Artık Oculus Quest 2’de Quake 3 Arena oynayabilirsiniz


Ne bilmek istiyorsun

  • Quake 3 Arena, Quest’e tam hareket kontrolleri ve özel çok oyunculu sunucular sağlayan yeni bir mod aracılığıyla geliyor.
  • Mod, Quake 3 demosunu içerir, böylece oyuncular Quake 3 Arena’ya sahip değillerse deneyebilirler.
  • Oyuncuların modu Quest 2’ye yüklemeleri ve ayrıca çevrimiçi satın alınabilen Quake 3 Arena’ya sahip olmaları gerekecek.

Piyasada çok sayıda çok oyunculu atıcı olabilir, ancak çok az oyun klasik Quake 3 Arena’nın enerjisini taşır. Bu özellikle, oyuncular için rahatlık seviyelerinin genellikle hız veya diğer daha geleneksel oyun mekaniği pahasına geldiği VR’de geçerlidir. 20 yıl önceki orijinal sürümden muhtemelen hatırladığınız, şaşırtıcı derecede hızlı oyun ve kıyasıya mekaniklerin tümünü içeren Quake 3 Quest ile bunların hepsi pencereden dışarı atılıyor.

Quake 3 Quest yandan yükleyebileceğiniz bir “mod”dur (yeni sekmede açılır) Oculus Quest veya Meta Quest 2’ye (yeni sekmede açılır). Şu anda, geliştiriciler, orijinal Quest’in daha az güçlü donanımı için daha fazla optimizasyon yapılana kadar yalnızca Quest 2’de çalıştırmanızı tavsiye ediyor, ancak deneysel hissediyorsanız, SideQuest listesine gidin. (yeni sekmede açılır) Quake 3 Quest’i ücretsiz indirmek ve başlamak için. İndirme, Quake 3 için resmi id Software demosunu içerir, böylece uygun bir çok oyunculu oyuna kafa kafaya atlamadan önce etrafta oynayabilir ve mekaniklerle rahatlayabilirsiniz.

Quake 3 Quest, yakın zamanda piyasaya sürülen Questcraft’a benzer bir moddur. (yeni sekmede açılır)Questcraft ve Half-Life, Doom 3, Return to Castle Wolfenstein gibi klasikleri ve diğer Quake oyunlarını içeren diğer Dr Beef modları gibi Quake 3 Quest, cihazınızda çalışan bir uygulamadır. Quest ve diğer en iyi Quest 2 oyunlarına benziyor (yeni sekmede açılır) başlattığınızda. Aradaki fark, Steam’de veya başka bir platformda Quake 3’e sahip olmanız gerekecek çünkü bu oyun dosyalarını Quest’e kopyalamanız gerekecek. Bu, resmi oyun dosyalarını çalıştıran bir uygulama olduğu için oyunun yasal bir kopyası bir zorunluluktur.

Quake 3 Quest'in ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Dr Beef)

Quake 3 Quest, tamamen izlenen VR silahlarına ve özel bir VR silah seçim yöntemine sahiptir. Oyun, PC ve Android ile tam platformlar arası oynamayı destekler, Darth Vader veya Homer Simpson gibi özel karakterler dahil olmak üzere birçok popüler Quest 3 Arena modunu destekler ve hatta diğer Quest oyuncularıyla oynamayı tercih ederseniz özel VR sunucularına sahiptir.