Arkadaşınız için bir PS4 veya PS5 oyununun dijital kopyasını nasıl satın alabilirsiniz?


Arkadaşınız için bir PS4 veya PS5 oyununun dijital kopyasını nasıl satın alabilirsiniz?

En iyi cevap: Sony’nin satın alma politikaları, PlayStation Store dışındaki perakendecilerin indirilebilir dijital oyun satmasına izin vermez. Bu nedenle, arkadaşınıza dijital bir oyun vermek istiyorsanız hediye kartı almanız gerekecek.

Seçeneklerim nelerdir?

Ne yazık ki artık teknik olarak bir oyunun dijital kopyasını PS4 veya PS5’te hediye edemiyorsunuz. Bu eskiden bir seçenek olsa da, artık mümkün değil. Şimdi, bir arkadaşınıza dijital bir oyun vermek istiyorsanız, oyunu kendilerinin satın alabilmesi için ona bir PlayStation Store hediye kartı göndermek isteyeceksiniz. İdeal olmaktan uzak ama tek gerçek seçenek bu. Birine fiziksel bir oyun satın alabilirsin ama sonra ona göndermen gerekir ve PS5 Digital Edition kullanıyorlarsa oyunu oynayamazlar. Elverişsiz olsa da, teknik olarak PlayStation Store’dan satın almadan birisi için gerçekten bir oyun satın almak istiyorsanız, tek seçeneğiniz fiziksel bir kopya olacaktır.

Neyse ki, gerçekten yapmak istediğiniz buysa, Sony, Sony Worldwide Studios’tan aldığı tüm birinci taraf oyunlarının ve diğer şirketlere ait başlıca üçüncü taraf oyunlarının fiziksel kopyalarını üretmeye devam ediyor. En iyi PS5 oyunlarının tümü, öngörülebilir gelecekte fiziksel ve dijital olarak satışa sunulacak. Bunun yakın zamanda değişeceği konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu nedenle, arkadaşınız için bir oyun satın almakta ısrarcıysanız, adresini bildiğinizden emin olun (veya oyunu onlara vermek için onu şahsen göreceğinizden) ve disk sürücüleri konusunda uygun oldukları sürece, onlara bir şans verebilirsiniz. oyunun fiziksel kopyası.

Neden artık dijital oyun hediye edemiyoruz?