Apple’ın yeni mini LED MacBook Air’i 2022’de gelebilir


Yeni bir rapor, MacBook Air’in bu yılki olası MacBook Pro yenilemesinden sonra mini LED ekrana sahip sıradaki Mac olacağını iddia ediyor


Apple’ın yeni mini LED cihazları hakkında bir kez daha bilgi alıyoruz. Bu kez, Apple’ın MacBook Air’e 2022’de yeni bir mini LED ekran vermeyi planlayabileceğini iddia eden söylentiler alıyoruz.


DigiTimes’ın yakın tarihli bir raporuna göre, gelecek yıl bir MacBook Air güncellemesi alabiliriz. Bu bilgi, Ming-Chi Kuo’nun önceki tahminleri doğrultusunda ilerliyor. Apple’ın, kullanıcılarına MacBook Air’in mini LED sürümünü vermek için çalıştığına inanıyor; bu, en son M1 destekli MacBook Air ile gelecek model arasında pek fazla değişiklik görmeyebileceğimiz anlamına gelebilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Duymuş olabileceğiniz gibi MacBook Air, Apple’ın mini LED ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayarı olmayacak. Söylentiler, bu özelliği içeren ilk Mac’lerin yeniden tasarlanmış MacBook Pro modelleri olacağını öne sürüyor. Ayrıca 2021’in ikinci çeyreğinin sonlarında veya üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmeleri bekleniyor ve büyük olasılıkla Apple Silicon yongalarına sahip olacaklar. Bununla birlikte, söylentiler, iyi bilinen 16 inçlik modelin yanında piyasaya sürülecek yeni bir 14 inçlik versiyonu alacağımızı gösteriyor.

Ayrıca Apple’ın 2021’in ilk çeyreğinde mini LED ekranlı bir iPad Pro yenilemesini başlatmasını bekliyoruz, bu da yakında bu teknolojinin yaklaşan Mac’lerdeki faydaları hakkında bir fikir edinebileceğimiz anlamına geliyor. Kuo, bu yeni MacBook Pro modellerinin daha fazla parlaklık, gelişmiş kontrast, daha zengin renkler ve daha fazlasını sunacağını söylüyor.

“Kaynaklar, Apple’ın 2021’de piyasaya sürülecek 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro’ları ile 16 inç MacBook Pro setinin mini LED ekranlarla donatılacağını ve 2022’de miniLED’in MacBook Air ürünlerine yayılmasını bekliyor. ”

Apple Silicon yongaları Intel işlemcilerden önemli ölçüde daha ucuz olduğu için mini LED ekranların MacBook fiyatları üzerinde çok büyük bir etkisinin olmayacağı da söyleniyor. Bu, Apple’ın maliyetleri kontrol altında tutarken bu teknolojiyi gelecekteki Mac’lere dahil etmesine yardımcı olacaktır. Kuo, Apple’ın sevkiyatların önümüzdeki üç yıl içinde yüzde 100 büyüyerek yılda 35 milyon adede kadar satılacağını göreceğine inandığından, MacBook sevkiyatlarını da artıracaktır.

Kaynak DigiTimes

MacRumors aracılığıyla