Bilmeniz gereken beş şey


1 Şubat 2023’te Samsung nihayet Galaxy S23, Galaxy S23+ ve S23 Ultra’yı içeren merakla beklenen amiral gemisi serisini tanıttı. Yepyeni ve güçlü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 200MP kamera sensörü ve daha büyük pillerle övünen yeni amiral gemisi akıllı telefonlar, önceki nesle göre birçok yükseltme sunuyor. Samsung’un açılış konuşması yeni telefonlar hakkında pek çok bilgiyi kapsıyor olsa da, gözden kaçırmış olabileceğiniz bazı önemli ayrıntılar burada.


256 GB Galaxy S23, 128 GB depolama varyantından daha hızlıdır

Samsung, en son Galaxy S23+ ve S23 Ultra modellerinde depolama alanında önemli bir yükseltme yaptı. Şirket artık bu iki cihaz için standart depolama kapasitesi olarak 256 GB sağlıyor. Bununla birlikte, S23 modelinin temel varyantı hala 128 GB depolama ile geliyor. Ancak temel Galaxy S23’ün iki depolama varyantında kullanılan depolama teknolojisinin de farklı olması dikkat çekiyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

S23’ün 128 GB modeli UFS 3.1 depolamayı kullanırken, 256 GB versiyonu daha hızlı ve daha gelişmiş UFS 4.0 depolamayı kullanır. Farkında olmayanlar için, UFS 4.0 depolama, UFS 3.1 depolamanın sunduğu hızın iki katı olan 4.200 Mbps’ye kadar okuma hızları sağlar. Benzer şekilde, UFS 4.0’ın yazma hızları, 128 GB varyantın UFS 3.1 depolamasından daha iyidir. Bu, 256 GB varyantı, akıllı telefonlarından daha fazla hız ve performans isteyen kullanıcılar için daha iyi bir seçenek haline getiriyor.

UFS 4.0

UFS 3.1

Sıralı Okuma Hızı

4.200 Mb/sn

2.100 Mb/sn

Sıralı Yazma Hızı

2.800 Mb/sn

1.200 Mb/sn

Neyse ki Samsung, ön sipariş döneminde (1-16 Şubat) sipariş verdiğinizde ücretsiz depolama alanı yükseltmesi sunuyor. Bu nedenle, daha yüksek depolama hızı arıyorsanız, şimdi bu tekliften yararlanmanın tam zamanı. Ayrıca, özel bağlantımızla (aşağıda verilmiştir), yeni Samsung Galaxy S23 ön siparişinizle 150$’a kadar ekstra kredi kazanabilirsiniz.

“Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy” standart Qualcomm amiral gemisi yonga setinden daha iyidir

Samsung nihayet dünya çapında satılan yalnızca Qualcomm Snapdragon varyantları için Exynos’tan vazgeçti. Tüm Galaxy S23 modellerinin teknik özellik sayfasını incelediğinizde, Samsung’un Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 kullandığını fark etmişsinizdir. Ancak, tüm OEM’lerde bulunan normal yonga seti değildir. Bunun yerine “Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy.” Normal Qualcomm amiral gemisi yonga seti ile Galaxy S23 serisinde kullanılanlar arasında herhangi bir fark var mı? Evet, öyle görünüyor.

Galaxy-S23_PR_main2

Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2, normal sürümdeki 3.2 GHz’i aşan 3.36 GHz’e varan daha yüksek saat hızıyla gelişmiş performansa sahiptir. GPU saat hızı da standart 680 MHz’e kıyasla 719 MHz’e yükseltildi. Günlük kullanımdaki fark çok az olsa da bu, cihazın kullanım ömrünü etkileyebilir.

Qualcomm ayrıca Galaxy S23 serisinin gerçek zamanlı Semantik Segmentasyon için Bilişsel ISP’yi destekleyen ilk akıllı telefon olduğunu söylüyor. Bu teknoloji, görüntülerdeki nesneleri tanımlamak için derin öğrenmeyi kullanır ve görüntü işlemeyi gerçek zamanlı olarak iyileştirir. Örneğin, bu özelliği kullanan Galaxy S23, daha net bir nihai görüntü için gözlükleri algılayabilir ve parlamayı kaldırabilir. Gerçekte bir fark yaratıp yaratmadığı görülmeye devam ediyor – incelememiz için bizi izlemeye devam ettiğinizden emin olun!

Galaxy S23 Ultra’nın ekranı Galaxy S22 Ultra’ya kıyasla %30 daha düz

LI Samsung Galaxy S23 Ultra - 6

Samsung onayladı 9to5Google S23 Ultra’nın ekranının, basın görsellerinde pek fark edilmese de aslında S22 Ultra’dan daha düz olduğu. Şirket, “Galaxy S23 Ultra’nın ekranının kenarları %30 oranında küçültüldü” diyor. Bu, düz yüzey alanında% 3’lük bir artışla sonuçlanmıştır. %3 küçük gibi görünse de Samsung, bu değişikliğin önceki nesle kıyasla “üstün bir görsel deneyim” sağladığını söylüyor. gelen rapor 9to5Google Galaxy S23 Ultra’daki çalışılabilir alanın artık “temelde tamamen düz” olduğunu belirtiyor.

Samsung.com’da özel renkler

Geçen yıl olduğu gibi, Samsung, şirketin çevrimiçi mağazasından alışveriş yaptığınızda Galaxy S23 serisi akıllı telefon için daha fazla renk seçeneği sunuyor. Standart seçenekler şunları içerirken hayalet Siyah, Krem, Yeşil, Ve Lavantabugün piyasaya sürülen üç akıllı telefondan (Galaxy S23, S23+ veya S23 Ultra) herhangi birini alabileceksiniz. Kireç, Grafit, Gök Mavisi, Ve Kırmızı Samsung.com üzerinden sipariş edildiğinde. Artık S23 serisinde seçilebilecek sekiz renk var, böylece müşteriler kendilerine en uygun tonu bulabiliyorlar.

Hangi S23 rengini satın almanız gerektiği konusunda kafanız karıştıysa özel kılavuzumuza göz atmayı unutmayın!

LI Samsung Galaxy S23 Ultra - 7

Galaxy S23, Samsung’un şimdiye kadarki en sürdürülebilir akıllı telefonu

Geçen yıl şirketin en sürdürülebilir akıllı telefonu Samsung Galaxy S22 iken, cihazın yapımında daha fazla geri dönüştürülebilir parça kullanıldığı için bu yıl tacı Galaxy S23 aldı. Cihazlar, tüketici öncesi geri dönüştürülmüş alüminyum ve cam ve atılmış balık ağları, PET şişeler ve su varillerinden elde edilen tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikler dahil olmak üzere çok daha çeşitli geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Ek olarak, telefonların ambalajı %100 geri dönüştürülmüştür ve sürdürülebilir kaynaklı olduğu onaylanmıştır, bu da Samsung’un sürdürülebilirlik ve çevre dostu olma taahhüdünü daha da sağlamlaştırmaktadır.

Samsung Galaxy S23 için ön siparişler başladı ve cihazların 17 Şubat’ta kargoya verilmesi bekleniyor. Amiral gemisi sınıfı özelliklere sahip yeni bir Android akıllı telefon arayanlar için, yeni Galaxy S23 serisi yatırıma değer görünüyor. Ön sipariş vermek istiyorsanız, aşağıda verilen özel bağlantımızı kullanarak 150$’a varan ekstra kredi kazanma şansını kaçırmayın.

Her zaman olduğu gibi, önümüzdeki haftalarda cihazların ayrıntılı incelemelerini sunacağız. Ancak bu arada, aşağıdaki yorumlar bölümünde yeni Samsung amiral gemileri hakkındaki düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bize bildirin!

Samsung Galaxy S23 serisine göz atın!