Bilmen gereken her şey


Apple bugün merakla beklenen Apple Watch Ultra akıllı saatini tanıttı. Saatin bir yılı aşkın bir süredir söylentiler arasında dolaşıyordu ve 2021’de geleceği söyleniyordu. Yıl 2022 ve sonunda daha büyük bir ekrana ve kasaya sahip yeni yuvarlak Apple Watch Ultra’yı ilk kez resmi olarak görüyoruz. kondisyonunuza ayak uydurmanızı ve asla kaybolmamanızı sağlamak için büyük çıkıntı, kavisli kenarlar, daha sağlam bir tasarım ve birçok ek işlevsellik.


Apple Etkinliğinde şirket ayrıca yepyeni iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max amiral gemisi cihazlarını tanıttı. Şirket ayrıca güncellenmiş Apple Watch Series 8, Apple Watch SE ve AirPods Pro 2 kablosuz kulaklıkları da tanıttı.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Fiyat ve Müsaitlik

Apple Watch Ultra fiyatı

Yeni Apple Watch Ultra akıllı saat bugünden (7 Eylül) ön siparişlere açılacak ve 23 Eylül’den itibaren satışa sunulacak. Apple, Apple Watch Ultra’yı tek bir 49 mm boyutunda tanıttı. Apple Watch Ultra, yalnızca GPS + Hücresel bağlantı ile sunulur ve yalnızca Bluetooth modeli yoktur. Hepsine hükmedecek tek bir model.

modeli Boyut ve Varyant Fiyat
Apple Watch Ultra (Titanyum) 49 mm GPS + Hücresel 799 $, 849 £, 999 €

Elma İzle Ultra

Elma İzle Ultra

Apple Watch serisinin en son sürümü, Apple Watch Ultra’dır. Vücut ısısı sensörleri, LTE ve GPS, yeni büyük 49 mm boyutu, daha dayanıklı tasarımı ve bugüne kadarki bir Apple Watch’taki en uzun pil ömrü ile birlikte gelir.

Renkler

Apple Watch Ultra kayış renkleri ve stilleri

Apple Watch Ultra, tek renkli, doğal Titanyum olarak satışa sunulacak. Apple ayrıca size Alpine Loop, Trail Loop, Ocean Band ve Nike ve Hermes’ten çeşitli diğer markalar dahil olmak üzere çok çeşitli kayışlar ve stiller satacaktır.

Yeni Alpine Loop bandı, dikiş ihtiyacını ortadan kaldıran bir sürekli sallama işleminden yapılmış iki entegre katmana sahip olacak. Apple, “aralarına yüksek mukavemetli iplik serpiştirilmiş üst halkaların, titanyum G-kancalı tutturucu için ayarlanabilirlik ve güvenli bir bağlantı sağladığını” söylüyor. Ocean Band, titanyum toka ile ekstrem su sporları ve eğlence amaçlı dalışlar için tasarlanmıştır.

Teknik özellikler

Apple Watch Ultra kahraman sayfası

Şartname Elma İzle Ultra
Görüntülemek
 • LTPO OLED
 • “Çatlamaya Dayanıklı”
 • Her Zaman Açık Retina Ekran
 • 2.000 nite kadar parlaklık
İşlemci Elma S8
Bellek saklama alanı
 • Hafıza: TBH GB
 • Depolamak: TBH GB
Boyut ve Ağırlık Titanyum
Pil
 • 36 saate kadar
 • Hızlı şarj: 45 dakikada %0’dan %80’e
Sensör Pusula, Altimetre, Kan oksijen sensörü, Elektrikli kalp sensörü, optik kalp sensörü, İvmeölçer, Jiroskop, Ortam ışığı sensörü, her zaman açık altimetre, Barometre, Sp02, VO2Max, Sıcaklık sensörü,
düğmeler
 • Dijital Taç
 • Özelleştirilebilir Eylem Düğmesi
 • Güç düğmesi
bağlantı
 • Wi-Fi 802.11b/g/n
 • Bluetooth 5.2
 • GPS/GNSS, GLONASS, Galileo, QZSS, Beidou
 • LTE
dayanıklılık
 • IP6X: toz koruması
 • Askeri sınıf: MIL-STD 810H sertifikalı
 • EN13319: 100 metreye kadar su geçirmezlik (ayrıca WR100 sertifikalı)
Fiyat 799 dolardan başlıyor

Tasarım

LI Apple Watch Ultra ekran

Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 akıllı saatine benzer bir tasarıma sahiptir ancak şişkin, düz bir ekranı vardır. Geçen yıl görülen sızdırılmış görüntülere göre beklediğimiz gibi değil ve şüphesiz hala bir Apple Watch gibi görünüyor. Yeni tasarım dili, Apple Watch Series 8, yeni Apple Watch SE 2. Nesil ve yeni Apple Watch Ultra dahil olmak üzere mevcut akıllı saatler arasında öne çıkmasını sağlıyor.

Apple, yeni tasarımın yanı sıra daha fazla dayanıklılık ve daha sert bir görünüm de getirdi. Yeni saat detaylara büyük özen gösterilerek üretildi ve daha da fazla ortama dayanacak şekilde Titanyumdan yapıldı. Watch Ultra, 49 mm titanyum kasadan yapılmıştır ve 100 metreye kadar suya dayanabilir.

Bir Apple Watch’ta bir ilk olan Askeri sınıf MIL-STD 810H’ye göre test edilmiştir ve hala IP6X toza dayanıklılık ve WR100’ün yanı sıra uluslararası kabul görmüş EN13319 sertifikalarına sahiptir. İkinci sertifika, dünya çapında dalışların güvendiği derinlik ölçerler de dahil olmak üzere dalış aksesuarları için uluslararası kabul görmüş bir standarttır. Yeni Apple Watch Ultra, okyanus ve su sporları meraklıları için idealdir.

Watch Ultra ayrıca sol tarafta ek bir özelleştirilebilir işlem düğmesi ekler. Düğmenin öne çıkması için vurgulu bir rengi vardır ve güç düğmesi ile dijital kurma kolu hâlâ sağ tarafta bulunabilir. Özelleştirilebilir düğme, uygulamaları ve diğer eylemleri açmak için kullanılabilir.

Görüntülemek

LI Apple Watch Ultra ekran

Yeni Apple Watch Ultra, ekranda yeni bir düz, safir kristal korumaya sahiptir. Kasa, saatin tüm kenarlarını çevreleyecek şekilde yükselerek kesintisiz ve düz bir safir ön kristal ekran sağlayarak yeni Retina ekranı koruyor. Apple, Apple Watch’ın ekran boyutunu açıklamasa da, bu, bugüne kadarki tüm serideki en büyük akıllı saat. Yeni Retina ekran, Apple’ın önceki nesil akıllı saatlerinden en az iki kat daha parlak olduğunu iddia ettiği 2.000 nite kadar parlak olabilir.

Sağlık özellikleri

LI Apple Watch Ultra izleme

Şirket, her yeni nesil Apple Watch ile kendi Fitness+ hizmetini geliştirmek için sağlık takibine ve diğer ilgili özelliklere daha fazla önem veriyor. Yeni saat, konum izlemeyi iyileştirmek için hem L1 hem de L5 frekanslarını ve yeni konumlandırma algoritmalarını entegre eden çift frekanslı GPS ile hassasiyete odaklanır. Apple, bunun Apple Watch serisindeki en kesin ve doğru GPS olduğunu ve koşucular, doğa yürüyüşleri ve hemen hemen tüm spor aktiviteleri için mükemmel olduğunu iddia ediyor.

LI Apple Watch Ultra dalış özellikleri

Saat ayrıca kalp atış hızı izleme, düşme ve çarpmaları algılama, kan oksijeni ölçme, EKG için olağan sensörlere ve ayrıca sıcaklık algılamaya sahiptir. Ayrıca geçmişe dönük yumurtlama tahminleriyle daha gelişmiş bir Döngü takibi de var.

Performans ve Yazılım

LI Apple Watch Ultra ekran 2

Apple Watch Ultra, en son watchOS 9 işletim sistemini çalıştıracaktır. Yeni yazılım, birkaç yeni saat yüzü, sağlık ve zindelik izleme iyileştirmeleri ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Yeni sistem aynı zamanda gelişmiş bir algoritma ile uykuyu daha iyi takip edebiliyor ve yeni Tıp deneyimi, kullanıcıların ilaçlarının bir listesini yönetmesine, programlar ve hatırlatıcılar ayarlamasına olanak tanıyor.

Yeni watchOS 9 güncellemesinde pek çok değişiklik var ve bunları özel gönderimizde tüm ayrıntılarıyla ele aldık.

Her zamanki watchOS 9 değişikliklerinin yanı sıra, yeni saat, daha büyük ekrana uyum sağlamak için özel olarak tasarlanmış yeni saat yüzlerinden yararlanacak. Apple Watch Ultra için tasarlanmış yeni bir Wayfinder saat yüzü var ve kullanıcıların sekiz adede kadar komplikasyon yerleştirmesine olanak tanıyor; ve ayrıca kadrana yerleşik bir pusulaya sahiptir.

Saat ayrıca, herhangi bir ortamda sesli aramaların ses kalitesini önemli ölçüde artırması gereken üç yerleşik mikrofona sahiptir. Apple ayrıca, ortam arka plan sesini azaltırken sesi yakalamak için yeni bir algoritma kullandığını ve dışarıda konuşurken daha fazla netlik sağladığını iddia ediyor. Aramalar için daha net ses sağlamak üzere cihazda gerçekleşen bir rüzgar gürültüsü azaltma algoritması ve makine öğrenimi de var.

Pil

Apple, bellek ve pil hücresi boyutlarını paylaşmaz, ancak şirket, Apple Watch Ultra’nın tek bir şarjla 36 saate kadar ve yeni düşük güç ayarını kullanarak 60 saate kadar dayanabileceğini iddia etti. Saat ayrıca hızlı şarj ile birlikte geliyor, ancak Apple düzden %80’e veya %100’e çıkmanın ne kadar süreceğini paylaşmadı.

Elma İzle Ultra

Elma İzle Ultra

Apple Watch serisinin en son sürümü, Apple Watch Ultra’dır. Vücut ısısı sensörleri, LTE ve GPS, yeni büyük 49 mm boyutu, daha dayanıklı tasarımı ve bugüne kadarki bir Apple Watch’taki en uzun pil ömrü ile birlikte gelir.