Bir Google Asistan veya Nest hoparlörü fabrika ayarlarına sıfırlama


Akıllı hoparlörler sadece eğlenceli değil, aynı zamanda çok yardımcı olabilir. Bununla birlikte, her şey gibi, ya hata yaptıklarında ve düzgün çalışmayı bıraktıklarında ya da bir nedenden ötürü ondan tamamen kurtulmaya karar verdiğiniz zamanlar olacaktır. Bir hoparlörün hatalı çalışması durumunda, kapatıp tekrar açmak sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Diğer zamanlarda, örneğin birinden kurtulurken, bir Google Asistan veya Nest hoparlörü fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı bilmeniz gerekir. İşlem, çeşitli konuşmacılar için farklı olabilir, bu nedenle, en yaygın olanlardan bazıları için adımlar aşağıda verilmiştir.

Google Home Mini’yi fabrika ayarlarına sıfırlama

Küçük boyutu ve harika fiyatı sayesinde, Google’ın küçük akıllı hoparlörlerinin ilki, akıllı hoparlör dünyasına başlamak için mükemmel bir yoldu. Bu cihazı sıfırlamak nispeten basittir.

  1. Google Home Mini takılıyken, cihazı ters çevirin, böylece alt kısım yukarı bakıyor sana doğru.
  2. Güç kablosu eklentisinin yanındaki küçük dairesel düğmeyi bulun, ardından basın ve basılı tutun.

Kaynak: Chris Wedel/Android Central (İmaj kredisi: Kaynak: Chris Wedel/Android Central)
  1. Sonrasında 5 saniyehoparlörün cihazı tamamen sıfırlamak üzere olduğunuzu ve iptal etmek istiyorsanız serbest bırakmak üzere olduğunuzu söylediğini duyacaksınız. Düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
  2. Hoparlör, daha sonra sıfırlandığını onaylayacaktır. 10 saniye daha düğmeyi basılı tutmanın.