Bu Wear OS bekleme oyunundan bıktım


2023’e birkaç hafta kaldı ve bu yıl özellikle CES’ten duyurulan bazı harika teknoloji ürünleri gördük. Ancak Google ve diğer Android OEM’leri yeni telefonları, tabletleri ve yazılımları sergilemek için oradayken, Wear OS neredeyse hiç yoktu ve görünüşe göre bir kez daha yeni nesil Wear OS 3 akıllı saatlerin gelmesini bekliyoruz.

Bu, Wear OS alanında gösteriş yapacak bazı ilginç şeyler olmadığı anlamına gelmez. Google, CES standında (Android Police aracılığıyla) Pixel Watch kullanıcılarının, saat kullanımda, bilekte ve yakındaysa telefonlarının kilidini açık tutmasına olanak tanıyan yeni bir Aktif Kilit Açma özelliğini açıkladı.

Citizen ayrıca, kullanıcıların yorgunlukla mücadele etmesine yardımcı olmak için NASA’nın ilginç teknolojisine sahip en yeni akıllı saati CZ Smart’ı da sergiledi. Bununla birlikte, bu saat, yalnızca 2023’te olduğumuz ve hala en yeni çipe sahip bir akıllı saat görmediğimiz gerçeğini vurgulayan, yaşlanan (yine de iyi) Snapdragon Wear 4100+ yonga setinden güç alıyor.

Qualcomm Snapdragon W5+ platform özeti

(İmaj kredisi: Qualcomm)

Snapdragon W5+ Gen 1, Wear OS akıllı saatler için büyük ölçüde iyileştirilmiş performans ve pil ömrü vaadiyle geçen yılın yazında duyurulmuştu. Daha küçük bir tasarıma, daha iyi düşük güç modlarına sahiptir ve yeni 4nm işlemi ve yardımcı işlemcisi sayesinde önceki modelden çok daha verimlidir.