BlackBerry KEYone, bu hafta en azından Kanada’da Oreo güncellemesi alacak


28 Haziran, Kanada’nın en iyi kablosuz servis sağlayıcısının Android 8.0 Oreo’yu BlackBerry KEYone’a yaymayı beklediği tarih. Evet, bu Perşembe.


BlackBerry Mobile, diğer adıyla TCL, geçen yıl yalnızca iki telefon çıkardı (çeşitli KEYone “sürümleri” ve yinelemeleri sayılmaz), her ikisi de Android 7.1 Nougat’ı kutudan çıkardı. Ne yazık ki, KEY2’nin Oreo destekli ilk çıkışından sonra bile, hem BlackBerry KEYone hem de Motion, önceki işletim sistemi tadında kaldı, ancak görünüşe göre bu, QWERTY/dokunmatik ekran hibrit OG için çok yakında değişecek.


Kanada’nın bir numaralı kablosuz servis sağlayıcısı olan Rogers, 28 Haziran Perşembe günü KEYone’nin 8.0 lansmanını başlatmayı ve ayrıca 2017 baharında piyasaya sürülen cihazda Wi-Fi Arama teknolojisini etkinleştirmeyi hedefliyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bu, diğer pazarlardaki diğer operatörlerin de bu hafta BlackBerry KEYone’u Oreo’ya güncellemeye başlayacağı anlamına gelmiyor. Ve hayır, kilidi açılmış modeller için de kesin bir tarihimiz yok. Ancak Rogers gerçekten 72 saat içinde topu yuvarlarsa, ikamet ettiğiniz ülke veya seçtiğiniz ağ ne olursa olsun, muhtemelen eğlenceye çok geçmeden katılmayı bekleyebilirsiniz.

KEYone, mobil üretkenlik tahtının halefi ile hiçbir şekilde eşleşmiyor, hala bir pil ve güvenlik şampiyonu, ancak ne yazık ki, Best Buy’dan artık 350 $ gibi düşük bir fiyata alamıyorsunuz. İşin iyi tarafı, Amazon, yalnızca Verizon’a özel kilidi açılmış varyantı 400 $’a indiriyor ve AT&T ve T-Mobile uyumlu bir GSM birimi için 463 $ ücret alıyor. Bu hiç de fena değil.