Bir sonraki Quest 2 güncellemesi nihayet TV’leri yumruklamayı geçmişte bırakabilir


Ne bilmek istiyorsun

  • Quest 2’nin yakın tarihli bir güncellemesinde, kullanıcıların mobilyalar da dahil olmak üzere tüm odaları haritalandırmasına olanak tanıyan bir özellik bulundu.
  • Güncelleme, Oculus v37’nin bir parçası olması beklenen özelliklerin ilk sürümlerini içerir.
  • Güncelleme yalnızca Açık Test Kanalı aracılığıyla kullanılabilir.

Quest 2 için, oyuncuların evlerini VR’de haritalamalarına izin veren bir güncelleme ufukta olabilir. Bu haftanın başlarında, VR sızdıran Bastian bir Twitter’da ileti dizisi güncellemeyi detaylandırıyor, videolar ve ekran görüntüleri ile tamamlıyor. Güncelleme, Quest 2 kullanıcılarının sanal bir alanda diğer kullanıcılarla video izlemesine ve oyun oynamasına olanak tanıyan Oculus ve Metaverse tabanlı sosyal özelliklerin erken sürümlerini içerir.

Daha fazla gör

Güncellemede yer alan en büyük yeni değişikliklerden biri, oyuncuların tüm odalarını oyun alanı olarak ayarlamalarına olanak tanıyor. Bu aynı zamanda oyuncuların mobilyaları, duvarları ve tavanı dahil olmak üzere odalarını VR’de haritalamalarına olanak tanır. Meta, kendisini ve Oculus’u Metaverse’nin temel direği olarak kurmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olarak geçmişte bu özelliği gösterdi. Hareket halinde görmek için yukarıdaki Twitter videosunu izleyin.