Apple’ın şarj cihazı ve uzun menzilli kablosuz şarj gibi AirPower üzerinde çalıştığı bildiriliyor


Yeni bir rapora göre Apple, AirPower benzeri bir kablosuz şarj cihazı ve diğer uzun ve kısa menzilli kablosuz teknolojiler üzerinde çalışıyor olabilir.


Yeni bir rapora göre Apple, AirPower benzeri bir kablosuz şarj cihazı ve diğer uzun ve kısa menzilli kablosuz teknolojiler üzerinde çalışıyor olabilir. Apple, AirPower kablosuz şarj cihazını 2017’de iPhone 8 Serisi ve yepyeni iPhone X ile birlikte duyurdu, ancak artık hepimizin bildiği gibi AirPower, ısınma sorunları nedeniyle gün ışığına çıktı.


Apple’ın sorunları çözmeye çalıştığına dair birkaç söylenti duyduk ve AirPower’ın yeniden üretime geçtiğine dair sızıntılar bile gördük, ancak bu söylentilerin hepsinin yanlış olduğu ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın verdiği yeni bilgilere göre Apple, yeni nesil AirPower benzeri bir ürün üzerinde çalışıyor olabilir.

GÜNÜN POCKETNOW VİDEOSU

Power On haber bülteninin son baskısında (üzerinden MacSöylentiler), Mark Gurman, Apple’ın gerçekten de iPhone, AirPods ve hatta Apple Watch gibi birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilen AirPower benzeri bir kablosuz şarj matı üzerinde çalıştığına dair önceki raporlardan bahsediyor.

Daha önceki raporlara göre, Apple’ın performansı etkileyen ve oldukça tehlikeli olan AirPower’ın aşırı ısınma sorununu çözüp çözmediği net değil. Şimdi Gurman’a göre Apple, cihazların bir şarj pedine yerleştirilmesini gerektirmeyen “kısa ve uzun mesafe kablosuz şarj” teknolojileri de dahil olmak üzere cihazları kablosuz olarak şarj etmenin yeni yollarını araştırıyor. Teknoloji halk tarafından kullanılmak üzere tamamlanmış olmaktan çok uzak olsa da, bu tür teknolojileri zaten Motorola’nın beğenilerinden gördük.

Apple’ın iPhone’lardaki şarj bağlantı noktasını kaldırmaya hevesli olduğunu da biliyoruz, ancak bu tür teknolojilerin onlarca, yüz milyonlarca insan tarafından ne zaman kullanılmaya hazır olacağı henüz belli değil.

Apple’ın nihayet cihazlarında ters kablosuz şarjı desteklediğine dair söylentiler de var ve Gurman ekliyor: “iPhone’u şarj eden bir iPad ve ardından AirPod’ları veya Apple Watch’u şarj eden o “iPhone”u hayal edin.” Pek çok müşteri için iyi bir kullanım durumu senaryosuna sahip olduğu için Apple’ın bu tür bir teknolojiyi desteklediğini görmek harika olurdu ve çoğu için faydalı olacaktır.

Apple MagSafe Duo Şarj Cihazı

Bu, Apple’ın en yeni kablosuz şarj cihazıdır ve iPhone’unuzu ve Apple Watch’unuzu aynı anda şarj edebilir.