Bumble, ‘Seattle donmasından’ kaçmama ve antisosyal bir salgınla mücadele etmeme yardım etti.


Ben oldukça içe dönük bir adamım, bu yüzden insanlarla tanışmak genellikle zor olabilir. Kimseyi neredeyse hiç tanımadığım yeni bir kasabaya veya şehre taşındıktan sonra özellikle zor. Yaklaşık dört yıl önce, güneşli memleketim San Diego’dan Seattle’ın ıslak, griliğine taşındığımda durum buydu. Zümrüt Şehir ne kadar bereketli olsa da, en sosyal ortam olmadığı için bir üne sahiptir ve bu, bazıları için anlaşılır bir şekilde iticidir. Buna rağmen, burada yaşarken harika bağlantılar kurmayı başardım ve bu çoğunlukla Bumble sayesinde oldu.

Muhtemelen hemen hemen her gey flört uygulamasında olmama rağmen, aslında flört etmek için Bumble kullanmıyorum. Bunun yerine, arkadaş edinmek için kullanıyorum. İlginç bir şekilde, karşılaştığım birçok insanın Bumble’ın uygulamadan ne elde etmek istediğinizi seçmenize izin veren farklı “modları” olduğunun farkında olmadığını görüyorum. Çıkmanın yanı sıra, Bumble’ın bir ağ modu (benim kullanmadığım) ve bir “BFF” modu da var.

Bumble'ın farklı modları

(İmaj kredisi: Derrek Lee / Android Central)

Şimdi, Seattle hakkında bilinmesi gereken bir şey, “Seattle’ın donması” ile ünlü olmasıdır. Havadan (oldukça soğuk olmasına rağmen) değil, bunun yerine burada yaşayan sakinlerin soğuk, mesafeli ve soğuk göründükleri için genel tavırlarından bahsediyor. Görünüşe göre burada arkadaş edinmek oldukça zor.

Dürüst olmak gerekirse, Seattle’ın donmasına inanmıyorum; Bir yetişkin olarak arkadaş edinmenin genellikle daha zor olduğunu düşünüyorum. Çalışma dünyasının, insanlara yeni arkadaşlar edinmeleri için okuldayken, başkalarıyla etkileşim kurmaya zorlandığınız kadar çok fırsat vermediğini düşünüyorum. Kuşkusuz, üniversitede olmakla ilgili çok özlediğim şeylerden biri, ama konudan sapıyorum.

Seattle’daki bu donma olayını duymuş ve ne kadar içine kapanık biri olduğumu bildiğimden, neredeyse gelir gelmez Bumble’ı indirmeye karar verdim.