AT&T 5G+, birkaç ABD şehrinde ve 17 telefonda C-Band ile hız kazanıyor


Ne bilmek istiyorsun

  • AT&T, sekiz metropol bölgesinde C-Band 5G’yi başlattı ve kapsama alanının 2023’ün sonuna kadar 200 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.
  • Bu yeni kapsama alanı, halihazırda 255 milyon kişiyi kapsayan ülke çapındaki 5G ağına hız ve kapasite katıyor.
  • AT&T, 5G iPhone’lar, Galaxy S21 serisi ve AT&T’de C-bandını destekleyen Pixel 6 serisi ile C-Band için hazır 17 telefona sahiptir.

AT&T duyurdu (yeni sekmede açılır) yükseltilmiş 5G ağı için bir başlangıç ​​noktası olarak ABD’deki çeşitli pazarlarda C-Band 5G ile canlı yayına geçtiğini söyledi. C-Band, ülke çapındaki mevcut ağından daha yüksek hızlar ve daha yüksek kapasite sağlamak için 3,7 GHz ve 4 GHz arasındaki orta bant spektrumunu kullanır. AT&T ayrıca daha hızlı yükseltmelere ve daha hızlı 5G’ye izin vermek için fiber ağından yararlanıyor.

C-Band kapsama alanında uyumlu bir telefona sahip olan kullanıcılar, telefonlarında “5G+” simgesini göreceklerdir. Bu simge, operatörün mmWave 5G’sine bağlandığında da kullanılır; 44 şehrin bir bölümünde ve 30 stadyum ve mekanda zaten canlı olan bir ağ. C-Band, mmWave kadar hızlı olmasa da, çok daha geniş kapsama alanına sahiptir ve mmWave kapsamı arasındaki boşlukları doldurmak ve ülke çapında 5G’nin kapsadığı alanlara daha fazla hız eklemek için harika olacaktır.

AT&T C-bandı Ocak 2022

Kaynak: AT&T (İmaj kredisi: Kaynak: AT&T)

AT&T’nin C-Band’ı Dallas/Fort Worth, Houston, Austin, Chicago, Detroit, Jacksonville, Orlando ve Miami’nin bazı bölgelerinde yayında. Müşterilerin şansına, AT&T’nin halihazırda en iyi Android telefonlardan bazıları da dahil olmak üzere C-bandı desteğiyle kullanıma hazır 17 telefonu var. iPhone 12 ve iPhone 13 serilerinin her ikisi de C-Band’ın yanı sıra Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu destekler. Samsung’un ayrıca Galaxy A13 5G, S21 serisi, S21 FE 5G, Z Flip3 5G ve Z Fold3 5G ile kullanıma hazır birkaç telefonu var.