Boosteroid, Chromebook’lar için alternatif bir bulut oyun çözümü sunuyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Boosteroid, ilk olarak 2022’de kullanıma sunulan bir bulut oyun hizmetidir.
  • Çeşitli oyun istemcilerinden yüzlerce oyuna erişim sağlayan hizmet.
  • Boosteroid ve Google, Chromebook’larda hizmete “daha verimli erişim” sağlamak için birlikte çalıştı.

Stadia “Google Tarafından Öldürüldü” mezarlığında dinlenirken bile bulut oyun çözümlerine olan ilgi artmaya devam ediyor. Steam Beta ile kullanılamasalar bile oyun Chromebook’larının piyasaya sürüldüğünü görmemizin nedenlerinden biri de bu.

Bulut oyunlarını düşündüğünüzde, NVIDIA’nın GeForce Now, Xbox Game Pass ve Amazon Luna üç büyük hit. Şirket, aşamalı web uygulamasının Play Store’a geldiğini duyurduğundan, Boosteroid şimdi bir isim yapmak istiyor.

Basın açıklamasına göre Boosteroid, GeForce Now ile bulacağınıza oldukça benzer bir deneyim sunuyor. “Üst düzey bir uzak oyun masaüstünden” oyun oynamanın yanı sıra bu, en sevdiğiniz Steam veya Epic oyunlarını oynamak için kullanılabilir. Elbette, Chromebook’unuzda Boosteroid’in yardımıyla oynamak istiyorsanız, diğer platformlarda bu oyunlara zaten sahip olmanız gerekir.

Boosteroid bulut oyun tanıtımı

(İmaj kredisi: Boosteroid)

120 FPS’de 4K’ya kadar çözünürlüğün keyfini çıkaramayabilirsiniz ancak Boosteroid, 60 FPS’de 1080p akış vaat ediyor. Açıkçası, bant genişliğiniz ve güvenilir bir internet bağlantınız yoksa, bu gerçekten endişelenecek bir şey değil. Boosteroid’in paketten ayrı durduğu nokta, “sınırsız oyun oturumu süresi” sunma yeteneğidir. Karşılaştırma için, NVIDIA’nın GeForce Now Ultimate üyelik katmanı aylık 19,99 ABD doları olarak fiyatlandırılır ve yine de sizi 8 saatlik oturumlarla sınırlar.