemmel Lenovo Duet Chromebook’ta bulunabilenden biraz daha fazla güç arıyorsanız, Asus Chromebook Detachable CM3 muhtemelen size iyi hizmet edecektir.

ASUS Chromebook Ayrılabilir CM3

ASUS Chromebook Ayrılabilir CM3

Asus Chromebook Detachable CM3, çoğu zaman çok övülen Lenovo Duet 2’si 1 arada ürünün yerini alıyor. 16:10 en boy oranına sahip benzer bir 10,5 inç FHD ekrana, bir destek ayağına ve çıkarılabilir bir klavyeye sahiptir. Tek bir şarjla 13 saate kadar dayanabilir ve ders çalışmak ve çalışmak için mükemmeldir.

Samsung Galaxy Chromebook 2

2021’de Samsung Galaxy Chromebook 2’yi inceledik. Fiyat etiketi için paranın satın alabileceği en iyi Chromebook’lardan biri olduğu sonucuna vardık. Harika bir yapı kalitesine, parlak bir ekrana ve nispeten iyi özelliklere sahiptir. Galaxy Chromebook 2, paranızın tam karşılığını verir ve iş veya üniversite için ihtiyacınız olan her şeye sahip olursunuz.

Dizüstü bilgisayar, dokunmatik işlevli 13,3 inç FHD ekrana sahiptir ve Intel 10. nesil Core i3 ve Intel Celeron yongaları tarafından desteklenmektedir. Farklı yapılandırmalara sahip bir 4K ekran modelinin de olduğunu belirtmekte fayda var. Intel Celeron sürümü 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahipken, Intel Core i3 modeli 8 GB RAM ve 128 GB eMMC depolamaya sahip olacak. Pil, tek bir şarjla 13 saate kadar dayanabilir ve öğrenciler ile rahat, hafif ve taşınabilir bir iş makinesi arayanlar için mükemmeldir.

Galaxy Chromebook 2’de dahili 720p kamera, arkadan aydınlatmalı klavye, stereo hoparlörler, kulaklık jakı, S Pen desteği, her iki tarafta iki adet USB-C bağlantı noktası ve hatta 2 terabayta kadar alan için bir microSD genişletme yuvası bulunur.

Samsung Galaxy Chromebook 2

Samsung Galaxy Chromebook 2

Samsung Galaxy Chromebook 2, en güçlü Chromebook’lardan biridir. Intel Core i3 2,1 GHz işlemciye, 13,3 inç FHD QLED ekrana ve temel görevler ile okul çalışmaları için yeterli depolama alanına sahiptir.

Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook

IdeaPad Duet 5i klavyesinden ayrıldı

Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook, kompakt, dönüştürülebilir bir cihazdır. 400 nit maksimum parlaklığa sahip 13,3 inç FHD, OLED panel içerir ve DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekler. Film izlemek ve içerik tüketmek için mükemmeldir ve arkadaki destek ayağı, ekranı masanın üzerinde dik tutmaya yardımcı olur.

OLED ekran, içerik tüketimini daha keyifli hale getirir ve mükemmel görüş açıları sunar. Tablet, Qualcomm Snapdragon 7c Gen 2 yonga seti ile donatılmıştır ve 8 GB’a kadar belleğe ve 256 GB’a kadar eMMC depolamaya sahiptir. Lenovo, IdeaPad Duet 5’in tek bir şarjla 15 saate kadar dayanabileceğinin reklamını yapıyor ve gerçekten de birkaç saatlik bir iş günü kalarak tüm bir iş günü sürebilir.

Duet 5’te stereo hoparlörler, ön 5 MP 1080p ve 8 MP arka 1080p kamera bulunur ve 1 kg’dan daha hafiftir. İki adet USB-C 3.2 Gen 1 bağlantı noktası, bir pogo iğnesi vardır ve ayrılabilir kumaş folyo klavyeyi ve kalemleri destekler. Bir Chromebook’ta daha üstün bir tablet deneyimi ve ayrılabilir bir klavye arıyorsanız, IdeaPad Duet 5 mükemmel bir seçimdir.

Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook

Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook

Lenovo IdeaPad Duet 5 Chromebook, kompakt, dönüştürülebilir bir cihazdır. 400 nit maksimum parlaklığa sahip 13,3 inç FHD, OLED panel içerir ve DCI-P3 renk gamının %100’ünü destekler. Film izlemek ve içerik tüketmek için mükemmeldir ve arkadaki destek ayağı, ekranı masanın üzerinde dik tutmaya yardımcı olur.

Lenovo Duet Chromebook’u

Lenovo Duet Chromebook tablet, fiyat kategorisindeki en iyi ve en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Duet, 400 nit maksimum parlaklığa sahip 10,1 inç FHD, IPS LCD ekrana sahiptir. Ekran, 10 noktalı çoklu dokunmayı bile destekler ve hareket halindeyken film izlemek ve çalışmak için mükemmeldir. Küçük ekranı ayrıca onu ekstra kompakt hale getirerek, özellikle herhangi bir sırt çantasına sığabilecek bir şeyin peşindeyseniz, onu piyasadaki en iyi küçük paketlerden biri yapar.

Chromebook tablet, MediaTek P60T Sekiz Çekirdekli işlemci tarafından desteklenmektedir ve 4 GB LPDDR4X bellek ve 128 GB depolama alanına sahiptir. Bağlantı noktası olarak, cihazı şarj etmenizi ve aksesuarları bağlamanızı sağlayan tek bir USB-C bağlantı noktası vardır. Ayrıca Bluetooth 4.2 ve izleme panelli çıkarılabilir bir membran klavye de var.

Duet 2’si 1 arada olduğundan, 2 MP ön kamerası ve arkasında 8 MP sensörü vardır. Dolby Audio çift hoparlöre sahiptir ve pil tek bir şarjla 10 saate kadar dayanabilir. Tablet sadece 450 gram ağırlığındayken, klavye ek olarak 250 gram ağırlığında. Lenovo Duet Chromebook, ultra kompakt, uygun fiyatlı bir cihaz arayanlar için önerilir. Çok fazla gücü yoktur, ancak bazı hafif işler, eğlence ve ders çalışmak için mükemmeldir.

Lenovo Duet

Lenovo Duet Chromebook tablet, fiyat kategorisindeki en iyi ve en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. 10,1 inç FHD ekrana, sekiz çekirdekli işlemciye ve uzun pil ömrüne sahiptir. Rahat ve ultra kompakt boyutu, onu bir sırt çantasında taşımanıza olanak tanır.