Astro ile tanışın – Amazon’un Wall-E’nin Gerçek Hayat versiyonu


Amazon’un, kullanıcıların evde çeşitli eylemleri gerçekleştirmesine yardımcı olmak için tasarlanan Astro adlı yeni robotuna göz atın


Amazon’un yeni Astro’sunun duyurulması beni şaşırttı açıkçası diyebilirim. Cidden yeni akıllı ekranlar, akıllı hoparlörler ve daha fazlasını bekliyordum ama bu küçük robot şok edici geldi. Amazon bu yeni ürünü, müşterilere evlerinde yeni yöntemlerle yardımcı olmak için yarattı.


Amazon, ev için ilk robotunu resmen duyurdu. Adı Astro ve Astro Boy’a benzemiyor. Bunun yerine, Wall-E’ye çok benziyor. Astro, müşterilerin evde çeşitli işlemler yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve ayrıca her şeyi kontrol altında tutmak için Amazon cihazlarınızın geri kalanıyla birlikte çalışır.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Astro, müşterilere ev izleme ve aile ile iletişim halinde olma gibi bir dizi görevde yardımcı olmak için tasarlanmış yeni ve farklı bir robot türüdür. Yararlı ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmış bir pakette yapay zeka, bilgisayar görüşü, sensör teknolojisi ve ses ve uç bilgi işlemdeki yeni gelişmeleri bir araya getiriyor.”

Bu yeni küçük robot, evinizin içinde otonom bir şekilde hareket ederek belirli alanları kontrol edeceği ve Astro uygulaması aracılığıyla size evinizdeki herhangi bir yeri göstereceği için evinizi kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bir alarmın sesini veya cam kırılmasını algılamak için Alexa Guard ile birlikte çalışacak ve kullanıcılara bir uyarı mesajı gönderecek. Birinin hatırlatıcılar ayarlayıp iletmesine veya bağlantıda kalmak için Drop In’i kullanmanıza ihtiyaç duymanız durumunda yaşlı akrabalarınızla ilgilenmenize yardımcı olacaktır.

Astro ayrıca siz yokken evinizde devriye gezmek için Ring ile birlikte çalışacaktır. Ayrıca, video klipleri otomatik olarak Ring’in bulut depolama alanına kaydedecek ve bu videoları Ring veya Astro uygulamalarında herhangi bir yerde görüntüleyebileceğinizi unutmayın. Son olarak, Alexa desteği de alıyoruz, yani dijital asistanınızın tüm avantajlarından da yararlanacaksınız.

Astro ayrıca eğlenceli, eğlenceli ve ilgi çekici bir deneyim sunacak. Kendi kişiliğiyle birlikte gelir, yani etkileşimler harika olacak ve yalnızca zamanla daha iyi olacak. Dönen ekranında dijital gözler, vücut hareketleri ve iletişim kurmak için etkileyici tonlar bulunur. Bu küçük adam 1.500$’a mal olacak, ancak 1. Gün Sürümü programının bir parçası olarak Ring Project Pro aboneliğinin altı aylık deneme sürümüyle 1.000$ gibi düşük bir fiyata bir tane edinebileceksiniz. Ancak Amazon’un yeni robotu sınırlı sayıda satışa sunulacağı için hızlı hareket etmelisiniz.