Bir sonraki iPad mini daha büyük bir ekranla gelebilir


Ana sayfa düğmesinin kaldırılması ve diğer değişiklikler sayesinde, yaklaşan iPad mini’de gerçekten daha büyük bir ekrana sahip olabiliriz gibi görünüyor.


iPad mini 5’in lansmanından bu yana iki yıldan fazla zaman geçti, bu nedenle Apple’ın bu yıl yeni bir model piyasaya sürmek için çalışıyor olabileceğine inanmak zor değil. En son bilgiler çok güvenilir bir kaynaktan geliyor ve yeni mini’nin daha büyük bir tuval ve diğer değişikliklerle gelebileceğinden bahsediyor.


Ekran analistine göre Ross Genç, yeni iPad mini 6 öncekinden daha büyük bir ekranla gelebilir. Mevcut model 7.90 inç ekrana sahip ve 8.3 inç’e kadar çıkabiliyor. Bu değişiklik, söylentilere göre yapılan tasarım değişiklikleri sayesinde mümkün olabilir. Yeni modelin daha dar bir çerçeve tasarımına sahip olması beklendiğini ve ayrıca bir ana ekran düğmesi olmadan geleceğini unutmayın. Sensör artık mini’nin güç düğmesine gömülü olarak gelebileceğinden, Touch ID hala mevcut olacaktı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Bugün daha önce yayınladığımız gibi, iPad mini 6 8.3″ boyutundadır.

– Ross Young (@DSCCRoss) 26 Temmuz 2021

Yeni iPad mini’nin kapladığı alan 8,5 ila 9 inç arasında olabilir veya en azından Ming-Chi Kuo’nun bu ayın başlarında önerdiği şey buydu. Bu yeni iPad’in, iPad Air 4’tekine benzeyecek bir tasarımla, ancak ana ekran düğmesi olmadan gelebileceğini hatırlayalım.

Ayrıca, yaklaşmakta olan iPad mini 6’nın da Apple’ın A14 yongası veya A15 yongası ile gelmesi bekleniyor ve iyi bilinen Lightning bağlantı noktası yerine bir USB-C bağlantı noktası alabiliriz. Yakın tarihli bir söylenti, yeni mini’nin yeni bir mini LED ekrana da sahip olabileceğini öne sürdü, ancak bu bilgi, Apple’ın iddia edilen mini LED tedarikçisiyle bu bilgiyi doğrudan doğrulayan Ross Young tarafından hemen reddedildi. Yeni iPad’in 2021’de gelmesi bekleniyor ve Siyah, Gümüş ve Altın dahil olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle sunulabilir. Ayrıca bu yeni tabletle birlikte daha küçük bir Apple Pencil görebileceğimize dair söylentiler de var.

Kaynak twitter