Apple’ın VR / AR kulaklığı gelecek yıl en kısa sürede gelebilir


Ming-Chi Kuo kısa bir süre önce, bize bir Apple AR/VR kulaklığı ve daha fazlası için olası lansman tarihlerini veren yeni bir araştırma notu yayınladı.


Mart oldukça heyecan verici bir ay olacak gibi görünüyor. OPPO Find X3 ve OnePlus, Xiaomi, ASUS ve diğerlerinden daha fazla cihaz için resmi lansman tarihlerini aldık. Bununla birlikte, bize yeni iPad Pro modelleri ve başka ilginç cihazlar kazandıracak olası bir Apple etkinliğine dair söylentiler de duyduk. Ve zaten Apple ve söylentiler hakkında konuştuğumuz için, Ming-Chi Kuo’nun yakında çıkacak cihazlarla ilgili raporlarını da hatırlamalıyız.


Ming-Chi Kuo yanıyor! Saygın Apple analisti oldukça yoğun bir ay geçirdi. Cupertino’nun gelecekteki katlanabilir iPhone’u, iPhone 13’teki daha küçük çentik ve delikli ekranlar ve buhar odası soğutma sistemleri gibi gelecekteki cihazlarda yapılacak bazı değişiklikler hakkında konuşmaya başladı. Ancak, yeni VR/AR başlığının gelecek yıl en kısa sürede gelebileceğine inandığı için şimdi yeni giyilebilir cihazlara odaklanıyor.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Kuo, Apple’ın sanal gerçeklik ürünlerine yönelik yol haritası olduğuna inandığı şeyi ayrıntılarıyla açıkladı; burada AR ve VR özelliklerine sahip yeni bir “kask tipi” kulaklık, ardından 2025’te yeni bir AR Gözlüğü ve son olarak da bir ara gelecek bir AR kontakt lensi listeliyor. 2030 ve 2040.

Mevcut prototipler 200 ila 300 gram arasında olmasına rağmen, AR/VR başlığının yaklaşık 100 ila 200 gram ağırlığında olması bekleniyor. Ayrıca içlerinde “bağımsız bilgi işlem gücü ve depolama” özelliğine sahip, yani bir iPhone veya başka bir Apple cihazına ihtiyaç duymadan çalışabilecekleri anlamına gelen Sony mikro-OLED ekranlar bulabiliriz.

“Apple AR’ye odaklanmış olsa da, bu ürünün donanım özelliklerinin mevcut VR ürünlerinden önemli ölçüde daha iyi olan sürükleyici bir deneyim sağlayabileceğini düşünüyoruz. Apple’ın bu kaskı en önemli satış noktalarından biri olarak videoyla ilgili uygulamalarla (örn. Apple TV+, Apple Arcade vb.) yüksek oranda entegre edebileceğine inanıyoruz.”

Kuo ayrıca bize bu AR/VR kulaklığı için yaklaşık bir fiyat etiketi verecek kadar cesurdu. Bir tane almakla ilgileniyorsanız, “yüksek kaliteli bir iPhone’unkine benzer”, yani yaklaşık 1.000 ABD Doları fiyatına sahip olduğuna inanıldığı için ayda yaklaşık 100 ABD Doları tasarruf etmeye başlamalısınız.

Kaynak 9to5Mac

MacRumors aracılığıyla