Bu sevimli corgi gerçek değil ve Google’ın yeni metinden resme yapay zekası daha da fazlasını yapabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Google Imagen, kelimelerden tüm resimleri oluşturabilen, yapay zeka destekli yeni bir resim oluşturucudur.
  • Google, çıktılarından birkaç örnek de dahil olmak üzere, nasıl çalıştığını açıklayan bir araştırma makalesinin yayınlanmasıyla teknolojiyi sergiledi.
  • Şu anda herkese açık bir demo yok ve Google, toplumsal etkiyle ilgili endişeleri gerekçe göstererek kaynak kodunu henüz yayınlamıyor.

AI görüntü oluşturma yeni bir şey değil, ancak Google’ın en son araştırma makalesi, ilk AI destekli görüntü oluşturucular ortaya çıktığından beri görmediğimiz türden bir gelişme gösteriyor. Özetle, Imagen metni alır ve tamamen büyük bir sözcük sözlüğünü ve bu sözcüklerin görsel anlamda ne anlama geldiğini anlayan bir yapay zeka tarafından yönlendirilen gerçekçi görünümlü bir görüntüye dönüştürür.

Google, Imagen’i yayınladı (yeni sekmede açılır) aracın açıklamasının yanı sıra araştırma makalesi. Google, kendi bünyesinde geliştirdiği karşılaştırma testi DrawBench’in diğer görüntü oluşturma modellerini insan puanlayıcılara dayalı olarak derecelendirdiğini ve Google AI’nın (yeni sekmede açılır)destekli Imagen, diğer modellere göre üstün sonuçlar üretir. Imagen sitesi, birkaçını aşağıda titizlikle seçtiğimiz bir dizi farklı örnek sergiliyor.