Artık iOS 15 ile Eski Sevgilinizin fotoğraflarını kolayca engelleyebilirsiniz


Yeni mobil işletim sistemi iOS 15, belirli bir kişiyi Fotoğraflar Anılarında daha az öne çıkarmayı seçmenize olanak tanır.


Şunu bir düşünün: mutlu bir ilişkiniz var. Eşinizle tonlarca resme tıklarsınız. Bir sebepten dolayı, siz ikiniz ayrıldınız. Apple Photos Memories, ayrılığın üzerinden dört yıl geçmesine rağmen eski sevgilinizin fotoğraflarını Photos‌ uygulamasına ve ‌Photos‌ widget’ına aktarır. Üzücü bir durum ama oluyor. Bunu engellemek için Apple, iOS 15 ile yeni bir özellik sunuyor.


Apple, Fotoğraflar Anılarınızda görünen kişiler ve yerler üzerinde size daha ayrıntılı denetim sağlayacaktır. Bu nedenle, ‌Fotoğraflar‌ uygulamasında ve ‌Fotoğraflar‌ widget’ında rastgele görünümlerde ince ayar yapmanıza olanak tanır. Apple, ‌Fotoğraflar‌’ın “Sizin İçin” bölümünde bir anıyı görüntülerken “Bunun Gibi Daha Az Anı Öner” seçeneğini seçmenize zaten izin veriyor. Ayrıca bir fotoğrafı fotoğraf önerilerinden tamamen kaldırabilirsiniz. Ancak, belirli bir kişiyi daha az öne çıkarmayı seçemezsiniz. Ancak iOS 15 ile işler değişiyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Yeni mobil işletim sistemi, belirli bir kişiyi Fotoğraflar Anılarında daha az öne çıkarmayı seçmenize olanak tanır. Seçeneği etkinleştirmek için, bir kişiyle bir resme uzun basmanız ve “Bu Kişiyi Daha Az Öne Çıkar” seçeneğini seçmeniz gerekir. Bu, o kişinin sık sık ortaya çıkmasını önleyecektir. Ayrıca, belirli bir fotoğrafın yeniden görünmesini engelleyen bir “Öne Çıkan ‌Fotoğraflardan‌ Kaldır” seçeneği vardır.

Fotoğraf Anıları’ndaki bu yeni kontroller, belirli resimlerle ilgili hoş olmayan anıları olan kişiler tarafından beğenilecek. Eski bir partnerin resmi veya olumsuz çağrışım yapan bir yer olabilir. Yeni özellik, öne çıkan bir görsel olarak gösterilenleri daha iyi yönetmenize olanak tanıyacak. Bu nedenle, Fotoğraf Anıları üzerinde eskisinden daha fazla kontrole sahip olmanıza izin vermek.

aracılığıyla: MacRumors