Bu iPhone 14 özelliği, kullanıcıları yükseltmeye teşvik edebilir


Apple’ın 2022 sonbaharında muhtemelen iPhone 14 serisi olarak adlandırılan yeni bir akıllı telefon serisini piyasaya süreceği bir sır değil. Yaklaşan 2022 iPhone modelleri hakkında bir süredir sızıntılar ve söylentiler alıyoruz ve eğer yoksa Tedarik zincirindeki gecikmeler, Eylül 2022’de yeni iPhone 14 serisini alabiliriz.


Sızan bilgiler sayesinde, Apple’ın 2022 amiral gemisi akıllı telefonunun nasıl şekilleneceği hakkında şimdiden oldukça iyi bir fikrimiz var. Özellikle Pro modellerinin, son nesle göre bazı büyük yükseltmeler aldığı söyleniyor. 48 MP birincil kamera, ön kısımda delik + hap şeklindeki kesik ve hatta yeni A16 Bionic yonga seti gibi özellikler büyük ihtimalle yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerine gelecek.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Öte yandan Apple’ın bu yıl Pro olmayan iki iPhone 14 modeli için başka planları var gibi görünüyor. Öncelikle şirketin bu yıl 6.7 inçlik yeni bir Max modeli için mini modelden vazgeçmesi bekleniyor. Mini iPhone serisi, hem iPhone 12 mini hem de iPhone 13 mini’nin satışları oldukça düşük olduğu için Apple için işe yaramadı. Görünüşe göre şirket şimdi 5.4 inç varyantını bırakmaya ve gelecek yeni iPhone modellerini yalnızca 6.1 inç ve 6.7 inç olmak üzere iki ekran yapılandırmasında piyasaya sürmeye karar verdi.

iPhone 14 ve 14 Max Özellik Sızıntısı

Ancak, yeni 6,7 inçlik model dışında, temel iPhone 14 modellerinde çok fazla yükseltme beklenmiyor. Birkaç rapor, temel iPhone 14 modellerinin son nesil A15 Bionic çip ile sınırlı olacağını ve yalnızca Pro modellerinin yeni 4nm düğüm işlem tabanlı A16 çipini alacağını öne sürdü. Buna ek olarak, temel modellerin 12MP kamera sensörüne ve aynı eski tasarıma ve ön tarafta bir çentik ile bağlı kalması bekleniyor.

Durum buysa, iPhone 14 ve 14 Max, özellikle modeller selefinden kökten farklı değilse, Apple için zor bir satış olabilir. Neredeyse tüm alanlarda (ekran, çip, kamera) yükseltmelerle gelen ve genellikle Pro olmayan modellerden yalnızca birkaç 100 $ daha pahalıya mal olan Pro modelleriyle, Apple’ın iPhone 13 ile iPhone’u farklılaştırması çok daha önemli hale gelebilir. 14. Twitter Tipster’dan Yeni Bir Sızıntı @Shadow_Leak sadece bunu öneriyor.

iPhone 13 Pro 120hz ekrana sahip

@Shadow_Leak Henüz sızıntı topluluğunda yerleşik değil, ancak geçmişte doğru bilgi sağlamayı başardı. Sızdıran şimdi iddialar Apple, iPhone 14 serisi ile ilk kez temel modellerde yüksek yenileme hızına sahip ekranlar sunacak. iPhone 14 desteğiyle geleceğini iddia ediyor. Terfi. Bir dizi tweet’te, Sam daha büyük iPhone 14 Max’in 90 Hz ekranla geleceğinden, daha küçük vanilya iPhone 14 modelinin ise 120 Hz ekrana sahip olabileceğinden bahsediyor. Sızıntıya göre Apple, vanilya iPhone 14 modeli için yenileme hızına (90Hz ile 120Hz arasında) henüz karar vermiş değil, ancak önceki nesil iPhone’larda bulunan 60Hz’den kesinlikle daha yüksek olacaktır.

ProMotion desteği o kadar önemli mi?

iOS 15 mesaj hatası iPhone 13

Kaynak: Pocketnow Videosu

Bu değişiklik, iPhone 13 ve iPhone 13 mini üzerinde önemli bir değişiklik olabilir. 120 Hz yenileme hızı desteği, temel iPhone modelinin bile daha yumuşak kaydırma ve genel olarak daha iyi grafikler sunacağı anlamına gelir. ProMotion desteği, geçen yıl Pro ve Pro olmayan iPhone modelleri arasındaki en önemli ayrım faktörlerinden biriydi. Ancak bu yıl öyle olmayacak gibi görünüyor.

Google ve Samsung gibi diğer üreticiler, en yeni amiral gemisi serilerinin tüm akıllı telefonlarında yüksek yenileme hızına sahip ekranlar sunuyor. Bugünlerde birçok kişinin Apple iPhone’lar yerine Samsung’un ve Google’ın Android akıllı telefonlarını seçmesinin nedenlerinden biri de bu. Ancak şimdi, Apple’ın iPhone 14 için bu taktiği benimsemeye hazır olduğu görülüyor. 90Hz’lik bir ekran, özellikle şirket alt uç modeller için eski dahili bileşenlere bağlı kalıyorsa, müşterilerin paralarının karşılığını aldıklarını hissetmelerini sağlar. .

Apple’ın eski nesil iPhone modellerini, yenisi çıktığında daha düşük bir fiyata satma alışkanlığı da var. Örneğin, iPhone 13 serisi şu anda mevcut olmasına rağmen şirket, iPhone 12’yi (başlangıç ​​fiyatından 100 $ daha ucuza) satmaya devam ediyor. Apple, iPhone 14 piyasaya çıktığında iPhone 13’ü satmaya devam ederse, ProMotion ekran desteği birçok müşteriyi daha yeni (ve daha pahalı) iPhone 14 modellerini seçmeye zorlayabilir.

Ne yazık ki, iPhone 14 ve 14 Max’teki ProMotion ekranıyla ilgili sızıntı, yaygın bir söylenti değil ve henüz yerleşik sızıntı yapanların hiçbiri tarafından doğrulanmadı. @Shadow_Leak Bu konuda bir şey söyleyen tek sızıntıcı, ancak Apple bunu başarırsa, iPhone 14 ve 14 Max göründüğünden çok daha heyecan verici bir yükseltme olabilir.

ProMotion ekranının temel iPhone 14 modellerine eklenmesi sizi yükseltmeye teşvik edecek mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Siyah iPhone 13

Apple iPhone 13

iPhone 13, Apple’ın 2021 için varsayılan akıllı telefonudur. Önümüzdeki yıllarda hızlı ve akıcı kalan ve herhangi bir donanım cephesinde eksik olmayan bir deneyim arıyorsanız, almanız gereken cihaz budur.