Bir Bakışta Piksel widget’ı yeni güvenlik özelliklerini kullanıma sunmaya başlıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • Pixel serisi telefonlardaki Bir Bakışta widget’ı, şimdi yavaş yavaş Pixel kullanıcılarına sunulan başka bir güncelleme alıyor.
  • Yeni eklemeler arasında California, Oregon ve Washington için bir deprem uyarısının yanı sıra konumdan bağımsız olarak tüm Pixel kullanıcıları için bir güvenlik kontrolü geri sayımı yer alıyor.
  • Bu güncelleme, Mart Piksel Özelliği Düşüşü sırasında diğer Bir Bakışta pencere öğesi yükseltmeleriyle birlikte duyuruldu.

California, Oregon ve Washington’daki Pixel kullanıcıları, yakın gelecekte Bir Bakışta araç takımlarında yepyeni bir uyarı göreceklerdir. Şimdi, USGS ShakeAlert sistemi bu üç eyaletten birinde belirli konumunuz için bir uyarı gönderdiğinde, bilgileri ana ekranınızda Bir Bakışta göreceksiniz. Bu, 9to5 Google’a göre (yeni sekmede açılır).

Ek olarak, herhangi bir konumdaki Pixel kullanıcıları, kişisel güvenlik kontrolünü kullanırken Bir Bakışta pencere öğesinde bir geri sayım görmeye başlayacak (yeni sekmede açılır) Google’ın Güvenlik uygulamasında bulunan özellik. Bu haftanın başlarında, bağlı Bluetooth cihazlarının eklendiğini de gördük. (yeni sekmede açılır) Pixel telefonlarda Bir Bakışta pencere öğesinde görünür.

(İmaj kredisi: 9to5 Google)

Bu özellikleri henüz Pixel telefonunuzda görmüyorsanız endişelenmeyin, bunlar zamanla kullanıma sunuluyor. Google, özellikleri neredeyse her zaman dalgalar halinde sunar ve ana ekranınızdaki Bir Bakışta widget’ına uzun basarak ve özelleştir’i tıklayarak yeni güncellemeyi alıp almadığınızı doğrulayabilirsiniz. Buradan, kullanılabilir olduklarında yeni Deprem Uyarısı, Güvenlik Kontrolü ve Bağlı Cihazlar seçenekleri de dahil olmak üzere tüm kullanılabilir Bir Bakışta seçeneklerini göreceksiniz.