Araba kazası tespiti yakında Pixel münhasırlığını kaybedebilir


Ne bilmek istiyorsun

  • En son Google Kişisel Güvenlik uygulamasındaki bir kod satırı, Pixel’e özel kilitlenme algılama özelliğinin yakında daha fazla Android cihazına gelebileceğini gösteriyor.
  • Ek kriz uyarıları, aynı uygulama güncellemesindeki koda göre Pixel olmayan telefonlara da ulaşıyor olabilir.
  • Google, uzun vadeli test etmek için sık sık Pixel telefonlarda buna benzer özellikler sunar ve ardından bunları zaman içinde diğer Android telefonlara sunar.

Piksel sahipleri, telefonlarındaki en havalı gizli özelliklerden birinin kilitlenme algılama özelliği olduğunu bileceklerdir. En son Google kişisel güvenlik uygulaması sürüm 2022.05.25’te bulunan koda göre bu özellik, Google kriz uyarılarıyla birlikte yakın gelecekte Pixel olmayan Android destekli telefonlara gelebilir.

etkinleştirildiğinde (yeni sekmede açılır), çarpışma algılama, bir cihazın bir çarpışmaya karışıp karışmadığını belirlemek için sesi ve yüksek hızlı hareketi algılamak için bir dizi ultra düşük güç sensörü kullanır. Pixel bir araç çarpışması algılarsa bir alarm çalar ve Pixel yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorar. Yanıt vermezseniz Pixel sizin adınıza acil durum müdahale personeline ulaşmaya çalışır.