Bu Pixel 7 özellikleri yakında Pixel 6’nıza geliyor


Hızlı Linkler

  • Sesli Mesaj Çeviri Yazısı, ‘Bir Bakışta’ Pencere Öğesi Geliştirmeleri
  • Pixel Buds Pro için Uzamsal Ses

Google geçen hafta Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu resmi olarak tanıttı. Yeni akıllı telefon serisi pek çok yeni özellik getiriyor ve şimdiden satışa sunuldu (en iyi fırsatları burada bulabilirsiniz). Daha iyi bir GPU ve TPU ile gelen ikinci nesil Tensor G2 yonga seti tarafından destekleniyorlar ve önceki modelden daha iyi makine öğrenimi ve yapay zeka yetenekleri sağlıyorlar.


Neyse ki, bu alandaki diğer teknoloji devlerinin aksine Google, tüm özellikleri en yeni akıllı telefon serisine özel tutma eğiliminde değil. şirket doğruladı Telefon Arenası Pixel 7’de bulunan bazı özellikleri geçen yılki Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ya getirmeyi planladığını söylüyor. İşte Pixel 6 serisine gelen tüm Pixel 7 özellikleri ve yeni Pixel serisine özel kalacak özellikler.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Aramayı Temizle

Google, Pixel 7 açılış konuşması sırasında Clear Calling özelliğini sergiledi. Diğer uçtaki kişinin bozuk sesi duymaması için arka plan gürültüsünü azaltır ve daha iyi bir arama deneyimi sağlar. Ancak lansman sırasında değil, Aralık ayında Özellik Düşüşü ile birlikte sunulacak ve aynı zamanda Pixel 6’ya da ulaşmasını bekliyoruz. Ayrıca, Pixel 6 ve Pixel 6, bir aramayı sessize almak için “sessiz” ve bir alarmı duraklatmak veya durdurmak için “durdur/ertele” demenize olanak tanıyan özelliğe de sahip olacak.

Gelişmiş Gerçek Ton

Google, Real Tone özelliğini Pixel 6a ile piyasaya sürdü ve ardından bunu Pixel 6 ve 6 Pro’ya genişletti. Farkında olmayanlar için bu özellik, Pixel telefonlardaki Google Kamera uygulamasının fotoğraflarda daha doğal ve doğru cilt tonları üretmesine yardımcı olur. Pixel 7’nin piyasaya sürülmesiyle Google, özelliğin algoritmasını güncelledi ve artık yalnızca eskisinden daha iyi değil, aynı zamanda düşük ışıkta da çalışıyor.

Özellik başlangıçta yalnızca Pixel 7 ve 7 Pro’da bulunacak olsa da, bir yazılım güncellemesiyle geçen yılki modellerde de geçerli olacak. Rapor, özelliğin doğrudan “Gece Görüşü ve Portre modu ile entegre olacak.” Özellik Pixel 6 modellerinde kullanıma sunulduğunda bu sayfayı güncelleyeceğiz.

Kılavuzlu Çerçeve

Google ayrıca, görme yeteneği zayıf olan kişilerin etkinlikte daha iyi özçekimler çekmesine olanak tanıyan Kılavuzlu Çerçeve özelliğini de tanıttı. Kullanıcılar, uygulamayı kullanarak gerçek zamanlı olarak yerleştirmek ve poz vermek için sesli talimatları izleyebilir. Ayrıca, geri sayım sayaçları ve dokunsal geri bildirim, kullanıcıların mükemmel çekimi yakalamasına yardımcı olur. Bu özellik, bu yıl içinde tüm Tensor destekli telefonlarda da yerini alacak.

Pixel 7 serisi ayrıca bir sesli mesajı yazıya dökmek için yeni bir işleve sahiptir. Tek bir tıklamayla tüm sesli mesajları metne dönüştürebilir. Google, şimdi bu özelliğin eski modellerde kullanılabileceğini açıkladı. Üstelik yalnızca Pixel 6 serisi akıllı telefonlar değil, Pixel 4a’ya kadar tüm Pixel cihazları bu özelliği alacak.

Daha eski Google akıllı telefonları, her zamankinden daha fazla bilgi gösterecek olan yeni ‘Bir Bakışta’ pencere öğesi güncellemesini de alacak. Örnek olarak, ‘Bir Bakışta’ widget’ı artık kayıtlı bagajınızın hangi bantta bulunacağını, varış yerinin hava durumunu ve ayrıca uçuş ve kapı numaranızı gösterebilecek.

Pixel Buds Pro için Uzamsal Ses

Google, bu yılın başlarında Pixel Buds Pro’yu duyurduğunda, birinci sınıf kulaklıkların bir yazılım güncellemesiyle Uzamsal Ses özelliğini kazanacağına söz vermişti. Şirketin üzerinde çalıştığına dair ipuçları olsa da, artık yalnızca Pixel 7 akıllı telefonlara değil, aynı zamanda bir özellik düşüşüyle ​​Pixel 6 ve 6 Pro’ya geleceğine dair onayımız var.

Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma

Yeni kamera sensörlerini, Tensor G2 yonga setinin ISP’sini ve yeni makine öğrenimi otomatik odaklama algoritmalarını kullanan yeni SuperRes Zoom özelliği Pixel 7 Pro’ya özel olmaya devam edecek. Kullanıcılar, 0,5x yakınlaştırmadan 30x yakınlaştırmaya kadar net görüntüler yakalayabilir. Bu, bir Pixel cihazında şimdiye kadar sunulan en yüksek yakınlaştırma oranıdır. Pixel 6 Pro ve Pixel 7 Pro’da kullanılan kamera sensörleri arasında çok fazla fark olmasa da, özellik geçen yılki modelde olmayacak.

Pixel 7 Pro Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma

Yüz Kilidi Açma

Yeni Pixel akıllı telefonlara özel kalacak bir diğer özellik ise Face Unlock özelliği. Google’ın geçen yılki lansmanından bu yana Pixel 6 serisi için Face Unlock özelliği üzerinde çalıştığı söylendi, ancak şirketin bazı sorunlarla karşılaştığı ve özelliğin artık yalnızca Pixel 7 ve 7 Pro’da kullanılabilecek olduğu görülüyor.

Görünüşe göre bu özelliklerin çoğu, Aralık 2022 Özellik Düşüşü ile Pixel 6 ve 6 Pro’da mevcut olacak. Pixel 7’ye yükseltmek isterseniz, o zamana kadar beklemek isteyebilirsiniz.

Google Piksel 7

Google Piksel 7

Yeni Google Pixel 7, tamamen yeni Google Tensor G2 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Cihaz, 8 GB bellekle birleştirilmiştir ve 128/256 GB depolama katmanlarına sahiptir. Telefon, önemli ölçüde geliştirilmiş bir kamera sistemi ile birlikte gelir ve son nesle göre daha taşınabilirdir. Pixel 7, Obsidian, Lemongrass ve Snow renklerinde mevcuttur.

Google Piksel 7 Pro

Google Piksel 7 Pro

Yeni Google Pixel Tensor sensörü tarafından desteklenen Google Pixel 7 Pro, tüm favori oyunlarınızı ve çoklu görevleri kolayca oynamanıza izin vermek için harika grafik performansı ve bilgi işlem gücü sağlar. Cihaz ayrıca, harika sonuçlar elde etmeye yardımcı olan benzersiz bir son işleme algoritmasıyla desteklenen oldukça yetenekli bir kamera kurulumuna sahiptir.