Bilmen gereken her şey


Apple, 7 Eylül 2022’deki Far Out Keynote etkinliğinde yepyeni iPhone 14 serisinin yanı sıra Apple Watch Series 8’i tanıttı. Giyilebilir cihaz, Apple’ın akıllı saat alanındaki sekiz yıllık koşusunu işaret ediyor ve tekliflerini daha da geliştirmek için küçük iyileştirmelerle geliyor. Beklendiği gibi, önemli sayıda sızıntı nedeniyle, bu yıl Apple Watch’a tamamen yeni bir seri olan Apple Watch Ultra katıldı. Ancak bu yazıda, bu nesille birlikte nelerin değiştiğini görmek için standart modele odaklanacağız.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Apple Watch Series 8: Fiyat ve Bulunabilirlik

Apple Watch Series 8 için ön siparişler şimdiden başladı ve 16 Eylül 2022’den itibaren perakende satışa sunulacak. Önceki yıllarda olduğu gibi, 41 mm temel model kullanıcılara 399 ABD doları, daha büyük 45 mm boyutu 30 ABD doları daha fazla ve 429 ABD dolarından geliyor. GPS+Hücresel değişkene yükseltme, fazladan 100 ABD Doları garanti eder. Kasa malzemesinin Paslanmaz Çelik olarak değiştirilmesi maliyeti artıracaktır.

Model ve Depolama

Fiyat

Apple Watch Serisi 7 41 mm (GPS)

399 dolar

Apple Watch Series 7 41 mm (GPS + Hücresel)

499 dolar

Apple Watch Serisi 7 45 mm (GPS)

429 dolar

Apple Watch Series 7 45 mm (GPS + Hücresel)

529 dolar

PBI Apple Watch Serisi 8 Geceyarısı

Apple Watch Serisi 8

Apple Watch Series 8, Series 7’nin tacını alarak satın alınabilecek en iyi giyilebilir ürün haline geliyor ve kondisyon seviyelerinizi ve bildirimlerinizi takip ediyor. Metrik doğruluğunu artırmak için tüm gün pil ömrü ve yeni bir vücut sıcaklığı sensörü vaat ediyor.

Apple Watch Series 8: Renkler

Apple Watch Series 8 ile Apple, mevcut toplam varyantları geri çeviriyor. En son nesil, Midnight, Starlight, Silver ve Red olmak üzere dört alüminyum kaplamayla sunulacak. Paslanmaz Çeliğe gelince, kullanıcılar standart, Gümüş, Grafit ve Altın arasında seçim yapabilir. Titanium artık Apple Watch Ultra ile sınırlı olacak.

Apple Watch Series 8: Teknik Özellikler

Şartname

Apple Watch Serisi 8

Görüntülemek

 • LTPO OLED
 • “Çatlamaya Dayanıklı”
 • Her Zaman Açık Retina Ekran
 • 1,7 mm çerçeveler
 • 1000 nit parlaklık
  • 41mm: 1,69 inç
  • 45mm: 1,9 inç

İşlemci

Elma S8

Bellek saklama alanı

 • Hafıza: TBH GB
 • Depolamak: 32GB

Boyut ve Ağırlık

Alüminyum

Paslanmaz çelik

Pil

 • 18 saate kadar
 • 45 dakikada %0’dan %80’e

sensörler

Pusula, Altimetre, Kan oksijen sensörü, Elektrikli kalp sensörü, optik kalp sensörü, Yüksek-g İvmeölçer, Jiroskop, Ortam ışığı sensörü, her zaman açık altimetre, Barometre, Sp02, VO2Max, Vücut Sıcaklığı Sensörü

bağlantı

 • Wi-Fi 802.11b/g/n
 • Bluetooth 5.0
 • GPS/GNSS, GLONASS, Galileo, QZSS, Beidou
 • LTE (isteğe bağlı)

dayanıklılık

 • IP6X: toz koruması
 • WR50: 50 metreye kadar suya dayanıklı

Fiyat

399 dolardan başlıyor

Apple Watch Serisi 8: Tasarım

Apple-Watch-S8-2up-hero-220907

Apple Watch için gördüğümüz son yeniden tasarım, Apple’ın koruyucu camı kenarlara doğru esneterek ekran alanında %20’lik bir artış sağladığı geçen yıl kadar yakındı. Bu yıl Apple, Series 8 ile stile bağlı kalıyor, bu da görünüşlerde pek bir değişiklik olmadığı anlamına geliyor. Giyilebilir cihaz artık yeni bir vücut sıcaklığı sensörü barındırdığından, saatin arka paneli bazı perde arkası değişiklikleri görüyor, ancak bunun dışında not edilecek pek bir şey yok.

Yine de farklı bir giyilebilir cihaz arıyorsanız dikkatinizi Apple Watch Ultra’ya çevirmenizi öneririz. 799 dolarlık model, amaçları spor odaklı olan kullanıcılara yönelik yeni bir giriş. Düz ekran, ekstra düğme ve giyilebilir cihazın kendini bulabileceği zorlu ortamlardan korunmasını sağlayan belirli sağlam öğeler gibi avantajlara sahiptir.

Tescilli saat kayışı mekanizması da sekiz yıllık çalışma için değişmeden kalır, bu nedenle, Apple’ın yıllar geçtikçe tanıtacağı yeni renklerle uğraşmak istemediğiniz sürece, yine de yenilerini satın almanıza gerek yoktur.

Dayanıklılık açısından Apple Watch Series 8, sırasıyla toza ve suya dayanıklılıktan sorumlu olan IP6X ve WR50 derecelerini koruyacak. IP6X’teki 6, Apple Watch’un toz geçirmez doğasını ifade ederken, WR50 derecesi, tuzlu sudan uzak durmanız gerekmesine rağmen giyilebilir cihazın su altında 50 metreye dayanabileceğini gösterir.

Apple Watch Series 8: Dahili Parçalar

Apple Watch Serisi 8 Nike

Apple Watch Series 7’deki S7 SiP gibi, Series 8 ile birlikte gelen S8 SiP de belirgin bir performans artışı göstermiyor. Söylentiler, teknik özelliklerin S7 SiP’ye benzer olduğunu söylüyor. Dahili depolama ve RAM’in de Apple Watch Series 8’de bir değişiklik görmesi pek olası değil.

Önceki nesiller, deneyimlerime göre yeterli olan 32 GB ROM ile sevk edildi. Seri 6 ve 7 için bildirilen 1 GB RAM, aktif uygulamalarımı her zaman kolayca yönetti. Apple Watch’umun daha fazlasını yapabilmesi gerektiğini hissettiğim bir an hiç olmadı!

Apple Watch Series 8, sensör setine gelince, işlevini yerine getirmesi için aşağıdaki donanıma bağlıdır.

 • Pusula
 • Her zaman açık altimetre
 • Kan oksijen sensörü
 • Elektrikli kalp sensörü
 • Optik kalp sensörü
 • Yüksek-g İvmeölçer
 • Jiroskop
 • Ortam ışığı sensörü
 • Barometre
 • SpO2 Sensörü
 • VO2Maks
 • Vücut Sıcaklığı Sensörü

Apple Watch Series 8: Yazılım ve Sağlık Özellikleri

Apple Watch Series 8 Döngü Takibi

Apple Watch Series 8’in sloganında “Sağlıklı bir ilerleme” yazıyor. Ve bu amaçla, açılış konuşmasında Apple, Çarpışma Tespiti’nin tanıtılmasıyla kaza durumunda kadın sağlığını ve korunmasını amaçlayan yeni özellikleri açıkladı. Bu duyurulara ek olarak, Apple Watch Series 8, watchOS 9 ile birlikte gönderilecek. Güncelleme, uyku aşamaları, egzersizler ve bildirim tabanlı ilaç takibi gibi işlevler hakkında daha bilgilendirici ayrıntılar sağlayacak.

Yeni sıcaklık sensörünü genişleten Apple’ın, kadınların vücutlarının durumunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan adet takibini izlemede oynadığını belirlediği birincil kullanım alanı. Sıcaklık algılama bileşeni, biri bileğin yüzeyine daha yakın oturan ve diğeri ekranın yanında dışa bakan iki parçadan oluşur. Apple, bu tasarımın dış ortamın sıcaklık dalgalanmalarından kaynaklanan önyargıyı azaltmaya yardımcı olduğunu belirtiyor.

Gece bilek sıcaklığının genel vücut sıcaklığının iyi bir göstergesi olduğu bile söylenir. Apple Watch Series 8, sıcaklığı her beş saniyede bir örnekleyerek 0,1 santigrat dereceye kadar küçük değişiklikleri ölçer. Apple, bu bilgileri kullanmayı ve hastalık, jet gecikmesi, yumurtlama tahminleri ve regl tahminleriyle ilgili ayrıntıları sağlamayı amaçlamaktadır.

Ardından, Apple Watch’taki yeni jiroskop ve ivmeölçeri kullanarak bir kaza olduğunda bunu kaydeden bir algoritmanın mümkün kıldığı Çarpışma Tespiti var. Bir kazanın ciddiyetini anlayabilir ve etkilenen kişi 10 saniyelik bir geri sayımdan sonra yanıt vermiyorsa acil servisleri arayabilir.

Apple Watch Series 8: Pil

Apple Watch Series 8 Düşük Güç Modu

Apple, Series 8’de tek bir şarjla 18 saat kullanım vaat ediyor. İddia, yıllar boyunca aynı kaldı ve Apple Watch’unuzun görebileceği günlük kullanım için fazlasıyla doğru.

Ne yazık ki 2022, standart modellerin bir günlük pil ömrü etiketini geçeceği yıl gibi görünmüyor, ancak artık kullanımı 36 saate çıkarmaya yardımcı olabilecek Düşük Güç modu var. Geçen yıl tanıtılan daha hızlı şarj, gemide kalır. Series 7, hafızanızı tazelemek için Apple Watch’unuzu 45 dakikada sıfırdan %80’e şarj etme özelliğini sunar.

PBI Apple Watch Serisi 8 Gece Yarısı

Apple Watch Serisi 8

Apple Watch Series 8, Series 7’nin tacını alarak satın alınabilecek en iyi giyilebilir ürün haline geliyor ve kondisyon seviyelerinizi ve bildirimlerinizi takip ediyor. Metrik doğruluğunu artırmak için tüm gün pil ömrü ve yeni bir vücut sıcaklığı sensörü vaat ediyor.


Apple Watch Series 8, kitaplarınızda bir yükseltmeyi garanti edecek kadar değişiklik getiriyor mu? Aşağıda bir yorum ile bize bildirin.